А+ Збільшити шрифт

А- Зменшити шрифт

ЕКОЛОГІЯ: НАДІЯ Є

опубліковано: 01 березня 2024 оновлено: 18 квітня 2024

Кагарлицький міський голова Олександр Панюта 1 березня зустрівся з ініціативною групою десятикласників Кагарлицького ліцею №1 – Софією Вакуліч, Анастасією Візьонок, Анастасією Нечитайло, Владиславом Плівою – на чолі з їхньою наставницею, директором закладу Альоною Будник.

Діти розповіли про  свою участь у конкурсі екологічних проєктів щодо сортування побутових відходів: вони вже пройшли відповідне навчання і займаються нині організаційними питаннями, сподіваючись на перемогу в конкурсі та підтримку міської ради. Очільник громади одразу запевнив у такій підтримці, а також інформував, що доброю справою сортування сміття в Кагарлику займаються вже давно, навіть кілька років тому виграли грант на постачання спеціальних контейнерів для роздільного збирання побутових відходів. Такі контейнери, а також об’ємніші – для пластику та паперу – розміщено в освітніх закладах, біля адмінприміщень у місті і селах громади, а ще біля багатьох багатоквартирних будинків, мешканці яких зголосилися брати участь у цій справі. Активно включаються до сортування побутових відходів деякі місцеві ОСББ. Промовисті цифри: тільки житлово-експлуатаційна організація (ЖЕО), яка адмініструє збирання вторсировини біля обслуговуваних багатоквартирних будинків, за місяць збирає близько пів сотні кубометрів пластикових відходів, а це значить що за місяць на шість ходок менше роблять вантажні сміттєвози на міське звалище.

Олександр Панюта і юні ліцеїсти обговорили напрямок діяльності, зосередившись на необхідності збирання насамперед пластикових кришечок на потреби ЗСУ, які через посередництво волонтерів підуть, зокрема, на виготовлення деталей для дронів, протезів тощо.  Збирати накопичений пластик по місту зі спеціальних контейнерів допоможуть комунальники; планується розмістити їх і в навчальних закладах.

Куратором юних екологів голова призначив Оксану Федорченко, головного спеціаліста відділу економіки та інвестицій, яка здійснює супровід усіх муніципальних ініціатив.

Що ж, коли в нас підростає таке небайдуже юне покоління, надія на вирішення задавнених екологічних проблем є.

Побажаймо ж  ініціативній молоді нашого міста перемоги в конкурсі проєктів, а міська рада забезпечить для втілення екологічних планів необхідне співфінансування.