А+ Збільшити шрифт

А- Зменшити шрифт

Людина vs штучний інтелект

опубліковано: 08 листопада 2023 оновлено: 17 липня 2024

Сучасний світ невпинно розвивається, перетворюючи наше оточення та спосіб життя. З великою швидкістю діти впорядковуються в цьому цифровому лабіринті, де гаджети створюють ключову роль. Чи можна назвати це позитивним чи негативним явищем, це питання, що стоїть на порозі нашого розуміння майбутнього.

Діти залишаються справжніми експертами у використанні гаджетів з наймолодшого віку. За допомогою смартфонів та планшетів вони вивчають світ. Але час. витрачений перед екраном, викликає питання про вплив цих технологій на їхнє  фізичне та психічне здоров'я. Тому  якщо вчитель не може перемогти використання гаджетів учнями, то має очолити цей процес.

Саме з такою метою 8 листопада 2023 року відбулося перше заняття майстер-класу вчителя КЗ КМР «Шубівська гімназія» Гаврилюк Людмили Сергіївни «Цифрові освітні ресурси в практиці роботи вчителя природничих дисциплін» для  вчителів біології, хімії географії закладів загальної середньої освіти Кагарлицької громади.

Людмила Сергіївна розповіла присутнім про цифрову грамотність, чому вона така важлива для учителя, про штучний інтелект та приклади його використання в освіті, а також про кібербезпеку.

Під час заняття учасники майстер-класу, застосувавши на практиці отримані знання та оцінивши можливості роботи зі штучним інтелектом, дійшли до висновку: використовувати такі ресурси на уроках можна і потрібно, але… Ніякі гаджети, ніякий штучний інтелект не зможе замінити вчителя в освітньому процесі.

 

Оксана ШЕРШЕНЬ, консультант КУ КМР «ЦПРПП»