А+ Збільшити шрифт

А- Зменшити шрифт

У КАДОМЦІ ВІДКРИТО МЕМОРІАЛЬНУ ДОШКУ ПАМ’ЯТІ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ ІГОРЯ ШКРЕБТІЄНКА

опубліковано: 29 травня 2024 оновлено: 18 червня 2024

У селі Кадомка Демівщинсько-Кадомського старостинського округу Кагарлицької громади відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки пам’яті полеглого захисника України Ігоря Шкребтієнка. Меморіальну дошку розмістили на фасаді сільської гімназії, де він навчався, поряд із пам’ятною дошкою про ще одного загиблого на фронті вихованця закладу – Костянтина Козловця.

На захід прибули представники влади, військові, односельчани, рідні і друзі, школярі і їхні наставники, жителі громади. Після колективного виконання Державного Гімну України меморіальну дошку відкрили батьки Героя, а після спільної молитви і церемонії освячення меморіальної дошки, яку провів настоятель храму святого Миколая Чудотворця, благочинний Кагарлицького благочиння ПЦУ Юрій Литвин, перед присутніми виступили заступник міського голови Іван Семцов, начальник Другого відділу Обухівського РТЦК і СП Володимир Бойко, староста Володимир Мосієнко, куми і друзі Ігоря Шкребтієнка. Пам’ять про загиблих односельчан і співвітчизників, які віддали своє життя за Україну, учасники зібрання вшанували хвилиною мовчання.

Зворушливі поетичні рядки прозвучали з вуст учнів і вчителів гімназії. Зі сльозами на очах покладали люди квіти до постаменту перед меморіальними дошками. Із вдячністю вручив квіти матері воїна юний гімназист.

…Важко підібрати слова, які могли б утішити рідних, які б затамували біль від тяжких утрат, яких зазнає Україна щодня в жорстокій битві з віковічним ворогом.

Ігор Шкребтієнко загинув  25 грудня – в  день Різдва Христового, тож наш Господь узяв його до свого небесного воїнства.

Україна обов’язково переможе в цій війні, а світла пам’ять про загиблих Героїв, пам’ять воїна Ігоря Шкребтієнка вічно житиме в серцях сучасників і нащадків.

ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ!

 

ІЗ БІОГРАФІЇ ІГОРЯ ШКРЕБТІЄНКА

Шкребтієнко Ігор Володимирович народився 17 березня 1983 року в м. Києві, де пройшло його раннє дитинство. Згодом із мамою переїхали на Кагарличчину, в село Кадомка. Тут Ігор відвідував дитячий садок, навчався в місцевій школі, яку успішно закінчив у 1998 році. Продовжив навчання у Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна. У  2002 році, після закінчення військового ліцею, був призваний до Збройних Сил України, проходив військову службу на Львівщині. Після строкової служби працював у м. Києві на станції технічного обслуговування механіком та автомаляром. Завжди був на гарному рахунку в колективі, відповідально ставився до дорученої справи. Був щирим, доброзичливим, готовим прийти на допомогу.

Із 2015 року брав участь в антитерористичній операції на сході країни, боронячи територіальну цілісність і незалежність держави, за що був нагороджений медалями як  учасник  АТО. Із ратної  служби повернувся в 2016 році, продовжив працювати на СТО в м. Києві.

З початку повномасштабного вторгнення 26 лютого 2022 року пішов на фронт  добровольцем, захищаючи рідну Україну.

Воював у складі одного з відділень ударних безпілотних авіаційних комплексів військової частини А7040 у званні сержанта, командира відділення.

За мужність і військову доблесть, проявлені при захисті Вітчизни, 6 червня 2023 року нагороджений почесним нагрудним знаком головнокомандуючого Збройних Сил України Валерія Залужного  «Золотий Хрест».

Виконуючи військовий обов’язок, захищаючи суверенітет та територіальну  цілісність України, Ігор Шкребтієнко героїчно загинув 25 грудня 2023 року в районі села Кліщіївка Бахмутської міської територіальної громади Бахмутського району Донецької області.

Поховали Героя з військовими почестями в рідному селі 30 грудня 2023 року.