А+ Збільшити шрифт

А- Зменшити шрифт

«УКРАЇНСЬКА ДЛЯ ВСІХ» або МОВНІ СМАКОЛИКИ ВІД АЛЛИ НЕЧИПОРЕНКО

опубліковано: 11 червня 2024 оновлено: 18 червня 2024

Чергове засідання розмовного клубу «Українська для всіх» відбулось 11 червня в читальному залі Центральної бібліотеки в Кагарлику. Цікаву тему для обговорення підібрала цього разу мовознавиця, кандидатка філологічних наук Алла Нечипоренко: перша частина клубної розмови стосувалася кулінарного аспекту. Учасники й учасниці засідання насолоджувалися мовними смаколиками, вдосконалювали свої знання з правильної вимови і написання, наголошування  назв різних наїдків, слововживання паронімів на кшталт «їжа» і «їда», захоплювалися синонімічним багатством рідної мови, вправлялися в ліквідації русизмів у слововживанні тощо.

У другій частині заняття було приділено увагу основним новаціям українського правопису, який було схвалено у 2019 році, а наприкінці травня цього року Верховний Суд України підтвердив його чинність і обов’язковість для застосування.

Окрасою заходу були літературні імпрези у виконанні директорки Публічної бібліотеки Лілії Литвин, а також його поетичне обрамлення з творів Ліни Костенко.

Учасники засідання щиро дякують Аллі Федорівні за надзвичайно притягальні й корисні заняття, а господарям-бібліотекарям – за люб’язно надане приміщення для розмовного клубу і вирішення організаційних питань.

Слідкуйте за оголошеннями про чергове засідання розмовного клубу «Українська для всіх»: приходьте – і не пошкодуєте!