А+ Збільшити шрифт

А- Зменшити шрифт

НА ФОРУМІ НАЦІОНАЛЬНОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ «ЧАС ДІЯТИ.UA»

опубліковано: 17 травня 2024 оновлено: 12 липня 2024

Сьогодні делегація переможців конкурсу «Час діяти, Україно!»  з Кагарличчини в складі Бакал Світлани, Лідії Токовенко, Світлани Неграш на чолі з головним спеціалістом відділу економіки та інвестицій Кагарлицької міської ради Оксаною Федорченко відвідала Бізнес -форум національної ідентичності «Час діяти.UA» в Києві, який був організований міжнародною компанією МХП та Благодійним фондом «МХП-Громаді».

Понад 300 малих підприємців, представників великого бізнесу та громад зібралися на одному майданчику для обміну досвідом і напрацювання нових проєктів.

Виступаючи на Форумі, начальник Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко зазначив, що з початку цього року на Київщині зареєструвалися майже 8,5 тис. нових суб’єктів господарювання.  Він зауважив, що бізнес попри складну ситуацію стає рушієм позитивних змін.

«Військова агресія завдала значних втрат бізнесу Київщини. Попри все бізнес не лише вистояв, а і поступово відновлюється та реалізує нові масштабні проєкти. Це все про відповідальність за майбутнє країни. Робота бізнесу під час війни є особливо важливим джерелом наповнення бюджету та створення робочих місць. З початку року на Київщині до бюджетів усіх рівнів сплачено майже 11 млрд грн податків і зборів. Це на 32,2 % більше, ніж за відповідний період минулого року», – сказав Руслан Кравченко.

Ці кошти дають змогу фінансувати програми соціального спрямування, допомагати військовим, відновлювати те, що зруйнували росіяни.

Начальник КОВА додав, що стійкістю наших підприємців захоплюється весь світ.

«І моє завдання максимально допомагати тим, хто сьогодні відстоює інтереси країни, допомагає нашим військовим, реалізує соціально важливі проєкти. Про можливості нашого бізнесу має знати весь світ. Тому запроваджуємо нові інструменти для підтримки підприємців Київщини», – зазначив він.

КОВА спільно з Департаментом комерцій Штату Вашингтон запустили онлайн платформу взаємодії бізнесу для двох регіонів. Тут легко знайти партнерів та встановити з ними зв’язок, ознайомитися з індустріями та обмінятися досвідом. Руслан Кравченко запросив весь бізнес Київщини долучитись до наповнення реєстру.

Він також додав, що КОВА додатково відшкодовує частину відсотків у рамках Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%». З початку року компенсацію вже отримали 152 суб’єкти малого та середнього бізнесу на суму майже 6,7 млн грн.

 

НОТАТКИ З ФОРУМУ. ДНК українського бізнесу: нова нормальність

Перша панель була присвячена співпраці уряду та МСБ. побудові екосистеми між великим і малим бізнесом у громадах та успішним кейсам відбудови локального бізнесу Своїми історіями відновлення поділилися Вікторія Кривещенко, власниця перепелиної ферми “Чарівний птах”, яку під час окупації розграбували та яку знищила ракета, і Ольга Олефіренко, яка створила ферму в пам’ять про загиблого батька та довго шукала можливості для її розвитку, але при цьому не здавалася.

Кожен зі спікерів форуму визначив необхідні сьогодні маркери, здатні підвищити стійкість як малого, так і великого українського бізнесу:

Юрій Косюк, засновник та CEO компанії МХП: «Моя головна порада всім підприємцям зробіть вашу команду вашим персональним пріоритетом. Будьте поряд із командою і в найважчі часи, і коли ви на підйомі, знайте настрої команди, думки людей, підтримуйте, нагороджуйте кращих, навчайте. Не буває маленьких команд. Якщо з вами працює хоча б одна людина це вже команда, а отже велика сила. Окремо звертаюся до голів громад. Сьогодні ваша роль як ніколи важлива! Від ваших рішень і відповідальності залежить вся ваша громада. Саме ви маєте заряджати людей стійкістю вірою в незламність України і в Перемогу».

Павло Мороз, директор Департаменту корпоративної соціальної відповідальності компанії МХП: «Ми сьогодні проживаємо життя, зробивши вибір залишитись в Україні. Мова про кожного з нас із присутніх. І насамперед – про військових, перед якими ми в неоціненному боргу. Ми щиро дякуємо головному спонсору і нашого форуму, і всіх наших подій, всіх можливостей, планів, цілей – нашим ЗСУ. Наш форум відбувається під гаслом національної ідентичності. Тобто національної спільності, тотожності. Об’єднавшись навколо цінностей, ми, як українці, доводимо світу, що неможливого не існує. Демонструємо унікальну здатність адаптуватися, протистояти викликам і відновлюватися після невдач. Час діяти!»