А+ Збільшити шрифт

А- Зменшити шрифт

НАША ПАМ’ЯТЬ І ТУРБОТА

опубліковано: 17 листопада 2023 оновлено: 29 листопада 2023

Однією з визначальних ознак цивілізованості суспільства є його ставлення до пам’яті про померлих, догляд за їхніми могилами, утримання кладовищ. Зі створенням об’єднаної Кагарлицької міської територіальної громади питанням благоустрою місць останнього спочинку наших земляків приділяється неослабна увага.

Комунальне підприємство Кагарлицької міської ради «Міськрембудсервіс» утримання кладовищ має одним із важливих напрямків діяльності. На території нашої громади розташовано 67 кладовищ: їх по кілька у великих сільських населених пунктах і 13 – у Кагарлику.

Підтримання належного порядку в довкіллі –  взагалі справа надважлива, але особливої ваги вона набуває, коли мова йде про святі місця, зокрема ті, де розташовані поховання наших рідних і близьких, де вічним сном спочивають загиблі на фронті захисники України.

У рамках проведення благоустрою кладовищ систематично здійснюється їхнє загальне прибирання, обкошування різнотрав’я в теплу пору року; останнім часом особлива увага приділялася розчищенню кладовищ від дикорослих чагарників, видаленню аварійно небезпечних зелених насаджень. Ця важлива ділянка роботи здійснювалася і надалі провадитиметься за активного сприяння з боку старост сіл, які організовують місцевих жителів, залучають технічну допомогу з боку фермерських господарств, підприємств агропромислового комплексу. «Міськрембудсервіс»  дбає про ремонти огорож кладовищ, капличок, облаштування навісів для проведення похоронних обрядів під час негоди, підвезення ґрунту і води, коли люди впорядковують могили родичів, готуючись до поминальних днів; замовлено виготовлення 12 громадських туалетів; систематично вивозиться сміття, що залишається після впорядкування могил.

Однак дехто з громадян, на жаль, перетворює місця для збору сміття від благоустрою на кладовищі на стихійне сміттєзвалище, приносячи і привозячи туди бур’ян і гілля  з присадибної ділянки, старі меблі, будівельне сміття, навіть мертвих домашніх тварин. Негативний приклад, зокрема, показують мешканці мікрорайону, що прилягає до Ольжинського кладовища; доводиться прибирати смітники біля кладовища по вулиці Лісовій у Кагарлику тощо. 

Шановні кагарличани і всі мешканці великої громади!  Шануймо пам’ять про наших померлих близьких і рідних, не залишаймо їхні могили без належного догляду! Переконливе прохання до всіх дотримуватися Правил благоустрою,  не влаштовувати біля наших кладовищ стихійних сміттєзвалищ і застерігати від цього інших! Запрошуємо всю громаду до активної участі в заходах місячників благоустрою, які традиційно проводяться навесні і восени!

 

Василь БУБЛИК, завідувач ритуальної служби і санітарної очистки міста

КП КМР «Міськрембудсервіс»

 

На знімках: відеокамера фіксує утворення стихійного сміттєзвалища біля Ольжинського кладовища в Кагарлику; толока на кладовищі в селі Оріховому за участю комунальників і місцевих мешканців.