А+ Збільшити шрифт

А- Зменшити шрифт

ЛЮКО ДАШВАР У КАГАРЛИКУ

опубліковано: 18 травня 2024 оновлено: 16 липня 2024

Золотий письменник України в Кагарлику

У Центральній бібліотеці Публічної бібліотеки відділу культури Кагарлицької міської ради відбулася творча зустріч із відомою письменницею Люко Дашвар ( літературний псевдонім Ірини Чернової),  лавреатом  премії «Коронація слова», володаркою  титулу «Золотий письменник України» (тираж книг 890 тис. примірників).  Письменниця є  авторкою  книг: «Село не люди», «Молоко з кров’ю», «Рай. Центр», трилогія «Биті Є», «Мати все», «На запах м’яса», «Покров», «Ініціація», «#галябезголови», «Село не люди. Добити свідка».

У період повномасштабного вторгнення рф  Люко Дашвар відчула потребу  в спілкуванні зі своїми читачами, шанувальниками своєї творчості. Тому стала проводити зустрічі в різних регіонах України і презентувати свою нову  книгу «СпАДок», написану в період з 24.02.2022.

На зустріч із письменницею прийшли педагогічні, бібліотечні працівники, користувачі бібліотеки, представники ЗМІ тощо.

Письменниця із задоволенням відповіла на всі запитання присутніх, які стосувалися творчого процесу написання книг, періоду свого дитинства, роботи в журналістиці, про ставлення членів  родини до її творчості, роботи над кіносценаріями до фільмів «Жіночий лікар», «Сага» тощо, ставлення до процесу декомунізації  у сфері російської літератури та російських письменників тощо.

Люко Дашвар поставила   автограф у своїх книгах, які придбали шанувальники  її творчості, та в книгах, які принесли читачі з дому. Взяла участь у фотосесії з присутніми.

На згадку про зустріч директор Публічної бібліотеки Лілія Литвин та провідний методист ОМЦНТКОР Антоніна Коршунова подарували письменниці ляльку-мотанку, виготовлену майстринею Кагарлицького МЦКД Оксаною Овчаренко, квіти, книги  Олександра Салія «Від Одеси до Кагарлика» та Петра Ляшенка «Пам'ять серця» про народного артиста України Василя Дашенка. 

Люко Дашвар  відвідала Кагарлицький історико-краєзнавчий музей та Кагарлицький парк, екскурсію якими  провела молодший науковий співробітник музею Інна Онопрієнко.

У музеї письменницю вразила старовинна вишити жіноча сорочка. рушники та мармурова статуя  Амура, бога кохання, яка вціліла в парку після подій Другої світової війни. 

Відвідавши наш  парк, пам’ятку садово-паркової архітектури ХVIII століття, Люко Дашвар  зачарувалася старими об’ємними деревами,  «Дубом Гоголя».   Привернули її  увагу  старовинні ковані ворота на вході зі сторони стадіону, вразила  краса ставка «Саджалка».  Віддала шану загиблим воїнам у роки Другої світової війни. Із задоволенням на згадку  зробила світлини  у чарівних куточках нашого парку.

Антоніна КОРШУНОВА, провідний методист ОМЦНТКОР відділу культури Кагарлицької міської ради

*** 

Прекрасна подія відбулася сьогодні в нашій бібліотеці – презентація книги Люко Дашвар «СпАДок». Дуже приємно було бачити повний зал поціновувачів творчості авторки, адже її книжки користуються популярністю в нашій бібліотеці. Приємним видалося й спілкування з письменницею – Ірина Чернова виявилася простою, відкритою, щирою, близькою до людей. Авторка розповіла про свою нову книжку, а також відповіла на найрізноманітніші питання від присутніх: про початок творчості, улюблені книжки, ті, які зазнали найбільше критики, про творчий процес написання, плани на майбутнє та багато іншого.

Ми дуже вдячні письменниці за те, що відгукнулася на запрошення нашого методиста Антоніни Коршунової  та завітала на гостину. І вдячні всім читачам, хто відвідав зустріч, придбав книжки, узяв автограф та зробив фото. Стараємося для вас!

Центральна Бібліотека-Кагарлик