А+ Збільшити шрифт

А- Зменшити шрифт

Василь ТРОХИМЕНКО: звіт про роботу старости Сущанського старостинського округу за 2023 рік

опубліковано: 17 червня 2024 оновлено: 16 липня 2024

Керуючись Конституцією та законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України та іншими   нормативно-правовими  актами,  що визначають порядок діяльності та взаємовідносини з Кагарлицькою міською радою і її виконавчим комітетом, звітую про свою роботу як  старости Сущанського старостинського округу за 2023 рік. 

За посадою та як член виконавчого комітету Кагарлицької міської ради, представляю інтереси 522 жителів села Сущани, з яких: 

-    90 дітей до 18-ти років, у т.ч. 4 дітей-інвалідів;

- 6 багатодітних сімей (у яких виховується 18 дітей);

-  20 осіб з інвалідністю;

-  17 сімей учасників АТО та військовослужбовців;

- 142 людей пенсійного віку, в т.ч. 11 престарілих громадян‚ які обслуговуються соціальним працівником.

На території села проживають 32 внутрішньо переміщені особи, які потребують особливої уваги та підтримки.   

Робота старостинського округу проводиться відкрито, в інтересах громади в межах повноважень та фінансових можливостей старостинського округу.

Для забезпечення потреб жителів  села діють такі  об‘єкти соціальної сфери,  як фельдшерський пункт, Будинок культури, сільська бібліотека, пересувне поштове відділення зв’язку. На території села    працює три магазини змішаного продажу товарів, які забезпечують жителів села всіма видами товарів,  діє тренажерний зал «Олімп».

При сільському Будинку культури відкрито волонтерський хаб, який безперебійно працює та забезпечує наших захисників маскувальними сітками, окопними свічками та різними смаколиками. Продовжує свою роботу художня самодіяльність за участю вокального колективу  «Червона калина» та театрального гуртка «Театральними стежинами», практикується організація концертних програм, онлайн-флешмобів, фотосесій до різних свят,   діють спортивні гуртки: настільного тенісу, більярду, шахів, шашок, у літній період – волейболу, бадмінтону. При сільській бібліотеці діє гурток «Умілі ручки».

За сприяння відділу культури Кагарлицької міської ради відкрито краєзнавчий музей ім. Карпа Трохименка – нашого земляка, народного художника України, лауреата Шевченківської премії.

Як староста села, член виконавчого комітету, беру активну участь у засіданнях сесії Кагарлицької міської ради, виконую доручення міського голови, беру участь у засіданнях земельної комісії.

Прийом громадян  проводжу за місцем роботи в межах робочого  часу  та  в позаробочий час за місцем  проживання жителів села. Здійснюю моніторинг стану дотримання їхніх прав і законних інтересів у сфері соціального захисту, культури, освіти, фізичної культури та спорту, житлово-комунального господарства, реалізації ними права на працю та медичну допомогу. Надається  допомога жителям громади щодо  переадресації  заяв різного характеру, пропозицій посадовим особам міської ради та її виконавчого комітету.

За звітний період  видано довідок різного характеру – 211, оформлено 21 справу щодо субсидій на природний газ та електроенергію, надано 2 допомоги при народженні дитини, 10 послуг із нотаріальних дій, підготовано 11 відповідей різним установам та організаціям, проведено 9 справ реєстрації місця проживання/зняття з реєстрації місця проживання фізичних осіб, подаються звіти у відділ статистики та реєстр виборців. Ведеться погосподарсьвий облік 322 домогосподарств. 

Ведеться облік військовозобовязаних, здійснюється оповіщення військовозобовязаних, складаються списки юнаків для прописки до призовної дільниці, здійснюється облік учасників АТО та бойових дій і прирівняних до них категорій. Проводиться роз‘яснювальна робота серед військовозобов‘язаних щодо служби в військовому резерві, а з  призовниками щодо служби за контрактом.

Постійно проводиться робота з благоустрою населеного пункту, впорядкування доріг, вулиць, впорядкування  подвір’їв  господарств  жителів  села та присадибних ділянок, прилеглих до приватних магазинів територій, вирубування порослі на занедбаних ділянках. Наводиться належний санітарний стан на територіях закладів соціальної сфери, кладовища, пам’ятних  місць села, автобусних зупинок.

За сприяння КП КМР «Міськрембудсервіс» проведено ямковий ремонт струменевим методом по вул.Трохименка, замінюються по всій протяжності вуличного освітлення перегорілі лампи на нові, завдяки чому наше село в нічний час повністю освітлено,  проводиться централізоване вивезення побутового сміття від помешкань жителів села та з території населеного пункту, проводиться обкошування трави на кладовищі, біля  пам’ятника загиблим воїнам у Другій світовій війні, біля ставка, приміщення колишньої школи, автозупинки, по узбіччю доріг.

У зимовий період  завдяки роботам, проведеним ПСП «Герлянд» та ПрАТ «Агрофорт», дороги села були вчасно розчищені від снігу.

Особливу подяку хочу висловити нашим постійним спонсорам:

-   ПрАТ «Агрофрт»‚ ПСП «Герлянд», які надавали матеріальну допомогу у вигляді продуктових наборів до Велекодня пільговим категоріям населення.

-   Терещенку Л.С., який проводив грейдерування чагарників на  території кладовища.

- відділу культури Кагарлицької міської ради за проведений ремонт та побілку фасаду Сущанського сільського будинку культури – в  сумі 49900 грн (кошти виділені з бюджету Кагарлицької міської ради;  

          -  8730 грн – замінено вікно в кабінеті директора БК;

          -  1014 грн – матеріали на косметичний ремонт коридору БК;

          -  23520грн – заміна в коридорі вхідних дверей у бібліотеку;

          -  3525грн – матеріали на ремонт бібліотеки.

 Ремонтні роботи в Будинку культури та бібліотеки працівники   робили власноруч.    

Працівники соціальної сфери села за активної підтримки наших жителів

- проводили фарбування елементів  дитячих майданчиків;

- косметичний ремонт пам’ятника воїнам, загиблим у Другій світовій війні.

До  будинку культури подається безоплатний інтернет.

Я, староста Сущанського старостинського округу, не  допускаю на території  громади дій чи бездіяльності, які можуть зашкодити інтересам територіальної громади та держави. Працюю для покращення умов життя та побуту  населення громади. 

                     Василь ТРОХИМЕНКО, староста Сущанського старостинського округу