7 пожеж упродовж 12 годин - невтішний «рекорд» 9 вересня на Кагарличчині
Хоча температура на вулиці й пішла на спад, але, схоже, завершення гарячої пори для Кагарлицьких рятувальників не видно ні кінця, а ні краю. Підтвердженням тому є вчорашній день, 9 вересня - тоді на Кагарличчині горіло від полудня і до завершення доби.
7 викликів впродовж 12 годин: горіло в різних кінцях Кагарличчини
Саме 9 вересня на Кагарличчині сталося 7 пожеж. Гасили їх як рятувальники 19 Державної пожежно-рятувальної частини м. Кагарлик, так і підрозділи з сусідніх громад: 14 ДПРЧ м. Миронівка та 5 ДПРЧ м. Узин.
Пожежа на Кагарличчині - горять чагарник і трава
Сумний «старт» того дня розпочався з села Антонівка. Саме звідси об 11:25 до оперативно-диспетчерської служби м. Кагарлик надійшло повідомлення, що в селі по вулиці Каштанова горять трава та очерет.
Пожежу в селі Шубівка гасить підрозділ рятувальників із Миронівки
Ще не завершили підрозділи кагарлицьких та узинських рятувальників гасити пожежі в Антонівці й Мирівці, як о 13:42 надійшов новий виклик - у селі Шубівка горять гілля, трава та очерет. На боротьбу зі стихією сюди прибули рятувальники 14 ДПРЧ м. Миронівка. Щоб справлятися із пожежею ефективніше, їм підвозив 11-кубовою бочкою воду трактор ФГ «Широкоступ».
З наступним викликом рятувальникам довелося знову їхати до Антонівки: о 16:57 рятувальникам знову повідомили, що за селом горять чагарники та трава.
А о 17:37 «олії у вогонь» вирішив підлити й Кагарлик - по вулиці Південній зайнялася трава.
Того дня вогняна стихія вирішила «зіграти в довгу» - близько 19:00 вогнеборці вже вирушили до села Черняхів, де загорілося звалище. На жаль, впоратися із вогнем на сміттєзвалищах вдається не відразу, тож цю пожежу гасили ще й наступного дня.
Напружений день для вогнеборців Київщини
Згодом з’ясувалося, що напруженим 9 вересня було для вогнеборців усієї Київщини. “107 разів виїжджали ліквідовувати пожежі в екосистемах на території Київщини, з них 85 - загорання трав’яного настилу. Загальна площа всіх пожеж складає понад 40 га, - йдеться в повідомленні Головного управління ДСНС в Київській області. - На жаль, протягом двох тижнів зафіксовані і випадки загибелі людей унаслідок загорання трав’яного настилу - у Бучанському та Вишгородському районах”.
Працівники ДСНС закликають не спалювати суху траву та сміття. За спалювання сухої рослинності та листя передбачено штраф від 3 060 до 6 120 гривень.
Валентин Владіміров, журналіст, головний редактор Кагарлик.City