День донора - не просто акція, а символ єднання

Війна жорстоко стукає у наші двері, щодня забираючи життя найкращих синів та дочок України. І саме зараз, коли кожна хвилина на вагу золота, кров стає не просто біологічною рідиною, а синонімом життя.

День донора в

ПрАТ "Агрофорт", на базі офісу якого і проходила акція, та де завжди дбають про своїх співробітників та громаду, цього разу вирішив розширити горизонти добра. День донора став не просто акцією, а символом єднання, співчуття та небайдужості.

Безкоштовні автобуси із 9 до 13 години курсували від поліклінічного корпусу Кагарлицької лікарні до Агрофорту. Люди різних професій та віку, попри спеку та інші клопоти, поспішали поділитися частинкою себе, щоби врятувати життя іншого.

«Дені донора наше підприємство проводить регулярно, починаючи із 2020 року. А в цей складний для нашої країни час дуже важливо, щоб люди не лишалися байдужими до чужої біди, - наголошує директор ПрАТ "Агрофорт" Андрій Воробчак. - Ми щиро вдячні всім, хто сьогодні прийшов здати кров. Адже ця допомога безцінна!"

День донора в

«Агрофорт» не лише надав приміщення, де проводили забір крові, та організував підвезення, а й забезпечив донорів чаєм, печивом та соками.

«Ми вдячні організаторам за таку потрібну в наш час справу, - зазначає заступник Кагарлицького міського голови Ігор Будюк. – Приємно, що багато жителів Кагарличчини підтримали акцію. Це й працівники міськради, ДСНС, ТРО, ТЦК, рота охорони, правоохоронці, і, звісно ж, працівники «Агрофорту». Адже потреба в крові нині є постійно – і для порятунку життів наших воїнів, і для порятунку цивільних, постраждалих від ворожих ударів».

За здану кров, яку проводив Київський обласний центр служби крові, донори отримували оплату, і відразу гроші вкидали до скриньки із написом «На допомогу ЗСУ». Тож акція стала ще й волонтерським благодійним заходом.

«Я знаю, що моя кров може допомогти врятувати життя солдата, який захищає нашу землю, - прокоментувала одна з донорів. - Це найменше, що я можу зробити, щоб допомогти своїй країні».

Синергія бізнесу, влади, благодійників та медиків мала значний ефект

Співорганізатором Дня донора виступив БФ «МХП-Громаді». Фонд узяв на себе клопоти промоції та став своєрідним ядром взаємодії бізнесу, місцевої влади та медиків.

«Для МХП, «Агрофорту» та Благодійного фонду «МХП-Громаді» допомога нашим військовим – основний пріоритет у нашій соціальній складовій. І коли ми здаємо кров, ми робимо це під гаслом «Наша кров може воювати». Тому ми з радістю долучаємося до цієї акції. Залучаємо до неї наших працівників і здаємо кров, щоб допомагати нашим Збройним силам, нашим бійцям, - розповідає Олександр Шпиль, регіональний менеджер БФ «МХП-Громаді».

День донора в

Олександр Шпиль зазначає, що дуже ефективно пройшла комунікація із керівництвом Кагарлицької міської ради та Кагарлицької БПЛ. «Завдячуючи підтримці міського голови Олександра Панюти, головного лікаря Вікторії Костенко, ми спільно організували підвіз людей до нашої локації. Два автобуси постійно чергували біля поліклініки, і донори не думали, як добратися до місця здачі крові», - ділиться робочими моментами він.

Отриманими результатами медики задоволені

Забір крові бригадою з Білої Церкви тривав 4 години. Вже через пів години від початку їхньої роботи до медиків утворилася черга. Тут можна було побачити не лише працівників «Агрофорту», жителів Кагарлика та прилеглих сіл, а й людей в одностроях військових, рятувальників, поліцейських. Тож медикам, у буквальному сенсі цих слів, ніколи було присісти. Але й результатом вони залишилися задоволені.

«Зазвичай здача крові, яку ініціює «Агрофорт», проходить активно, в ній беруть участь багато донорів. Але сьогодні вони себе перевершили – донорів прийшло ще більше, ніж зазвичай. Ми прийняли кров у 65 донорів, - розповідає лікар-терапевт Київського обласного центру служби крові Тетяна Бондарук. – Це дуже добре, бо потреби в крові та її компонентах збільшилися – багато поранених і військових, і цивільних. Тому й потреба в таких акціях є завжди».

Лікарка зазначає, що вони задоволені співпрацею із «Агрофортом», адже тут завжди до таких акцій ставляться серйозно, відповідально, готуються. Тож і проблем ніколи не виникає.

Тетяна Бондарук дала кілька порад, як підготуватися до здачі крові, зазначивши, що нічого складного тут немає, та які можуть бути протипоказання для донорства.

День донора в

Ось кілька порад від медика донорам:

  • Потрібно перед кровоздачею приймати пісну їжу. Приходити  натщесерце не варто.
  • За дві доби до здачі крові не виживати алкогольні напої.
  • За дві години до здачі крові не палити.
  • За три доби не приймати ніяких лікарських препаратів.
  • Після оперативних втручань, пологів, татуювання, пірсингу має пройти пів року.
  • Після щеплення живими вакцинами має пройти місяць, а іншими, якщо людина себе добре почуває, то можна здавати кров уже наступного дня.
  • Вік донора від 18 років. Вік тих, хто здає кров уперше, бажано, щоб не перевищував 60 років. А постійним донорам можна здавати кров до 65 років.
  • Постійним протипоказанням є й наявність у людини міопії від 6 і вище діоптрій.

Кожна крапля крові - це не просто біологічна рідина, а символ надії, віри та любові до своїх співвітчизників. Це те, що дає сили йти далі, боротися за краще майбутнє та допомагати, даруючи часточку себе.

Валентин Владіміровжурналіст, головний редактор Кагарлик.City