А+ Збільшити шрифт

А- Зменшити шрифт

РУСЛАН КРАВЧЕНКО ПОПЕРЕДИВ ПІДРЯДНИКІВ ПРО ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ЗАВИЩЕННЯ ЦІН ТА ЗРИВИ СТРОКІВ ВІДНОВЛЕННЯ

опубліковано: 01 березня 2024 оновлено: 18 квітня 2024

Деякі підрядники намагаються завищувати ціни на будівельні матеріали та послуги у проєктно-кошторисній документації та тендерах. Однак жоден акт виконаних робіт за завищеними цінами підписаний не буде. Про це повідомив начальник Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко за підсумками засідання групи «Прозорість та підзвітність» за участю правоохоронних органів, підрядників, представників ПРООН та технагляду.  

Він зауважив, що під час засідання обговорили питання щодо відбудови обʼєктів за кошти Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. Йдеться про 56 обʼєктів, де замовником виступає Київська ОВА. Це багатоквартирні будинки, дитячі садочки, школи, укриття.  

«Пройшлися по кожному обʼєкту. На більшості з них роботи розпочали торік. Низка обʼєктів готові на понад 90%. Вже незабаром плануємо їх ввести в експлуатацію. Зокрема, будинок в м. Ірпінь на вул.Університетська 2к, де основна частина робіт виконана і залишається встановити лише міжкімнатні двері. Також на фініші відновлення двох будинків в селі Дмитрівка», – сказав він.

Водночас, додав Руслан Кравченко, на низці інших – готовність не перевищує 20%, хоча часу наздогнати графік робіт було чимало. 

Учасники засідання заслухали зауваження правоохоронців, технагляду та ПРООН, які надають технічну підтримку. Зокрема, представники БЕБ, які детально аналізують проєктно-кошторисну документацію та тендери, розповіли, що на низці об’єктів підрядники в проєктах завищили ціни на будівельні матеріали. Суми від 2 до 12 млн. грн 

«Вдячний правоохоронцям за виявлені порушення. Це дозволяє нам спільно попереджати вчинення корупційних злочинів. На горі людей, чиє житло зруйнували російські окупанти, наживатися не дам. Акти виконаних робіт за завищеними цінами ніхто не буде підписувати», – підкреслив Руслан Кравченко.

Він нагадав, що структурні підрозділи КОВА усі договори на проведення робіт підписують за динамічними цінами. Ціни на матеріали змінюються впродовж дії договору відповідно до середньоринкової. Під час підписання актів вони фінально коригуються кошторисником і на виході не можуть перевищувати середньоринкові.

«Крім того, є проблеми з кількістю працівників на об’єктах, їх офіційним працевлаштуванням. Зауваження на низці об’єктів також були і до якості робіт. На деяких об’єктах відбувається коригування проєктно-кошторисної документації», – додав він.

Певні проблеми також виникли і через тимчасове призупинення фінансування робіт коштом ФЛН. Найближчими днями очікується рішення Уряду щодо виділення коштів. «Попередив підрядників, що як тільки виділять кошти, чути про якісь проблеми не буду. Не виконують зобов’язання – розриваємо договори. На початку року, саме так і сталося з деякими підрядниками, які навіть не починали роботи на об’єктах. Тому гратися ніхто не буде. Вчасна, прозора та якісна відбудова – це обличчя кожного, хто задіяний до цього процесу. І маємо стати прикладом відновлення для інших регіонів», – наголосив начальник Київської ОВА.