ОБЕРЕЖНО! СКАЗ!
Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини, державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Обухівського району Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області повідомляє про випадок сказу кота в с. Македони Миронівської міської територіальної громади Обухівського району Київської області. Розпорядженням Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області від 27.10.2024 № Р-64-24 оголошено епізоотичним вогнищем щодо сказу тварин с. Македони Миронівської міської територіальної громади Обухівського району Київської області з прилеглими до нього угіддями, пасовищами та лісовими масивами в радіусі 10 км;
неблагополучний пункт – с. Македони Миронівської міської територіальної громади Обухівського району;
загрозлива зона – мисливські угіддя ДП «Миронівське районне мисливсько-рибальське господарство Київського обласного мисливсько-рибальського об’єднання Київської обласної ради УТМР», ТОВ «Оксамит-Сервіс», Київське обласне мисливсько-рибальське об’єднання Київської обласної ради УТМР в Кагарлицькому МГ, а також населені пункти Обухівського району з прилеглими до них територіями:
- Миронівська міська територіальна громада (с. Кип’ячка, с. Горобіївка, с. Тарасівка, с. Коритище, с. Потік, с. Кулешів, с. Малі Прицьки, с. Маслівка, с. Шандра, с. Тулинці);
- Ржищівська міська територіальна громада (с. Півці, с. Пії, с. Липовий Ріг, с. Ведмедівка, с. Грушів, с. Яблунівка);
- Кагарлицька міська територіальна громада (с. Очеретяне, с. Калинівка).
28.10.2024 року проведено позачергове засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Обухівській районній державній адміністрації Київської області та затверджено План комплексних заходів щодо ліквідації захворювання на сказ серед тварин в с. Македони Миронівської міської територіальної громади Обухівського району Київської області.
Вживаються заходи відповідно до затвердженого Комплексного плану та інструкції „Про заходи щодо боротьби зі сказом тварин”, затвердженої наказом Головного управління ветеринарної медицини з Держветінспекцією Мінсільгоспроду України від 15 березня 1994 року №5, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 31 березня 1994 року за №54/263.
Сказ – гостра контактна зоонозна інфекційна хвороба, яка характеризується розвитком енцефаліту зі смертельним пошкодженням центральної нервової системи. Ускладнює ситуацію зростання в населених пунктах кількості безпритульних собак і котів, неповне охоплення профілактичними щепленнями свійських тварин, порушення правил утримання їх власниками. Все це є передумовою формування осередків сказу міського типу. Збудник сказу — вірус. Джерелом та резервуаром збудника сказу є дикі та свійські хижі тварини, що належать до класу ссавців. Механізм передачі – контактний, шлях — рановий. Людина заражається при укусах скаженою твариною (90 % випадків) або попаданні її слини на пошкоджену шкіру та/або слизові оболонки (ослинення — 10 %), вкрай рідко — при знятті шкури з трупів скажених тварин, особливо лисиць. У тварини слина стає заразною (контамінованою) в останні 7-10 діб інкубаційного періоду і залишається такою протягом усієї хвороби. У диких тварин з'являється збудження, зникає страх перед людиною.
Нагадуємо, що найбільш ефективним способом запобігання сказу є вакцинація тварин. Це дозволяє не тільки захистити ваших домашніх улюбленців, а й убезпечити себе та своїх близьких. Якщо вас вкусила тварина або ви маєте підозру на зараження, негайно зверніться до лікаря.
Пам’ятайте, що профілактика – це найкращий захист!
Управління безпечності харчових продуктів
та ветеринарної медицини, державного нагляду
за дотриманням санітарного законодавства
Обухівського району