А+ Збільшити шрифт

А- Зменшити шрифт

НА КАГАРЛИЧЧИНІ ПРОВЕЛИ В ОСТАННЮ ПУТЬ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ ВАДИМА ЦИГАНКА

опубліковано: 17 травня 2024 оновлено: 16 липня 2024

17 травня Кагарличчина прощалася з хоробрим воїном, який віддав своє життя, обороняючи рідну землю від московської орди, – жителем села Переселення Вадимом Циганком.

Він народився 21 серпня 1968 року в селі Пії Миронівського району Київської області. Із вересня 1975 року по червень 1985 року навчався в Кагарлицькій середній школі №1. Після школи вступив на навчання  до Київського державного педагогічного інституту імені М.П.Драгоманова на природничо-географічний факультет, який закінчив у 1993 році, оскільки два роки – з листопада 1986 року по листопад 1988 року – служив в армії; службу проходив на території Німецької демократичної республіки. Із вересня 1990 року по вересень 1992 року  Вадим Анатолійович два роки працював учителем біології та хімії Шубівської середньої школи, після чого по грудень 1993 року трудився на посаді заступника директора з виховної роботи Кагарлицької середньої школи №2. Тривалий час – із грудня 1993 року по грудень 2010 року – Вадим Циганок працював на різних посадах у Кагарлицькому районному відділі ГУ МВС України в Київській області. За час служби в органах Міністерства внутрішніх справ був нагороджений трьома медалями «За сумлінну службу» - ІІІ, ІІ і І ступенів. Із 30 грудня 2010 року – пенсіонер МВС.

У жовтні 2015 року на чергових місцевих виборах Вадим Анатолійович обраний сільським головою Переселенської сільської ради Кагарлицького району, і на цій посаді трудився до 25 серпня 2020 року, після чого був призначений на посаду заступника голови Кагарлицької райдержадміністрації. Після реорганізації та утворення Кагарлицької міської територіальної громади Вадим Циганок був призначений на посаду начальника відділу з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту та мобілізаційної роботи виконавчого комітету Кагарлицької міської ради, а з 17 березня 2021 року переведений на посаду начальника відділу з питань цивільного захисту, охорони праці, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами.

Після повномасштабного вторгнення російських окупантів Вадим Циганок на своїй посаді проводив значну роботу щодо налагодження цілодобової роботи оперативних чергових міської ради, координації дій міської ради з правоохоронними органами, добровольчим формуванням територіальної громади.  Він не міг стояти осторонь вирішальних подій, що відбувалися на фронті, який уже віддалився  на той час від Київщини, і з 5 липня 2023 року Вадим Циганок уже був зарахований у списки однієї з регулярних  військових частин.

29 квітня 2024 року старший солдат Циганок Вадим Анатолійович, який служив на посаді старшого стрільця-оператора  3-го механізованого відділення 2-го механізованого взводу  механізованої роти, загинув у результаті атаки ворожих БпЛА під час бойових дій у с. Урожайне Волноваського району Донецької області, перебуваючи в підпорядкуванні командира 1-го стрілецького батальйону військової частини А1376.

День похорону Героя по всій Кагарличчині оголошено Днем жалоби.

Коридором Слави зустрічали траурний кортеж у Кагарлику і Переселенні. Чин похорону відправили священники Православної церкви України. На прощальному мітингу перед присутніми виступили заступник міського голови Іван Семцов, староста села Переселення Сніжана Шевченко, депутат міської ради Іван Лисий, староста села Сущани, військовий капелан Василь Трохименко. Офіцер Другого відділу Обухівського РТЦК та СП старший лейтенант Денис Швець передав дружині загиблого Валентині Віталіївні Державний Прапор України, яким було покрито труну полеглого воїна. Поховали Героя в Кагарлику на Довжанському цвинтарі під потрійний салют і оркестрове виконання Державного Гімну України.

Важко підібрати слова, щоб висловити весь біль утрати, слова співчуття рідним і близьким загиблого.

Невимовне горе відчувають сьогодні всі, хто знав Вадима Анатолійовича і до останнього сподівався, що він вижив у кривавому бою, але, на жаль, дива не сталося.

У глибокій скорботі ми схиляємо голови перед домовиною Захисника України і шлемо щирі слова співчуття і підтримки його родині.

Вадим Циганок, як і десятки наших земляків, як десятки тисяч наших співвітчизників, поклав своє життя на олтар Перемоги – і ми твердо віримо, що вона прийде, а лютий ворог буде розгромлений.

Вічна слава і вічна пам’ять українському воїнові Вадимові Циганку!

ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ!

СЛАВА УКРАЇНІ!