А+ Збільшити шрифт

А- Зменшити шрифт

ЛІБУРН – КАГАРЛИК: ДРУЖБА І ДОПОМОГА

опубліковано: 15 вересня 2023 оновлено: 18 квітня 2024

У п’ятницю 15 вересня в Кагарлицькій міській раді відбулася чергова онлайн-зустріч із керівництвом муніципалітету міста Лібурн (Франція) на чолі з мером Філіппом Буіссоном. Кагарличчину представляли міський голова Олександр Панюта, заступники міського голови Ігор Будюк та Іван Семцов, начальник відділу економіки та інвестицій Олена Вовк та головний спеціаліст цього відділу Оксана Федорченко, журналісти місцевих ЗМІ; технічне забезпечення організував Олександр Прокопенко.
Очільник Кагарличчини сердечно подякував французьким друзям за допомогу, яку вони надіслали на початку березня. Гуманітарний вантаж було розподілено серед внутрішньо переміщених осіб, товари медичного призначення отримали місцеві медзаклади, а потужні генератори нині забезпечують альтернативне електропостачання для багатопрофільної лікарні, станцій очищення води, каналізаційно-очисних споруд, Центру надання адміністративних послуг.
Філіпп Буіссон цікавився економічним становищем нашої громади, чи часто лунають сирени повітряної тривоги, чи не завдано шкоди ворожими ракетними обстрілами, скільки внутрішньо переміщених осіб перебуває в нашій громаді, якої допомоги нині потребує Кагарличчина.
Олександр Панюта інформував колегу з Франції про функціонування аграрно-промислового комплексу нашого краю. Станом на сьогоднішній день у нашій громаді завершується збір зернових культур, урожай – дуже гарний. Триває підготовка до зими. Проводяться тендерні закупівлі енергоносіїв, пального для генераторів, дрів, посипкового матеріалу для протиожеледних заходів. Сонячна та тепла погода дозволяє нам здійснювати економію енергоресурсів. Міський голова зазначив, що нині завдяки доблесним Збройним Силам України Кагарличчина перебуває в тилу, хоч повітряні тривоги дошкуляють чи не щодня і від обстрілів постраждали сусідні громади. Багато зусиль і ресурсів було спрямовано на те, щоб поліпшити стан укриттів, належно підготувати заклади освіти до нового навчального року. Наша громада прихистила тисячі евакуйованих із зони бойових дій (пройшли реєстрацію 10960 осіб); багато з них уже повернулись у визволені регіони, але й досі на Кагарличчині проживає близько 2,8 тис. внутрішньо переміщених осіб.
Для їхньої підтримки, а ще для допомоги дітям із родин захисників України та загиблих фронтовиків, для медичних закладів і комунальних служб, які забезпечують функціонування критичної інфраструктури побратимський Лібурн обіцяє знову надіслати допомогу. Філіпп Буіссон попросив скласти список необхідного, і він постарається організувати гуманітарний вантаж до Різдва, у грудні. Можливо, приїде й сам нас провідати.
Що ж Кагарличчина гостинно зустріне дорогих французьких друзів! Тим більше, що долею випадку в нас є чудова перекладачка-француженка Флоренс, яка живе в Україні вже 6 років (а працює всі 10) в Дочірньому підприємстві «ФЕРМИ ДАНАМ». Завдяки їй діалог пройшов легко і невимушено, і чарівна Флоренс пообіцяла й надалі сприяти громаді в налагодженні спілкування з її співвітчизниками.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

До Кагарлика прибув гуманітарний вантаж із французького Лібурна

Кагарлик-Лібурн: дружнє спілкування та підтримка за 2700 кілометрів

Мости довіри: Лібурн відправить гуманітарний вантаж для Кагарличчини 

Кагарличчина братається з Лібурном: перша онлайн-зустріч із французькими партнерами