А+ Збільшити шрифт

А- Зменшити шрифт

ДБАЙМО ПРО БЛАГОУСТРІЙ СПІЛЬНО!

опубліковано: 09 червня 2024 оновлено: 16 липня 2024

Шановна територіальна громадо!

За розпорядженням міського голови був оголошений весняний двомісячник благоустрою  і проведене наймасштабніше прибирання на всій території громади Кагарличчини. Дякуємо всім, хто долучився до спільного великого прибирання!

Однак двомісячник завершився, і після проведення рейдів у районі вулиці Миронівської й далі по трасі Кагарлик-Миронівка, а також на виїздах із міста по трасах у напрямку Шубівки, Києва, а також по дорогах між населеними пунктами громади  постерігається жахлива картина.  Хто ж там забруднює довкілля?  Узбіччя наших доріг, зупинки автотранспорту, прилеглі лісосмуги – це, образно кажучи, обличчя нашої громади.  І кожен із нас повинен допомагати в боротьбі за чистоту, але дехто робить навпаки. Згадаймо просту істину:  чисто не там де прибирають, а там де не смітять. Зрозуміло, що є комунальні служби, які займаються прибиранням, але вона самі ніколи  не справляться, якщо ми не змінимо своє ставлення до благоустрою.

Обов’язок кожного керівника сільськогосподарського підприємства, фермерського господарства, власника приватної садиби - утримувати в належному стані територію біля господарських дворів, полів, власних садиб тощо. Хто ж, як не ми, прибере біля себе сміття, обкосить газон, вирубає дикорослі чагарники: чомусь раніше на Кагарличинні не допускали таких хащів, чи вже перевелися справжні хазяї?..

Нічого нарікати на комунальників, якщо біля себе не прибрано. Кожен повинен починати з себе! Адже ми тут живемо, працюємо, відпочиваємо – і з нами наші діти та внуки. Яким ми залишимо довкілля для нащадків?..

То ж звертаємось до громади, керівників установ, підприємств, підприємців, господарників: не будьте байдужими до благоустрою власного населеного пункту, узбіч доріг біля власних територій і орендованих земельних ділянок.

Закликаємо не стояти осторонь, коли станете свідками порушень Правил благоустрою: тільки всезагальний осуд недбайливих, нетерпиме ставлення до порушників може дати результат, адже більшість із нас – вірю – є цілком порядними людьми, які не дозволять собі кинути папірець під ноги.

А ще – берімо активну участь і самі ініціюймо екологічні акції з прибирання довкілля, адже прикладів таких у нашій громаді немало, і приємно, що нерідко взірцем стає наша молодь, наші школярі.

Дбаймо про благоустрій спільно!

Валентина КОМИШНЯ,  інспектор із благоустрою