А+ Збільшити шрифт

А- Зменшити шрифт

ПАМ’ЯТІ АНДРІЯ СЕРГІЙОВИЧА СЕМЕНІЯ

опубліковано: 10 лютого 2024 оновлено: 04 березня 2024

На 83-му році життя відійшов у Вічність наш видатний земляк Андрій Сергійович Семеній. Останні роки життя він прожив у селі Переселення, яке навіки стало для нього рідним, і тут знайде він останній спочинок.

Семеній Андрій Сергійович народився 20 листопада 1941 року в селі Гацьківка  Володарсько-Волинського району Житомирської області . У 1955 році закінчив семирічну школу в рідному селі,  а середню освіту здобув у 1958 році в селі Кропивня Володарськ-Волинського району. Після школи трудився в місцевому колгоспі ім. Чапаєва помічником комбайнера.

Протягом 1960-1963 років служив в армії. Службу проходив у Дрездені в групі радянських військ у Німеччині. Спочатку був рядовим, потім командиром відділення, а згодом – заступником командира взводу.

Протягом 1963-68 років навчався в Житомирському сільськогосподарському інституті на факультеті «Агрономія» і за направленням працював головним агрономом колгоспу «Комунар» у селі Переселення Кагарлицького району.

1971 року Андрія Семенія  було обрано головою колгоспу.  

У 1974 році він став  другим секретарем Кагарлицького райкому компартії України,  а з листопада 1978 р. – головою виконкому Кагарлицької районної ради народних депутатів.  1979  року він закінчив Вищу партійну школу.

Був членом бюро райкому партії, депутатом обласної ради, потім знову – з 1988 року – очолював колгосп «Комунар» у Переселенні.

У квітні  1992 р.  за поданням  представника Президента України в Київській області Івана Марковича Капштика Президент України затвердив своїх представників у 24 районах Київщини. По Кагарлицькому району представником Президента став Андрій Сергійович Семеній.

У 1994 році йому було присвоєно п’ятий ранг державного службовця.

У серпні 1994 року Андрій Семеній пішов на заслужений відпочинок із державної служби, але продовжував трудову діяльність в інших галузях.

Так, протягом 1994-96 років очолював пенітенціарну установу в селі Зікрачі, а з 1996 до виходу на пенсію працював директором елеватора в Кагарлику.

Де б не працював Андрій Сергійович,  скрізь він користувався авторитетом і повагою, високо цінувався його управлінський досвід і вміння працювати з людьми.

За час трудової діяльності Андрій Семеній  сприяв соціально-культурному розвитку села Переселення, яке було газифіковано першим у районі; тут було споруджено відгодівельний комплекс великої рогатої худоби, колгоспну комору, олійницю, маслобійню, асфальтовано сільські вулиці.

За видатні заслуги перед Батьківщиною Андрій Сергійович Семеній був нагороджений орденом Трудового Червоного Прапора та орденом «Знак пошани», відзначений Золотою Зіркою учасника виставки сільського господарства і поміщений на всесоюзній Дошці пошани. 

У серпні 2003 року Андрія Сергійовича Семенія удостоєно відзнакою «Почесний громадянин Кагарлицького району».

...Перестало битися  полум’яне серце видатної людини. Кагарлицька міська рада, уся  велика громада Кагарличчини, усі, хто знав покійного, глибоко сумують і висловлюють щирі слова співчуття його рідним і близьким – дружині Ніні Петрівні, дочкам Андрія Сергійовича Тетяні та Наталії і їхнім родинам, онукам Олені, Марині, Андрію.  

Нехай буде пухом рідна земля дорогому Андрієві Сергійовичу, а Господь нехай дарує Царство Небесне.

Вічна і світла пам’ять!