А+ Збільшити шрифт

А- Зменшити шрифт

Енергозбереження завжди на часі

опубліковано: 27 червня 2023 оновлено: 09 грудня 2023

Питання енергозбереження завжди було на часі, а в нинішніх умовах воєнного стану воно набуло особливої гостроти. Крім економного використання енергоресурсів, важливим  напрямком є встановлення  в приміщеннях енергозбережних вікон.

У Кагарлицькій громаді особливу увагу приділяють енергозбереженню в закладах соціальної сфери, хоча роботи тут – непочатий край. Як тільки з’являється фінансова можливість – чи то з місцевого бюджету, чи за сприяння благодійних фондів, – така робота проводиться. Наприклад,  у цілому ряді закладів освіти  старі вікна вже замінено на нові металопластикові.

Разом із тим у найбільшому загальноосвітньому закладі громади – чотириповерховому Кагарлицькому ліцеї №3 – близько 160 вікон усе ще залишалися старими, виготовленими за технологіями 80-х років минулого століття.  Рами деяких із них із плином часу деформувалися, а подекуди й струхлявіли: відчинити для провітрювання або зачинити герметично для збереження тепла їх уже неможливо.

І ось нещодавно завдяки виділеним із бюджету громади коштам здійснено заміну 16 вікон в одному зі спортивних залів ліцею, ще три вікна було замінено в деяких кабінетах. 19 нових віконних блоків – вагомий крок в енергозбереженні, але не останній. Добре було б мати загальнодержавну програму заміни вікон, але на неї можна буде сподіватися хіба що після відновлення всього, що зруйновано рашистами в Україні. Як би там не було, але в нашій громаді енергозбереженню, особливо в закладах, де перебувають діти, приділялася і приділятиметься увага.