Звіт про виконану роботу протягом 2024 року на території Переселенського старостинського округу
Виконуючи вимоги Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” щодо щорічного звітування про виконану роботу, пропоную до вашої уваги звіт за 2024 рік.
Звіт старости – це звіт не лише про мою роботу як посадової особи, а й про роботу керівників усіх установ і організацій, усіх громадян – жителів нашого старостинського округу, які вболівають за покращення життя в рідному селі.
На території села станом на 2024 рік проживало 1362 жителі, з них 204 дітей віком від 0 до 18 років.
Станом на звітний період проживало в селі:
4 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
9 дітей-інвалідів;
15 багатодітних сімей, у яких виховується 52 дитини;
3 сім’ї, які опинилися в складних життєвих обставинах;
12 дітей із сімей, які переселилися із зони бойових дій;
61 сім'я учасників бойових дій та військовослужбовців.
Працює на території села двоє соціальних робітників, які обслуговують одиноких людей похилого віку. 21 одинокий громадянин обслуговується соціальними робітниками та постійно перебуває під їхньою опікою.
За зверненнями жителів села формується та передається до ЦНАПу пакет документів на оформлення всіх видів соціальної допомоги, компенсацій та пільг, призначення субсидій тощо.
Під постійним контролем перебувають сім’ї вразливих категорій населення, які потребують особливої уваги. За сприяння благодійного фонду «Рокада» неодноразово таким категоріям населення надавалися гігієнічні набори.
У старостинському окрузі здійснюється погосподарський облік, видаються довідки різного характеру, готуються характеристики з місця проживання на запити, оформляються акти обстеження, проводиться реєстрація та зняття з реєстрації місця проживання, видаються витяги, вчиняються нотаріальні дії, ведеться військовий облік, здійснюється оповіщення, ведуться картки первинного обліку, складаються списки юнаків для приписки до призовної дільниці, ведеться облік учасників бойових дій та військовослужбовців, мобілізованих на час особливого періоду.
Надає свої послуги поштове відділення.
Працюють продуктові магазини, магазини змішаної групи товарів, кафе-бар «Гетьманський стан». На жаль, частина села (Королівка) залишилася без торгового обслуговування. В реаліях сьогодення магазин закрився.
Медичне обслуговування жителів села здійснює амбулаторія КМП КМР «Центр ПМСД». У медамбулаторії працює фельдшер, медична сестра та молодша медсестра. Приміщення закладу в зимовий час опалюється газовим конвектором. Працює аптечний кіоск, де жителі можуть придбати ліки.
У 2024 році з метою забезпечення доступності маломобільних груп населення біля приміщення амбулаторії бруківкою вимощено площадку, на якій було встановлено пандус. Роботи виконувалися за кошти місцевого бюджету.
Дошкільну освіту діти села отримують у КЗДО КМР «Журавонька». Забезпечують освітній процес 5 працівників. Дошкільний заклад розташований у приміщенні КЗ КМР «Переселенська гімназія». Заклад підключений до швидкісної мережі Інтернет. Опалення газове. Для розміщення вихованців та працівників дошкільного закладу на час повітряних тривог облаштоване просте укриття в підвальному приміщенні.
На території населеного пункту працює КЗ КМР «Переселенська гімназія», в якій навчається 72 учні. Забезпечує навчально-виховний процес 24 працівники, з них 14 педагогічних працівників. Опалюється заклад газом від власної котельні. Наявне альтернативне джерело живлення – бензиновий генератор. Заклад підключений до швидкісної мережі Інтернет. Для забезпечення безпеки учасників навчально-виховного процесу облаштоване просте укриття.
Протягом 2024 року:
- придбано холодильник та посуд для їдальні;
- придбано дві електросушки для рук;
- придбано два телевізори та роутер для навчально-виховного процесу;
- забезпечено спортивним інвентарем;
- отримано три інтерактивні дошки з проєкторами для 5-7 класів НУШ;
- для вуличного зберігання та забезпечення безперебійної роботи генератора виготовлено металеве накриття;
- модернізовано комп’ютерний клас (за сприяння та допомоги Асоціації з підтримки благодійних проєктів у Центральній та Східній Європі (Відень, Австрія), БО «БФ «Зерна добра», відділення Райффайзен Банк м. Кагарлика придбано та встановлено 8 комп’ютерів).
На території села працює сільський будинок культури і бібліотека, які опалюються газовими конвекторами. Заклади підключені до швидкісної мережі Інтернет.
Протягом звітного періоду проведений значний обсяг робіт із ремонту приміщення Будинку культури зовні:
- навколо приміщення Будинку культури відремонтовано цоколь;
- відремонтовано центральні сходи;
- відремонтовано бічний вхід у підвал;
- проведено ремонт даху над бібліотекою;
- встановлено труби водовідведення;
- проведено очистку ринв водовідведення від опалого листя.
Усі роботи проводилися за кошти місцевого бюджету.
Вивезення залишків будівельного сміття здійснювалося силами спонсорів (ПСП «Переселенське-К» та ФОП Ломака М.М.).
Значна частина роботи старости – це питання благоустрою.
На території села розташовані 8 дитячих ігрових майданчиків.
У звітному році всі майданчики пофарбовано, 3 – відремонтовано, на 1 майданчик виготовлено пісочницю. На 6 майданчиків завезено пісок у пісочниці. Один майданчик демонтовано та перенесено в інше місце.
Функціонує також 1 тренажерний спортивний майданчик.
Усі вулиці села освітлені. Проведено заміну значної частини лампочок.
Центр населеного пункту оснащений камерами відеоспостереження. Проведено ремонт однієї камери.
Проводилося розчищення сільського парку, узбіч доріг від чагарників і після буревіїв. Роботи проводилися за сприяння комунальних підприємств міської ради. КП КМР «Міськрембудсервіс» видалено аварійні дерева біля медамбулаторії та церкви, які розпиляними були розвезені родинам наших захисників і ВПО. Неодноразово після розчищення проводили дробіння гілок із залученням дробарки КП КМР «Міськрембудсервіс» та адміністрації Кагарлицького парку.
Проведено кронування дерев перед адмінприміщенням старостату.
Організовано вивезення прибордюрного засмічення з центральної вулиці та біля ставу.
У належному стані утримувалися території закладів соціальної сфери села, пам’ятника воїнам, які загинули в роки війни, пам’ятного знака жертвам Голодомору, дитячі майданчики.
Проведено заміну таблички з елементами радянської символіки на пам’ятнику воїнам, які загинули в роки війни.
Упорядковано всі кладовища перед проведенням поминальних днів, вивезено сміття. Території кладовищ оброблялися гербіцидом. Кладовище по вулиці Українка тракторним оприскувачем допоміг обробити Попович В.В.
На всіх кладовищах цьогоріч встановлені та пофарбовані дерев’яні вбиральні.
Усі кладовища протягом літа-осені неодноразово обкошувалися тракторними косарками КП КМР «Міськрембудсервіс».
На кладовище по вулиці Центральній завезено землю для підсипання могил.
Прибрано узбіччя доріг і прибережні смуги ставків, ліквідовано стихійні сміттєзвалища.
Здійснювався щомісячний централізований вивіз побутових відходів від домогосподарств.
Проведено підгортання сільського сміттєзвалища та розчищена від чагарників та дикорослої порості територія біля сміттєзвалища.
Розібрано облаштований на початку повномасштабного вторгнення блокпост та впорядковано територію, де він був розташований.
Струменевим методом відремонтовано частину вулиць села.
Із залученням техніки ПСП «Переселенське-К» проведено підсипання частини дороги по вулиці Войтківка щебеневою сумішшю.
Адміністрація паркового господарства та землекористувачі Попович В.В. і Піхало С.І. неодноразово допомагали нам бочкою з водою для поливу туй у центрі села та на кладовищі по вулиці Шевченка.
Значний обсяг робіт із благоустрою вдалося виконати завдяки залученню працівників, які були направлені до нас Центром зайнятості (4-6 чол).
Протягом 2024 року не припинялася робота з підтримки наших захисників, внутрішньо переміщених осіб та жителів прифронтових територій.
Постійно проводилися збори допомоги воїнам і жителям прифронтових районів. У Переселенській гімназії проводилися благодійні ярмарки, виготовляли окопні свічки, енергетичні батончики і плели маскувальні сітки. До цієї роботи долучалися учні і працівники гімназії, дошкільного закладу, Будинку культури і бібліотеки, старостату, соціальні робітники та всі свідомі жителі. Ця робота не припиняється з початку повномасштабного вторгнення.
ПСП «Переселенське-К» (Верголяс В.В.) за власною ініціативою безкоштовно надає послуги з обробітку земельних ділянок (оранка, культивація, сівба, висадка та збір картоплі тощо) для сімей військовослужбовців та ВПО. До такої важливої підтримки долучаються й інші землекористувачі.
На наше звернення ПСП «Переселенське-К» закупило 2 шоломи і плити керамічні бронежилета для наших односельців, два рулони спанбонду для маскувальних сіток, надало фінансову допомогу для поховання померлого воїна.
Ще два рулони спанбонду придбала нам БО «БФ «МХП – ГРОМАДІ».
І на завершення хочу висловити вдячність нашим захисникам та захисницям, за плечима яких ми можемо жити і працювати.
Подякувати нашим жителям, які долучаються до будь-яких оголошених зборів для захисників, висловити безмежну вдячність кожному, хто донатить задля перемоги. Бо тільки завдяки нашим воїнам ми ще й досі вільно дихаємо у своїй країні.
Хочу також подякувати керівництву громади, депутатам, керівникам комунальних закладів за те, що чують наші проблеми і вирішують їх.
Особлива вдячність нашим жителям, які не тільки підтримують і допомагають, але й конструктивно критикують, дають поради, вносять пропозиції для покращення життя старостату.
У нашому старостинському окрузі є ще багато болючих питань, над якими ми спільно працюємо і які ми обов’язково вирішимо.
Разом усе подолаємо і переможемо!
Сніжана ШЕВЧЕНКО,
староста Переселенського старостинського округу
