А+ Збільшити шрифт

А- Зменшити шрифт

ДЕРЕВА, СТОВПИ, СМІТТЯ І … ГРОМАДСЬКИЙ БЮДЖЕТ

опубліковано: 24 квітня 2024 оновлено: 18 червня 2024

Четверо жителів громади – двоє зі Слободи і двоє з Кагарлика – зателефонували до Кагарлицького міського голови Олександра Панюти на «Прямий зв’язок», що відбувся 24 квітня.

Два звернення стосувалися видалення аварійно небезпечних дерев, і проблемні питання будуть вирішені після того, як вийде з лікарняного водій автовишки. Щоправда, ще одне дерево, про яке йшла мова, розташоване в зоні відповідальності обласного  Департаменту регіонального розвитку, тож туди міська рада направить відповідне звернення. Один із додзвонювачів принагідно поставив питання щодо вирішення можливості вивезення твердих побутових відходів із приватного сектору міста не один раз на місяць, а хоча б двічі. Голова інформував, що діючий графік вивезення здійснюється за символічними розцінками (4 грн за умовний мішок сміття) і вже давно є збитковим для підприємства, але тариф не піднімається, аби заохочувати громадян до цивілізованого поводження зі сміттям, а не викидання його в сусідні яри, лісосмуги, узбережжя водойм і т.д. Для охочих вивозити частіше можна замовити трактор персонально або на куток, а найліпше – вулицею укласти договір із комунальниками і за регулярну фіксовану плату вивозити сміття щотижня, як це роблять, наприклад,  мешканці вул. Мічуріна. Ще варіант – придбати сміттєвий контейнер і за договором із ЖЕО вивозити сміття в міру його накопичення.

Одне звернення стосувалося недбало встановленої електроопори, і голова дав доручення виправити недолік, а також забрати лежачого старого стовпа.

Мешканка Слободи нарікала, що  допустили до голосування за програмою «Громадський бюджет»  проєкт придбання музичної апаратури для Слобідського сільського будинку культури: мовляв, у часи війни недоречним є витрачання на такі речі коштів. Ідея Громадського бюджету втілюється в нас уперше, і до голосування допустили 4 проєкти, подані  жителями громади (https://kagarlyk-mrada.gov.ua/ua/share-news/pg/120424352028765_n/). Тільки 12 травня буде відомо, який із цих проєктів набрав більшість голосів, тож нарікання передчасні. Утім, якщо й виграє саме цей проєкт, то це ще не значить,  що він буде профінансований, якщо громадськість буде проти.