А+ Збільшити шрифт

А- Зменшити шрифт

У новому навчальному році налаштовані на позитив і плідну працю

опубліковано: 07 вересня 2023 оновлено: 16 липня 2024

Уже другий рік поспіль початок навчання у школах України припадає на воєнний час. Необхідності навчати дітей та поповнювати їх багаж знань передує їхня безпека.

Про підготовку до нового навчального року 2023-2024, про особливості роботи освітніх закладів та цьогорічні новинки розповідає начальник відділу освіти Кагарлицької міської ради  Надія ОМЕЛЬЧЕНКО.

НАВЧАННЯ  РОЗПОЧАЛИ  1 ВЕРЕСНЯ

- Згідно з методичними рекомендаціями, які надало Міністерство освіти і науки, новий  навчальний рік 2023-2024 розпочався 1 вересня, - розповідає  Надія Олексіївна. – Діти прийшли  в заклади освіти. Перше – це  святкова лінійка. За нею – перший  урок, який було проведено на вибір кожного класного керівника на одну із семи запропонованих тем:

• «Спільна мрія»,

• «Подорож у новий навчальний рік»,

• «Сила розуму»,

• «Сила практичних знань»,

• «Герої серед нас»,

• «Без минулого немає майбутнього»,

• «Я – син/донька України».

Тривалість навчального року   така: з 1 вересня 2023 року по 28 червня 2024 року.

БЕЗПЕКА – ПЕРШ ЗА ВСЕ

- Мене радує те, що за літо   була проведена велика робота  з   облаштувань укриттів, - ділиться враженнями очільниця відділу освіти. – Керівництво громади  налаштоване скоротити кількість  дистанційного навчання, щоб діти вчилися більше очно. Тому в  нас зараз із 12 закладів загальної  середньої освіти залишаються на  змішаній формі навчання 5 закладів – це 4 міські школи і Кадомська гімназія.

Згідно з вимогами працівників   ДСНС, у двох навчальних закладах, а саме в укриттях зроблено  2-й вихід. Мова йде про Переселенську та Слобідську гімназії.

Йде робота і по дошкільному  закладу «Ромашка» у місті – докладаємо зусиль завести донорів у садочок для облаштування  місць, які вимагає сьогодення,  щоб діти могли повноцінно відвідувати дитячий садок.

Якщо говорити про заклади  дошкільної освіти, то варто згадати і місцевий ДЗ «Малятко», який  вже почав функціонувати із середини травня, і горохуватську «Лілею», де облаштували найпростіші  укриття тощо.

ХОЧЕМО ПЕРЕЙТИ  НА БАЗОВУ КУХНЮ

-  У вересні розпочнеться   повноцінне харчування. Для дітей  початкової ланки 50% харчування проплачують батьки, 50% - з

місцевого бюджету. Усі пільгові  категорії, які були до 31 травня,  залишаються і далі продовжують  перебувати на безкоштовному

харчуванні.

Із січня наступного фінансового року ми хочемо перейти на  базову кухню. Що це означає?  Ввести в штат кухарів і самим закуповувати продукти харчування  та організовувати це харчування в  закладах освіти. Найперше, що це  дасть, - вартість харчування буде   здешевлена на 30-40%.

ПИТАННЯ ПІДВЕЗЕННЯ  ЗАКРИТЕ

- Є велика потреба у підвезенні дітей, - продовжує Надія  Олексіївна. – У цьому році відбулася реорганізація наших навчальних закладів. І на  цей  час  у цьому шкільному році автобусами до ліцеїв Кагарлика, Черняхівської гімназії, Мирівського  ліцею, Ставівської гімназії підвезення потребує 735 учнів. Лише  до Кагарлицького ліцею №3 буде  підвозитися близько 300 учасників освітнього процесу. Тому ми  отримали у цьому році на умовах співфінансування ще 1 новий шкільний автобус. Два автобуси  своїми силами ми підварили, підремонтували, пофарбували. Тож  питання  підвезення  дітей на цей  час закрите.

ТРИВАЄ ЦИФРОВІЗАЦІЯ

- Зараз дуже багато є рекомендацій для батьків – наприклад,  як підготувати дитину до школи.

Будь ласка, цікавтеся ними, користуйтеся.

Зараз наше першочергове   завдання – безпека дітей та вчителів.

А новинкою цього нового навчального  року є те, що ми переходимо на електронні щоденники  та електронні журнали. Вони запрацюють вже з 1 вересня. Кожен  батько чи мама зможе зайти і подивитися,  яку оцінку отримала їхня  дитина, яке було домашнє завдання, як дитина виконала контрольну роботу.

Але наші керівники закладів у  цьому навчальному році ще будуть за їхнім  бажанням працювати і  в електронних, і в паперових документах. Ми почали цю роботу  ще з квітня: запрошували спеціалістів, які розповідали, навчали,  спілкувалися в режимі онлайн із  кожним.

- Новий навчальний рік обіцяє  бути нелегким, - зазначає Надія  Омельченко, - бо йде війна. Та  налаштовуймося на позитив і на  роботу.

Багато чого було зроблено нашими вчителями та батьками учнів. Щиро дякую їм за роботу,  підтримку, допомогу Збройним  Силам України та при підготовці  до нового навчального року. Це і  допомога в облаштуванні укриттів і класних кімнат. Зичу всім міцного здоров’я, Перемоги, миру – все буде Україна.

Наталія КРАВЕЦЬ