А+ Збільшити шрифт

А- Зменшити шрифт

25 березня – 32 роки Служби безпеки України

опубліковано: 25 березня 2024 оновлено: 18 червня 2024

25 березня 1992 року – офіційна дата створення української спецслужби. У цей день Верховна Рада України прийняла закон «Про Службу безпеки України». І невдовзі особовий склад СБУ склав присягу на вірність народу. Були прийняті інші закони, що регулюють діяльність СБУ, серед них: «Про контррозвідувальну діяльність», «Про боротьбу з тероризмом», «Про оперативно-розшукову діяльність», «Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю», «Про державну таємницю», «Про боротьбу з корупцією» та інші.

Одразу перед Службою постали надзвичайно серйозні виклики – захист державної безпеки і суверенітету, конституційного ладу, територіальної цілісності і оборонного потенціалу.

З першого дня повномасштабної війни СБУ викриває та затримує ворожі диверсійно-розвідувальні групи, російських агентів, шпигунів та коригувальників вогню у різних областях країни, відбиває кібератаки, захищає критичну інфраструктуру та розслідує воєнні злочини окупантів.

Бійці центру спецоперацій "Альфа", військова контррозвідка та оперативні співробітники СБУ брали участь у звільненні Київської, Чернігівської, Сумської та інших окупованих областей.

Безумовно, що багато операцій СБУ залишаються в таємниці й про деякі з них суспільство дізнається уже після їхнього  завершення (що логічно), однак навіть з того, що відомо публічно, наші спецслужби в час війни проводять низку складних та важливих операцій.

Із Днем народження, СБУ!