А+ Збільшити шрифт

А- Зменшити шрифт

Запрошуємо до участі в історико-культурному фестивалі «Дике Поле. Шлях до Європи» у 2024 році

опубліковано: 09 травня 2024 оновлено: 12 липня 2024

Сьогодні Україна проходить важкий шлях боротьби за свою незалежність. В горнилі війни кується нація. У важкі часи випробувань дуже важливо зберігати єдність і згуртованість, які допомагають виховувати справжніх патріотів і майбутніх захисників.

З метою популяризації і презентації історії України в різні періоди, виховання патріотичного духу, української ідентичності, збереження національних традицій і культури було започатковано історико-культурний фестиваль «Дике поле. Шлях де Європи» (далі-фестиваль). Починаючи з 2016 року, зазначений захід проводився на території Нікольського району Донецької області, в межах охоронної зони Українського степового природного заповідника «Кам’яні могили». За сім років свого існування фестиваль став потужним та масштабним заходом, щороку збираючи до 10 тис. відвідувачів.

Сьогодні місце проведення заходу знаходиться в тимчасовій окупації. Але ми намагаємось зберегти наші досягнення. Так, у 2023 році фестиваль проводився у змішаному форматі онлайн/офлайн за окремою локацією «Степовий університет», результатами якого було видання збірника наукових робіт «ДИКЕ ПОЛЕ: ПРИРОДА, ІСТОРІЯ, КУЛЬТУРА» (фото додаються).

Цього року плануємо розширити межі та форми проведення фестивалю і запросити до участі в ньому екологічні, природоохоронні, культурні та освітні інституції України.

Запрошуємо до  участі у фестивалі:

за напрямом «Наукова конференція» (локація «Степовий університет») - представників департаментів/управлінь екології та природних ресурсів ОВА, територіальних громад, підприємств, установ та організацій, громадських природоохоронних організацій, які працюють у галузі екології, природних ресурсів та охорони довкілля;

за напрямом «Мистецтво» (локації: «літературна, образотворча, фото») - представників структурних підрозділів ОВА, територіальних громад, закладів культури та освіти, підприємств, установ, організації, що опікуються питаннями у сфері культури та освіти.

Вимоги щодо участі в локаціях фестивалю та порядок реєстрації наведені у додатках 1 та 2.

З міркувань дотримання вимог безпеки про дату, час, місце та форму проведення заходу зареєстровані учасники будуть поінформовані окремо.

Контактні особи управління:

-      заступник начальника управління - начальник відділу з питань туризму, курортів та охорони культурної спадщини Аліна ПЕВНА, моб. 0504786463

-      начальник відділу культурно-дозвіллєвої діяльності Євген ГНІДКІН, моб. 0509940057

Сподіваємося на подальшу співпрацю і впевнені, що наша спільна праця на культурно-науковому фронті сприятиме дослідженню й відновленню історичних сторінок української Донеччини та наближатиме перемогу України над ворогом.

Донецька обласна державна адміністрація

1.  Додаток 2

2.  Додаток 1