А+ Збільшити шрифт

А- Зменшити шрифт

Як розумно споживати електроенергію та допомогти енергосистемі країни, – поради ДТЕК Київські регіональні електромережі

опубліковано: 10 травня 2024 оновлено: 16 липня 2024

Енергетики всієї країни працюють 24/7, щоб у домівках українців було світло. Але ворог також не полишає спроб залишити нас без електропостачання. Допомогти енергетикам захистити світло в будинках просто – достатньо дотримуватись правил розумного споживання електроенергії. ДТЕК Київські регіональні електромережі просить мешканців області підтримати енергосистему.

Найбільш вразливою енергосистема є в пікові години навантаження: з 7:00 до 11:00 та з 18:00 до 24:00.Саме в ці періоди ми вмикаємо найбільшу кількість приладів, коли зранку збираємось на роботу, а ввечері вертаємось додому й займаємось хатніми справами. І якщо всі одночасно користуватимуться енергоємними приладами, це може призвести до перевантаження і так пошкоджених мереж, що спричинить аварійні ситуації.

Уникнути цього просто: не вмикайте потужну побутову техніку одночасно, користуйтеся нею по черзі. Прилади, які споживають найбільше електроенергії (понад 1,5 кВт-год), – це бойлер, електроплита, фен, праска. А у випадку, коли ви вмикатимете цю техніку вночі, ви ще й зможете зекономити на платіжці за електроенергію.

Таку можливість дає Лічильник «День-Ніч». Він фіксує обсяг енергоспоживання окремо вдень та вночі. Саме завдяки цьому його власники платять за світло менше, адже з 23:00 до 7:00 вартість електроенергії на 50% нижча порівняно з іншим періодом доби.

Найшвидше й найпростіше замовити такий лічильник через сайт ДТЕК Київські регіональні електромережі. При замовленні у нас фахівці зроблять все «під ключ»: запрограмують прилад на тариф день/ніч, демонтують старий лічильник, встановлять новий та опломбують його.

Також рекомендуємо замінити на світлодіодні усі лампи в оселі. Порівняно з лампами розжарювання вони споживають електрики в десять разів менше, випромінюючи таку ж кількість світла. Тобто якщо ви заміните 10 ламп на світлодіодні, вони будуть освітлювати ваше приміщення так само, але 10 нових ламп споживатимуть світло як одна стара.

Розумно ставтеся до використання електрики. Не обігрівайте/охолоджуйте приміщення, де наразі вас немає. Вмикайте світло лише там, де ви перебуваєте.

Об’єднавши зусилля ми зможемо впоратися з будь-яким викликом!