А+ Збільшити шрифт

А- Зменшити шрифт

Поетична зустріч «Краса поетичного слова»

опубліковано: 10 лютого 2025 оновлено: 24 квітня 2025

Назвати Надію Вегеру-Предченко та Миколу Семенюка гостями бібліотеки дуже складно, бо за десятиліття знайомства та співпраці вони вже давно стали рідними. Тож 7 лютого, коли на вулиці нещадно лютував мороз, у Центральній бібліотеці було тепло й затишно. Адже працівники бібліотеки, начальник відділу культури Олена Петленко, учні 11-Б та 11-В класів КЗКМР «Кагарлицький ліцей №3» з учителем української мови та літератури Світланою Михайловською зібралися з чудової нагоди – привітати двох талановитих ювілярів. Директорка бібліотеки Лілія Литвин повідала присутнім про їхні життєві історії та творчі набутки, а також розповіла свою історію знайомства з цими людьми. Микола Володимирович та Надія Миколаївна продекламували свої поезії на різну тематику: і про природу, й про матір, і про кохання та любов, що такі близькі юним слухачам. Не оминули увагою й теми війни, бо це, на жаль, невідʼємна частина нашого життя, а письменники пишуть про те, що їх оточує. Обоє поетів намагалися, мов живильною водою, скропити молоді душі майбутніх випускників важливими для України фактами сучасної історії, розумінням того, в який важливий час вони живуть, коли залишатися осторонь не можна, бо від цього залежить завтрашній день кожного.

Чудовим ліричним доповненням поетичної зустрічі стали музичні твори «Осінь» та «Човен» на слова ювілярів та музику місцевого композитора Бориса Родини. Свої улюблені поезії продекламували одинадцятикласники Ірина Хромченко, Анастасія Нечипоренко, Вікторія Ільєнко, Іван Осадчий, бібліотекар з комплектування Тетяна Владімірова, вчителька Світлана Михайловська.

З вітальним словом виступила начальник відділу культури Олена Петленко та журналістка й колега по перу Людмила Добровольська, яка закінчила виступ чудовою присвятою:

В гостях сьогодні два поети,

Мистецтву слова їх не вчити!

Як пиріжки гарячі, їх сонети

Розходяться і йдуть по світу!

«Рідня благословенна» й «Відлік часу».

Там брами доль, оксюморони, рими,

І від Надії гімни учать діти в класі,

Й Миколині рядки про мову – незборимі.

Письменство красне – їхня зброя й мрія,

Для віршів нових, знаю, є іще в них час.

Тому, гадаю, варто готувати

Полиці у бібліотеках про запас.

Центральна бібліотека Публічної бібліотеки відділу культури КМР

ФОТО – Валентин Владіміров