А+ Збільшити шрифт

А- Зменшити шрифт

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ВІД ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ

опубліковано: 11 вересня 2023 оновлено: 10 вересня 2024

Відділ  обслуговування громадян № 10 (сервісний центр)  ГУ ПФУ у Київській області інформує:

Заява на страхову виплату

Пенсійним фондом України запроваджено новий сервіс подання заяв на призначення/перерахунок/продовження страхових виплат у зв’язку з нещасним випадком на виробництві чи професійним захворюванням.

Відтепер, постраждалі особи або члени сімей, для одержання відповідних страхових виплат можуть подати онлайн заяву:

- про призначення/перерахунок/продовження страхової виплати у зв’язку з нещасним випадком на виробництві (професійним захворюванням);

- про призначення/перерахунок/продовження страхової виплати у зв’язку зі смертю годувальника;

- про відшкодування витрат на поховання потерпілого та пов’язані з цим ритуальні послуги;

- про здійснення страхової виплати (поновлення або добровільне припинення виплат, виплата недоотриманих страхових сум тощо);

- про компенсацію витрат (компенсація проїзду, витрат на житло).

- Подати заяву на страхову виплату на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України https://portal.pfu.gov.ua можна за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП), Дія.Підпис, або засобами електронної ідентифікації ID.GOV.UA, зокрема, з використанням технологій BankID.

 

Витяг з електронної трудової книжки

Для формування Витягу з електронної трудової книжки, першочергово необхідно увійти в особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України: https://portal.pfu.gov.ua, за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП), Дія. Підпис, або засобами електронної ідентифікації ID.GOV.UA, зокрема, з використанням технологій BankID.

В особистому кабінеті потрібно обрати пункт меню «Комунікації з ПФУ» далі сервіс “Запит на отримання електронних документів”;

Обрати тип звернення “Витяг з електронної трудової книжки”, заповнити всі обов’язкові поля. Після чого натиснути “Відправити до ПФУ”;

Отримати Витяг з електронної трудової книжки, можна в розділі «Мої звернення», натиснувши кнопку “Виконано”.

Роботодавець матиме можливість сформувати Витяг з електронної трудової книжки у разі надання доступу застрахованою особою в особистому кабінеті, скориставшись меню “Доступ до електронної трудової книжки” з функцією “Додати”.

 

Заяву про надання соціальної послуги догляду вдома можна подати онлайн

Пенсійний фонд України реалізував сервіс подання заяв про надання потерпілим соціальної послуги догляду вдома.

Відтепер потерпілі на виробництві, яким визначено потребу в спеціальному медичному догляді та/або постійному сторонньому догляді, та/або побутовому обслуговуванні, для одержання щомісячної грошової компенсації за надання соціальної послуги догляду вдома членом їх сім’ї (іншими особами) можуть подати заяву про надання відповідної соціальної послуги через особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

Довідково!

Щомісячна грошова компенсація надається потерпілим внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання з урахуванням результатів оцінювання їх потреб у соціальних послугах, проведеного згідно із Законом України “Про соціальні послуги”. Оцінювання потреб здійснюється соціальним менеджером/фахівцем із соціальної роботи/соціальним працівником за місцем проживання потерпілого.

Важливо!

У випадку фізичної неможливості проведення оцінювання потреб потерпілого в соціальних послугах під час воєнного стану в Україні та протягом одного місяця після його припинення чи скасування у зв’язку з тимчасовою відсутністю потерпілого за місцем його проживання, пов’язаною з перебуванням за кордоном або на тимчасово окупованих територіях, послуга догляду вдома надається на підставі підтверджуючих медичних документів, без урахування результатів оцінювання потреб.

Як подати заяву про надання соціальної послуги через вебпортал Фонду?

1. Заходимо на вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України(https://portal.pfu.gov.ua/) та авторизуємось за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП).

2. В особистому кабінеті на панелі зліва в розділі “Комунікації з ПФУ“обираємо опцію “Заява про надання соціальної послуги“.

3. Ознайомлюємося з інформацією у спливаючому вікні та натискаємо кнопку “Продовжити”.

4. У наступному вікні обираємо опцію “Заява про надання соціальної послуги догляду вдома членом сім’ї або іншою особою ”.

5. Заповнюємо усі обов’язкові поля онлайн-форми заяви, позначені зірочкою:

  • обираємо головне управління Пенсійного фонду України (ОПФУ), вказуємо особу, яка потребує та звернулася за отриманням соціальної послуги;
  • натиснувши на кнопку “Тип послуги“, обираємо вид / види догляду з випадаючого списку та зазначаємо документ, що підтверджує право на отримання соціальної послуги;
  • вказуємо загальну інформацію про потерпілого (в т.ч. його паспортні та адресні дані), обираємо спосіб виплати.

Додаємо інформацію про члена сім’ї або іншу особу, яка здійснюватиме догляд, натиснувши кнопку “Додати“.

У спливаючому вікні заповнюємо обов’язкові поля та натискаємо “Зберегти”

6. Перед остаточним формуванням заяви та відправкою її до Пенсійного фонду України, за допомогою опції “Додати файл“, додаємо скановані копії документів, які підтверджують право на отримання обраних видів догляду (висновок лікарсько-консультативної комісії та/або медичний висновок про здатність до самообслуговування та потребу в сторонній допомозі, та/або виписка з акта огляду медико-соціальною експертної комісії (довідка до такого акта огляду), та/або індивідуальна програма реабілітації особи з інвалідністю (у разі її складення)), ставимо позначки, що ознайомлені з умовами надання послуги та надаємо згоду на обробку даних.

7.Перевіряємо дані сформованої заяви та натискаємо кнопку “Підписати та відправити в ПФУ”.

8. Результат обробки поданої заяви можна переглянути в особистому кабінеті в розділі “Мої звернення”.

 

Пенсія у зв’язку з втратою годувальника 

Призначається непрацездатним членам сім'ї померлого годувальника, які були на його утриманні.

До непрацездатних членів сім’ї належать, зокрема:

- чоловік (дружина), батько, мати, якщо вони є особами з інвалідністю або досягли віку 65 років, або віку, передбаченого статтею 26 Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV;

- діти до 18 років або старші цього віку, якщо вони стали особами з інвалідністю до досягнення 18 років;

- діти, які навчаються, – до завершення навчання, але не довше 23 років;

- діти-сироти – до 23 років;

-  чоловік (дружина), один з батьків або брат чи сестра, дідусь чи бабуся годувальника незалежно від віку і працездатності, які не працюють і зайняті доглядом за дитиною годувальника до досягнення нею 8 років.

При цьому дітям пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається незалежно від того, чи були вони на його утриманні.

 

Деякі нюанси пенсії у разі втрати годувальника

Відповідно до статті 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” ви можете вийти на пенсію за віком в 63 роки, оскільки маєте необхідну кількість страхового стажу (у 2024 році, коли вам виповниться 63, для виходу на пенсію в цьому віці потрібно мати не менше 21 року стажу).

Разом з тим після досягнення пенсійного віку (для вас це 63 роки) ви маєте право й на пенсію у зв'язку з втратою годувальника. На одного непрацездатного члена сім'ї вона призначається в розмірі 50 відсотків пенсії за віком померлого годувальника (статті 36 та 37 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”).

Вам потрібно буде обрати той вид пенсії, який для вас буде вигідніший.

 

Пенсія по інвалідності

Пенсія по інвалідності призначається особам, яким установлено інвалідність. Залежно від ступеня втрати працездатності визначено три групи інвалідності. Причина, група, час настання інвалідності, строк, на який вона встановлюється, визначаються органом медико-соціальної експертизи.

Умови призначення, порядок обчислення та розміри пенсій по інвалідності залежать від Закону, згідно з яким призначається така пенсія.

 

Чи враховується при розрахунку субсидії допомога від ООН?

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 28.07.2023 № 781 “Про реалізацію спільного з Всесвітньою продовольчою програмою Організації Об’єднаних Націй проекту стосовно додаткових заходів із соціальної підтримки окремих категорій населення” допомога від Всесвітньої продовольчої програми ООН, яка надається одержувачам пенсій в рамках зазначеного проекту, не враховується під час обчислення сукупного доходу домогосподарства для всіх видів соціальної допомоги, у тому числі субсидії.

 

Пенсія за віком

Пенсія за віком призначається при досягненні передбаченого законом віку за наявності необхідного страхового стажу.

Загальні умови призначення пенсії за віком визначено статтею 26 Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

Закон визначає вік для виходу на пенсію після досягнення 60, 63 або 65 років залежно від тривалості набутого страхового стажу.

 

Чи враховується до стажу період догляду за особою з інвалідністю?

Відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” період догляду за особою з інвалідністю І групи (незалежно від причини інвалідності) зараховується до страхового стажу, якщо людина, яка здійснювала догляд:

- є працездатною (не досягла пенсійного віку та не є особою з інвалідністю);

- не працювала в такий період;

- отримувала в органах соціального захисту населення допомогу, надбавку або компенсацію відповідно до законодавства.

Такий період враховується до страхового стажу за даними реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, що формуються на підставі звітів органу соціального захисту населення.

 

Зарахування військової служби до пільгового стажу

Відповідно до статті 8 Закону України від 20.12.1991 № 2011-ХІІ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», якщо на момент призову на військову службу в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України від 06.12.1991 № 1932-ХІІ «Про оборону України», особа працювала за професією або займала посаду, що дає право на призначення пенсій на пільгових умовах, відповідний період військової служби зарахується до страхового стажу, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.

Такий період військової служби не повинен перевищувати тривалості пільгової роботи.

Період роботи на шахті протягом повного робочого дня в особливо шкідливих або особливо важких умовах підтверджується довідкою про пільговий характер роботи, яку видає підприємство, або за даними реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (якщо підприємство розміщується на тимчасово окупованій території чи на території, де ведуться бойові дії).