А+ Збільшити шрифт

А- Зменшити шрифт

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ВІД ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ

опубліковано: 22 вересня 2023 оновлено: 09 грудня 2023

Відділ  обслуговування громадян № 10 (сервісний центр)  ГУ ПФУ у Київській області інформує:

Дякуємо, що ви з нами!

Друзі, нагадуємо, що у Пенсійного фонду України нещодавно з’явився ще один канал інформування – у месенджері WhatsApp.

Чому варто підписатися на канал

Отримуйте у зручному форматі:

- оперативні новини та корисну інформацію щодо питань діяльності Фонду;

- повідомлення про важливі теми та події зі сфери соціального забезпечення громадян України;

- відповіді на найбільш поширені питання;

- корисні поради щодо користування послугами Фонду online.

Як підписатися на канал? :

1. Відкрийте WhatsApp на своєму смартфоні.

2. Перейдіть за посиланням: https://whatsapp.com/channel/0029Va0bOmEG3R3i49bUmx3M або використайте QR-код.

3. Також, підписатись на канал можна на своєму комп’ютері (ноутбуці, планшеті), встановивши WhatsApp та скориставшись посиланням вище.

Діліться посиланням на канал з близькими та рідними, кому важливо вчасно отримувати інформацію від Пенсійного фонду України.

Дякуємо, що ви з нами! 

Як швидко пенсіонер зможе отримати частину пенсії, якщо на його ім’я надійшла благодійна пожертва?

Благодійний персоналізований внесок, здійснений на користь конкретного пенсіонера, включається у виплатні документи в наступному виплатному періоді.

70 % благодійної пожертви спрямовується пенсіонеру не пізніше одного місяця з дня надходження коштів (пункт 6 Постанови правління Пенсійного фонду України від 15 лютого 2023 року № 8-1 “Про затвердження Порядку сплати благодійної пожертви та виплати її частини пенсіонерові”(зі змінами)). 

Зарахування страхового стажу при сплаті добровільного пенсійного внеску.

Суми сплачених страхових внесків зараховуються за місяць, у якому кошти надійшли на рахунок Пенсійного фонду України (стаття 12 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”).

Якщо внесок сплачено в останній день серпня і на рахунок Пенсійного фонду кошти надійшли в цей же день, до стажу буде зараховано місяць, в якому проведено платіж. Якщо ж кошти на рахунок надійшли в перший день вересня, то до стажу буде зараховано вересень місяць. 

Як записатися онлайн на прийом до територіального органу Пенсійного фонду?

Якщо маєте необхідність проконсультуватися з питань, що стосуються призначення та виплати пенсій, житлових субсидій та пільг чи страхових коштів, і бажання відвідати орган Пенсійного фонду України, можете скористатися сервісом попереднього онлайн-запису на прийом.

Така можливість реалізована на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

  1. Для онлайн-запису на прийом увійдіть до особистого кабінету на вебпорталі Фонду (https://portal.pfu.gov.ua), авторизувавшись будь-яким зручним способом (КЕП, Дія.Підпис чи ID.GOV.UA).
  2.  У розділі “Комунікації з ПФУ” оберіть опцію “Запис на прийом”.
  3. У новому вікні натисніть кнопку “Записатися на прийом”.
  4. У формі, що відкриється, оберіть орган Фонду, сервісний центр, до якого плануєте візит, тему (питання), рік та місяць прийому. Натисніть кнопку “Завантажити розклад”.

Зверніть увагу!

Запис на прийом без визначення сервісного центру призначено для страхувальників, а також для запису на прийом до керівництва Пенсійного фонду України.

  1. У списку, що з’явиться на екрані, оберіть бажану дату та годину прийому (вільні години прийому позначено зеленим кольором).
  2. Оберіть клітинку з бажаним часом. У вікні, що відкриється, натисніть на кнопку “Записатися на прийом”.
  3. Після цього, натиснувши на відповідну кнопку, можна роздрукувати талон.  У разі зміни обставин є можливість скасувати запис.

Зверніть увагу!

Відсутність роздрукованого талону не є підставою для відмови у прийомі у визначений відвідувачем час.

8. Перевірити свої дані про попередній запис на прийом можна знову зайшовши в розділ “Запис на прийом”, де відображається поле “Мої записи на прийом”. 

Хто із членів домогосподарства може звернутися за призначенням житлової субсидії?

За призначенням житлової субсидії може звернутися:

- одна із зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, а у разі коли розділені особові рахунки, то кожен, на кого відкрито рахунок;

- людина, яка не зареєстрована в житловому приміщенні / будинку, але фактично проживає у ньому на підставі договору оренди житла (або за рішенням суду);

- індивідуальний забудовник, будинок якого не прийнято в експлуатацію, у разі, коли йому нараховується плата за житлово-комунальні послуги;

- внутрішньо переміщена особа (ВПО), яка не зареєстрована в житловому приміщенні, але фактично проживає в ньому без укладеного договору оренди житла (підтверджується довідкою ВПО).

Довідково:

Перелік осіб, які можуть звернутися за призначенням субсидії, визначено Положенням про порядок призначення житлових субсидій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848. 

Фінансування пенсійних виплат ВПО.

У вересні особам з числа внутрішньо переміщених осіб (ВПО) на виплату пенсій, неотриманих за минулі періоди, додатково спрямовано 536 млн грн.

Уряд, постановою від 05.09.2023 № 944, вніс зміни до бюджету Пенсійного фонду України на 2023 рік, збільшивши до 1 млрд грн цільові призначення на виплату пенсій за минулі періоди особам з числа ВПО.

Пенсіонерам з числа ВПО, у пенсійних справах яких обліковуються пенсії, невиплачені за минулі періоди, додатково виплачено по 2093,00 грн (розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність). Такий особливий порядок виплати сум пенсій за минулі періоди особам з числа ВПО визначено постановою Кабінету Міністрів України від 10.11.2021 № 1165.

Наступну виплату пенсіонерам з числа ВПО планується провести у жовтні 2023 року. 

Чи можна оформити субсидію при наявності двох автомобілів?

Відповідно до пункту 14 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848, якщо на 1 число місяця, з якого призначається житлова субсидія, будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства має у власності більше ніж один транспортний засіб, що підлягає реєстрації в установленому законодавством порядку, з року випуску якого минуло менше ніж 15 років (крім мопеда і причепа), субсидія у такому випадку не призначається.

Ваше домогосподарство може претендувати на отримання житлової субсидії з січня 2024 року, коли з часу випуску автомобіля буде більш ніж 15 років.

Довідково

Відповідно до Цивільного кодексу України строк, що визначений роками, спливає у відповідні місяць та число останнього року строку. 

Щомісячна грошова компенсація за надання соціальної послуги догляду вдома особам, які тимчасово перебувають за кордоном.

Так. Під час воєнного стану в Україні та протягом одного місяця після його припинення чи скасування потерпілому внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, який тимчасово проживає в іншому місці, наприклад, за кордоном, надається соціальна послуга догляду вдома шляхом виплати йому щомісячної грошової компенсації за умови, що:

  • згідно з висновком лікарсько-консультативної комісії та/або медичним висновком про здатність до самообслуговування та потребу в сторонній допомозі, та/або випискою з акта огляду медико-соціальною експертною комісією (довідкою до такого акта огляду), та/або відповідно до індивідуальної програми реабілітації особи з інвалідністю (у разі її складення) йому визначено потребу в спеціальному медичному догляді та/або постійному сторонньому догляді, та/або побутовому обслуговуванні;
  • заява про надання соціальної послуги догляду вдома членом сім’ї або іншою особою разом із сканованими копіями підтверджуючих документів  надіслана потерпілим до Пенсійного фонду України засобами вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду України (ознайомитись з алгоритмом подання заяви можна за посиланням).

 

Виїзний прийом громадян у с. Ліщинка.

19 вересня 2023 року начальник відділу обслуговування громадян №10 (сервісний центр) ГУ ПФУ у Київській області Віта Заїка спільно з заступником Кагарлицького міського голови Валентиною Циганок  провели виїзний прийом у с.Ліщинка Кагарлицької територіальної громади.

В ході зустрічі з жителями Ліщинки фахівець Фонду відповіла на запитання громадян, зокрема розповіла про нарахування та виплату субсидій та пільг; залежність розміру пенсії від стажу та заробітної  плати, надала роз'яснення щодо механізму нарахування та перерахунку пенсії та поцікавилася своєчасністю доставки пенсійних та соціальних виплат. Також Віта Заїка наголосила на можливості отримати сучасну дистанційну консультативну допомогу з питань чинного пенсійного законодавства за допомогою вебпорталу електронних послуг чи Контакт-Центру ГУ ПФУ у Київській області.