А+ Збільшити шрифт

А- Зменшити шрифт

Молодь Кагарличчини вивчає потреби однолітків

опубліковано: 20 серпня 2023 оновлено: 16 липня 2024

На початку серпня підлітки з Київщини навчалися досліджувати потреби молоді і на основі цих даних створити власний проєкт. 20 хлопців та дівчат 14-17 років, серед яких і команда з Кагарлика, використають отримані знання для якісної та ефективної реалізації своїх ініціатив у проєкті «Молодь – громаді».

Під час навчання, яке відбулося в Карапишах, учасники/ці проводили опитування та аналізували зібрані дані. А вже у своїх громадах майбутні лідери/ки вивчатимуть потреби цільової аудиторії, на основі яких підготують проєкти та отримають до 40 тис. грн на їх реалізацію.

 «Я отримала дуже багато цінної інформації та досвіду - від роботи в команді, до створення карти емпатії, яка допомагає розбиратися у своїх діях та правильно ухвалювати рішення. Є бажання для своєї громади організувати простір дозвілля молоді, де буде і відпочинок, і користь для однолітків. А вже як це зробити, ще думаю та збираю ідеї» - розказала учасниця проєкту Кіра Мудра, 14-річна учениця КЗ КМР «Кагарлицький ліцей №3» на Київщині.

«Участь у навчанні з потреб молоді в громаді для мене своєрідний вихід із зони комфорту. Я лишилась дуже задоволена, тепер знаю, що можу набагато більше. А ще почула думки тих для кого планую втілювати свої ідеї й вони для мене дуже цінні» - ділиться своїми враженнями Олена Лукінова, 14-річна учениця КЗ КМР «Кагарлицький ліцей №3» на Київщині.

За словами одної з тренерок, виконавчої директорки Інституту «Республіка», засновниці всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» Олександри Гліжинської учасники чудово розбираються зі складною інформацією, що подається на навчанні: «Хлопці та дівчата активні та включені у процес, намагаються розібратись з усім та взяти для себе цінні уроки. Я впевнена, що учасники навчання мають всі шанси стати лідерами у своїх громадах» - коментує Олександра Гліжинська.

«Ми віримо, що така активна молодь у майбутньому стане проактивною частиною своїх громад та буде мати вплив на формування суспільства. Завдяки такій практиці у молоді культивується навичка брати відповідальність на себе та вирішувати соціальні запити через реалізацію важливих для громади проєктів, адвокацію своїх потреб та залучення керівництва громад до спільного розв'язання питань» - розповідає Тетяна Волочай, директорка БФ «МХП-Громаді».

Проєкт «Молодь - громаді» впроваджується Благодійним фондом «МХП-Громаді» за сприяння проєкту ПРООН «Підтримка громадянського суспільства та молоді», що реалізовується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії. Думки, висновки чи рекомендації належать авторам, чи упорядникам видання та не обов’язково відображають погляди Міністерства закордонних справ Данії, Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй чи інших агентств ООН.

Кагарлик.City

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Кагарлику відкрили Молодіжний простір: що це, де він розташований та яка його мета