Вихованці Кагарлицької школи мистецтв знову здобули перемогу у відкритому театральному фестивалі-конкурсі «Театральні вітрила», який проходив 2 травня в селі Іванковичі Феодосіївської громади Обухівського району.

Цього року свої таланти учасники фестивалю презентували у двох номінаціях — «читці» та «театр».

Театральний колектив Кагарлицької школи мистецтв, яким керує викладачка закладу Лейла Джабієва, представив на фестивалі інсценізацію усмішки Остапа Вишні «Моя автобіографія» та авторське виконання творів Тараса Шевченка та Ліни Костенко.

Юлія Островська декламувала «Ну, що б, здавалося, слова…» великого Кобзаря та «Син білявого дня» Ліни Костенко. А Гліб Репенко — уривок із Тарасової поеми «Царі».

Колективно ж юні артисти із Кагарлика представили загалу сценку із життя великого гумориста Остапа Вишні «Моя автобіографія».

Ані виступи читців, ані постановка не залишила байдужими нікого. Це засвідчили щирими оплесками глядачі, а оцінками — журі.

Свідченням цьому перші місця в обох номінаціях у середній віковій категорії і Грамота за найкраще музичне вирішення.

Це вже не перша перемога для юних театралів із Кагарлика на фестивалі — минулого року зала віддячувала їм оваціями за виставу «Собаки».

Серед нагород були не лише символічна статуетка вітрильника та Дипломи, Грамоти й Подяки Лейлі Джабієвій і учасникам театрального колективу, а й індивідуальні призи від членів журі.

Так, Віталій Кіно — режисер, актор, драматург, засновник та художній керівник Центру мистецтва «Новий український театр» вручив Юлії Островській два запрошення на будь-яку виставу «Театру на Михайлівській», а Глібу Репенку — книгу про кіномистецтво зі своїм автографом.

«Ми всі отримали від участі у фестивалі неймовірне задоволення, — розповідає керівниця студії Лейла Джабієва. — Все було на найвищому рівні — і те, як нас зустрічали, і, власне, організація фестивалю. А журі: народна артистка України Лариса Трояновська, режисер, актор, драматург Віталій Кіно, членкиня Національної спілки театральних діячів України, режисерка театралізованих вистав та масових свят Ірина Маслова-Лисичкина — чи це не свідчення серйозного підходу та стимулу для юних театралів? Ми стали не тільки учасниками і свідками чудового свята театру, а й надовго зарядилися творчою енергією, яка там була скрізь».

«Принагідно дякую Кагарлицькому міському голові Олександру Панюті за допомогу із транспортом для поїздки на фестиваль — така підтримка для нас важлива», — зазанчає Лейла Джабієва.

Юні театральні митці та їхня наставниця повернулися до Кагарлика із новими планами та задумками, які, сподіваємося, ми із часом побачимо як прем'єри на сценах Кагарлицьких школи мистецтв і МЦКД.