А+ Збільшити шрифт

А- Зменшити шрифт

ЦЕНТР СОЦІАЛЬНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ РОЗШИРЮЄ КОЛО НАДАННЯ ПОСЛУГ

опубліковано: 21 вересня 2023 оновлено: 18 червня 2024

 

Одним із важливих пріоритетів у Кагарлицькій міській територіальній громаді є допомога і підтримка соціально незахищених верст населення.

Кагарлицький міський голова Олександр Панюта провів нещодавно робочу зустріч із керівництвом і працівниками територіального Центру соціального обслуговування. Було обговорено стан і перспективи діяльності Центру, який опікується близько 390 одинокими громадянами похилого віку, що проживають у населених пунктах Кагарличчини.

– Комунальна установа Кагарлицької міської ради «Кагарлицький  територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)»,  – розповідає   директор закладу Тетяна ВІТОХА, – у своїй діяльності керується Конституцією та Законами України, Указами Президента України та Постановами Верховної Ради, наказами Департаменту соціального захисту.

Територіальний центр утворений  Кагарлицькою міською радою для здійснення соціального обслуговування та надання соціальних послуг громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги за місцем проживання.  

 КУ КМР «Кагарлицький  територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)»  у межах своєї компетенції  бере участь у здійсненні  комплексних  програм  поліпшення обслуговування інвалідів, одиноких  непрацездатних громадян, а також громадян  похилого віку   та сприяє  всебічному   розвитку  соціального  обслуговування  за місцем  проживання. Проводяться обстеження матеріально-побутових умов проживання одиноких пенсіонерів, інвалідів, громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах, з метою виявлення потреб у соціальних послугах.

 До складу територіального центру входить:

  - відділення соціальної допомоги вдома;

  - відділення організації надання адресної грошової та натуральної допомоги;

  - банк одягу (для збору і видачі гуманітарної допомоги малозабезпеченим верствам населення);

  -  пункт прокату технічних засобів реабілітації.

Коло надання соціальних послуг підопічним Центру розширюється: нещодавно у нас введено посаду перукаря, який обслуговує літніх людей, що стоять на обліку в нашій установі.  Налагоджено також регулярну допомогу в передаванні показників лічильників електроенергії.  

Соціальні робітники надають близько 40 різноманітних видів послуг, яких потребують підопічні. Ось перелік поширених соціальних послуг:

1) приготування (допомога в приготуванні) їжі вдома;

2) придбання та доставка товарів із магазину або базару, доставка книг, газет, журналів, медикаментів за кошти громадян, які обслуговуються;

3) виклик лікаря, надання допомоги в проведенні періодичних медичних оглядів та госпіталізації, відвідування хворих у закладах охорони здоров’я, організація консультацій лікарів та інших спеціалістів;

4) допомога у прибиранні приміщення, пранні білизни, дотриманні особистої гігієни, виконанні різних видів дрібних ремонтних робіт у приміщенні, ремонті одягу та взуття, забезпеченні паливом;

5) оформлення документів на отримання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг та інших видів соціальної допомоги, внесення платежів;

6) допомога в обробітку присадибних ділянок (площа обробітку присадибних ділянок визначається разом із місцевим органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування, але не більш як 0,02 гектара);

7) оформлення документів на санаторно-курортне лікування, влаштування до будинку-інтернату, геріатричного будинку-інтернату, пансіонату для ветеранів війни і праці, психоневрологічного інтернату, будинку для ветеранів, інших соціальних закладів;

8) сприяння в забезпеченні необхідними технічними та іншими засобами реабілітації;

9) оформлення замовлень та організація контролю за своєчасним і якісним наданням послуг підприємствами торгівлі,  побуту, зв’язку, службами житлово-комунального господарства, закладами культури, сільськогосподарськими підприємствами тощо;

10) вирішення за дорученням громадян, які обслуговуються, питань у державних органах, на підприємствах, в установах і організаціях;

11) інші соціальні послуги.

Працівники служби роблять  усе, що потребують підопічні: купують і приносять  у  домівки продукти харчування, прибирають в оселях, заносять воду, виконують іншу домашню роботу, допомагають по господарству. Турбуємося  і про завезення палива, забезпечення медикаментами, оформлення субсидій, пільг. Врешті-решт, для багатьох старих людей прихід працівника соціальної служби – це ще й моральна віддушина при постійному проживанні в чотирьох стінах. Вони часто просять подовше побути з ними, щоб поспілкуватися, почути новини, відчути себе не зайвими в сьогоднішньому житті.

Відділення соціальної допомоги вдома надає соціальні послуги на платній основі одиноко проживаючим громадянам похилого віку, які не здатні до самообслуговування і мають рідних, які повинні забезпечити їм догляд і допомогу.

У складі відділення організації надання адресної грошової та натуральної допомоги функціонує банк одягу (для збору і видачі гуманітарної допомоги малозабезпеченим верствам населення) та пункт прокату технічних засобів реабілітації. Надається адресна грошова та натуральна допомога громадянам, які цього потребують.

У пункті прокату технічних засобів реабілітації  наявні дерев’яні палиці та милиці для громадян, які не мають групи інвалідності; інвалідні візки, ролатори.

За сприяння міської ради готуємо продуктові набори для наших підопічних до Дня людей похилого віку.

 Ніхто не буде сперечатися, що найважче доводиться сьогодні людям похилого віку, тим, кого доля наділила самотньою старістю, хворобами чи інвалідністю. І тому на працівників територіального центру покладено прямий  обов’язок  допомагати малозахищеним верствам населення.

Територіальний центр співпрацює з різними установами та організаціями громади і району, які працюють у сфері соціального захисту. Таке міжгалузеве співробітництво дає змогу у першу чергу вирішувати питання одиноких громадян, які перебувають на обслуговуванні відділення соціальної допомоги вдома – надання пільг, оформлення субсидій, забезпечення засобами пересування, поглиблений медичний огляд, завезення палива та ін.

Постійно оформляються одинокі громадяни (які цього потребують) для проживання в будинки-інтернати. В основному, жителі нашого громади направляються до Ржищівського геріатричного пансіонату.

КУ КМР «Кагарлицький  територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)»  продовжуватиме працювати над вивченням умов життя та матеріальних потреб інвалідів, ветеранів війни та праці, одиноких непрацездатних громадян.