А+ Збільшити шрифт

А- Зменшити шрифт

БАГАТОПРОФІЛЬНА ЛІКАРНЯ: Прагнемо надавати якісні медпослуги та вдосконалюватися

опубліковано: 22 вересня 2023 оновлено: 29 листопада 2023

На початку червня Міністерство охорони здоров’я включило Кагарлицьку багатопрофільну лікарню до переліку спроможних закладів медицини як загальний медзаклад. Такий поділ передбачає інфраструктурний етап медичної реформи в Україні. тРазом із тим і надалі триває інтенсивна робота з поліпшення якості надання медичних послуг, оснащення Кагарлицької лікарні сучасним обладнанням. Як працює лікарня в Кагарлику в нових умовах та які особливості має заклад зараз – ми поцікавились у директорки Кагарлицької БПЛ Вікторії Костенко.

- Ми інтенсивно співпрацюємо з Національною службою здоров’я України. Саме ця структура сплачує надання нами медичних послуг за так званими «пакетами», укладаючи з нами контракти. Розповім про основні з них», - зазначає Вікторія Костенко.

Меддопомога у надзвичайних ситуаціях

- Нині ми законтрактували із НСЗУ близько 15 пакетів для надання медпослуг із різних напрямів. Якщо коротко, то ці пакети охоплюють готовність нашого закладу з надання медичної допомоги в надзвичайних ситуаціях. Раніше ми були «ковідним» госпіталем і мали з НСЗУ відповідний пакет. Нині ж, враховуючи воєнний стан та екологічні проблеми, нашу лікарню підпорядковують під пакет надзвичайних ситуацій.

Наше ключове завдання – надання невідкладної допомоги нашому населенню: двом територіальним громадам, які нараховують понад 40 тисяч населення – Кагарлицькій та Ржищівській.

Колоноскопія

- Ще один пакет, який у нас є, - колоноскопія. Вона  спрямована на профілактику й обстеження, діагностику, лікування кишківника, які проводяться в умовах знеболення. Тож ми відкрили палату з максимальним анестезіологічним забезпеченням і з централізованою подачею кисню із контролем лікаря-анестезіолога для безболісного проведення цієї процедури у комфортних умовах.

Меддопомога при пологах

- Наступний пакет – медична допомога при пологах. Усі знають наш пологовий будинок. Він максимально забезпечений обладнанням, працює, у ньому комфортні умови як для мами, так і для дитини. Також для породіль маємо палати підвищеного комфорту.

Стоматологія

- Ми працюємо над роботою стоматологічної медичної допомоги в амбулаторних умовах, бо плануємо забезпечити цю сферу необхідним обладнанням для стоматологічної допомоги населенню.

Амбулаторія

- Амбулаторія – це наше поліклінічне відділення. Стосовно цього в нас теж підписані договори з національною службою здоров’я України. Тут надаються всі необхідні послуги: лабораторні, офтальмологічні, УЗД усіх органів, терапевтичні, кардіологічні тощо.

Лапароскопія

- У вересні ввели в експлуатацію лапароскопічну хірургічну стійку. Це комплекс обладнання, який використовується для проведення лапароскопічної хірургії. Тобто хірургічні маніпуляції та оперативні втручання проводять без розрізу черевної порожнини. Замість розрізу хірург робить лише кілька невеликих проколів, через які вводяться спеціальні інструменти.
Те, що відбувається в черевній порожнині пацієнта, хірургічна бригада контролює за допомогою відеосистеми, з’єднаної з оптичним приладом, який також вставляється через прокол.
Завдяки лапароскопії операція стає малоінвазивною, тобто не завдає значної травми тканинам й органам пацієнта. Перевагами лапароскопії є мінімальна травматизація та короткий термін перебування пацієнта в стаціонарі (1-3 доби), швидкому відновленню після операції.
Такі операції проводить  хірург вищої категорії, завідувач хірургічним відділенням нашої лікарні Григорій Заїка.

Цистоскопія

- Ще ми підписали пакет «Цистоскопія» - це пакет із обстеження та діагностики, профілактики онкоутворень сечового міхура.  Хірургічні пакети, пакети одного дня – всі звернення, всі травми – ми приймаємо та надаємо необхідну допомогу.

Нове обладнання

- За фінансової підтримки міської ради ми тепер маємо апарати холтер та електронейроміограф.
За допомогою холтера ми можемо контролювати і діагностувати кардіологічної патології. Проводить його лікар-функціоналіст. Холтерівське моніторування – вид діагностики серцево-судинної системи, при якій ведеться безперервний запис кардіограми і показників артеріального тиску протягом доби. Після цього проводитиметься розшифровка стану серцевої діяльності. Встановлюється діагноз та призначається лікування.
Електронейроміограф допомагає проводити діагностування та контроль лікування нашим невропатологам. Електронейроміографія – це контроль проведення імпульсу по нервовому волокну, завдяки чому діагностується на якому рівні є проблема.

Працюємо на перспективу

- Активно ми працюємо і над забезпеченням нашого кадрового потенціалу, залучаючи лікарів-інтернів.
Зараз один такий лікар-інтерн проходить інтернатуру з радіології. Адже у майбутньому ми плануємо проводити комп’ютерну томограму. Також у планах відкрити новий пакет – інсультний. У Кагарлицькій БПЛ почали працювати і офтальмологи-хірурги, вони оперують та лікують катаракту, глаукому та інші офтальмологічні проблеми.
Якщо в людини обмежений час, а аналізи вже потрібно зробити, вона може не брати направлення у сімейного лікаря на обстеження у лабораторію, а відразу робити їх шляхом платних послуг.

«Вважаю, ми спроможні надавати якісні послуги населенню та прагнемо бути фінансово стабільними, потужно працювати і удосконалюватися. Маємо багато думок, ідей та планів, які хочемо втілити максимально швидко і з результатом», - констатує директор Кагарлицької багатопрофільної лікарні Вікторія Костенко.

Наталія КРАВЕЦЬ, журналіст

https://kagavisti.com/index.php/kaharlychchyna/1383-pragnemo-nadavati-yakisni-medposlugi-ta-udoskonalyuvatisya