А+ Збільшити шрифт

А- Зменшити шрифт

Звіт про роботу старости Слобідського старостинського округу за 2024 рік

опубліковано: 07 квітня 2025 оновлено: 09 травня 2025

Керуючись Конституцією та законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України та іншими нормативно-правовими актами, що визначають порядок діяльності та взаємовідносини з Кагарлицькою міською радою і її виконавчим комітетом, звітую про свою роботу як старости Слобідського старостинського округу за 2024 рік. 

Протягом звітного періоду виконувала доручення Кагарлицької міської ради та її виконавчого комітету, міського голови, надавала необхідну інформацію, проводила особистий прийом громадян і виконувала інші обов’язки, визначені законодавством України в межах своїх повноважень

До Слобідського старостинського округу належать два села: Слобода та Расавка. Як староста, я намагалася приділити достатньо уваги всім сферам життєдіяльності підпорядкованих мені сіл.

На території села Слобода налічується 965 домогосподарств, у яких проживає 1485 жителів, із них 252 дітей віком від 0 до 18 років.

Проживає в селі:

6 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

6 дітей-інвалідів;

14 багатодітних сімей, у яких виховується 43 дітей;

76 учасників АТО та ООС;

На території села Расавка налічується 163 домогосподарства, у яких проживає 94 жителі, з них 11 дітей віком від 0 до 18 років.

Проживає в селі: 4 інваліди дитинства; 2 багатодітні сімї, у яких виховується 8 дітей; 1 учасник ООС.

Землі сільськогосподарського призначення на території Слободи та Расавки обробляють ПП «Слобода-агро», СК «Агробізнес», ПрАТ «Агрофорт», ФГ «Пителя», ФГ «Коваля», ФГ «Марути», ФГ «Дриги», ФГ «Заїки», ТОВ «УкрАгроСмарт», ПОСП «Дніпро», ФГ «Гуз і КО» та аграрії-одноосібники.

На території села Слобода працює Слобідська гімназія та дитячий садок, медичний пункт тимчасового базування, Будинок культури та сільська бібліотека, музей, поштове відділення, 4 магазини змішаного типу, в обох селах є православні храми, які належать до Православної церкви України.

Медичне обслуговування жителів Слободи здійснюється в медичному пункті тимчасового базування КНЗ КМР «Центр ПМСД», де щодня працює фельдшер та молодша медсестра. Також є аптечний кіоск, де жителі можуть придбати ліки першої необхідності. Приміщення медичного пункту в зимовий час опалюється газовими конвекторами.

Медичне обслуговування жителів Расавки здійснює сімейний лікар та медична сестра Стайківської амбулаторії загальної практики сімейної медицини, які за графіком приїжджають у село та проводять прийом хворих, надають медичну допомогу, забезпечують мешканців лікарськими препаратами. Протягом 2024 року на території Слободи працювала виїзна бригада лікарів обласної лікарні, двічі прийом жителів проводила бригада «Мобільної оптики», за підтримки БФ «МХП-Громаді» у рамках соціальної ініціативи «Лікар для села» жителі мали можливість пройти безкоштовне медичне обстеження.

Дошкільну освіту діти села отримують у КЗДО «Фіалочка». На цей час у дошкільному закладі рахується 30 вихованців. Забезпечують навчально-виховний процес 8 працівників. У 2024 році в закладі дошкільної освіти за бюджетні кошти укомплектовано стельовими електрообігрівачами укриття на випадок повітряної тривоги, додано секції бетонного паркану для огородження приміщення найпростішого укриття, облаштовано накриття над вхідними дверима в приміщення садочка. За кошти спонсорів (БФ «МХП – Громаді» придбано жалюзі на 6 вікон та килим на підлогу в молодшу групу садочка.

На території населеного пункту працює КЗ КМР «Слобідська гімназія», де навчається 96 учнів, у т.ч. 4 учнів із сімей внутрішньо переміщених осіб. Забезпечує освітній процес 27 працівників, із них 18 – педагогічні працівники. Опалюється заклад газом від власної котельні.

У 2024 році продовжувалась робота над покращенням умов перебування учнів в укритті: залито нову бетонну підлогу, укомплектовано необхідним інвентарем, водою та сухими пайками-перекусами. Також за кошти громади закуплено в навчальний заклад 3 інтерактивні дошки, придбано музичну колонку-підсилювач, проведено ремонт у фоє закладу, придбано нові люстри освітлення, замінено лінолеум у коридорі шкільної їдальні, придбано необхідне нове кухонне приладдя. За фінансової підтримки ПП «Слобода-агро» облаштовано накриття над бічним входом у приміщення гімназії та вхід викладено тротуарною плиткою, завдяки БФ «МХП – Громаді» матеріально-технічна база закладу поповнилася 5 новими диванчиками, придбано жалюзі, навчальні банери та оплачено матеріали для ремонту однієї з аудиторій. Також у 2024 році на території навчального закладу встановлено пам’ятник Тарасу Шевченку. За кошти наших аграріїв-одноосібників на початку навчального року придбано 8 кулерів із помпами для питної води. До Дня знань першокласники отримали в подарунок від ПрАТ «Агрофорт» шкільні рюкзаки з приладдям. За сприяння БФ «Рокада» у навчальному закладі неодноразово проводилися психологічні тренінги. Активно долучаються учні, їхні батьки та працівники гімназії до волонтерської діяльності, допомагають ЗСУ. Неодноразово в закладі освіти проводилися благодійні ярмарки, збиралась допомога військовим, виготовлялися окопні свічки, передавались грошові кошти для потреб військовослужбовців, а також від колективу гімназії виготовлено та передано військовим 3 дрони.

 Завдяки нашим спонсорам-благодійникам: ПрАТ «Агрофорт», СК «Агробізнес» та ПП «Слобода-агро» – школярі та дошкільнята отримали «солодкі подарунки» до Дня Святого Миколая та Різдвяних свят. За фінансової підтримки наших аграріїв вручено грошові премії переможцям районних етапів олімпіад.

 На території села активно працюють сільський Будинок культури, бібліотека та музей, які опалюються газовими конвекторами. Заклади підключені до швидкісної мережі Інтернет. Намагаюсь завжди брати участь та допомагати в організації культурних заходів, які проходять у наших населених пунктах. У 2024 році проводились благодійні концерти на підтримку ЗСУ, а саме: благодійний ярмарок та концерт до Свята Колодія, де було зібрано 68 тис. грн, за які виготовлено та передано нашим військовим-землякам 5 дронів; благодійний концерт народних артистів Алли Попової та Олександра Зайченка, де було зібрано 4630 грн для ЗСУ; благодійний ярмарок та концерт до Дня Незалежності, де було зібрано 34240 грн та виготовлено 3 дрони для наших військових-односельців. До проведення всіх культурних заходів залучаються працівники старостату, учні та працівники Слобідської гімназії та ЗДО «Фіалочка». Працівники культури піклуються про зайнятість та культурний розвиток дітей, що постійно та тимчасово проживають на території села. При Слобідському сільському будинку культури діє жіночий вокальний ансамбль «Горлиця» та дитячий пісенний колектив «Веселі нотки», працюють танцювальний гурток, клуб дозвілля «Етнохата», дитяча літературна студія «Ліра». Школярі Слобідської гімназії неодноразово відвідували виставки, які презентувала сільська бібліотека, екскурсії до музейної кімнати.

 За бюджетні кошти у 2024 році для Будинку культури придбано музичне обладнання, а в приміщенні бібліотеки зроблено відкоси на вікнах.

 На території кожного села працюють по одному соціальному робітнику, які обслуговують самотніх людей похилого віку. 11 самотніх громадян перебувають під опікою соціального робітника в Слободі та 9 у Расавці. Від територіального центру соціальної підтримки самотні престарілі тричі отримували продуктові набори та засоби гігієни. Від орендаря земель (ПОСП «Дніпро») до Дня людей похилого віку та державних свят грошову допомогу отримували пайовики та люди похилого віку, що проживають у Расавці.

 За зверненнями жителів села формується та передається до ЦНАПу пакет документів на оформлення всіх видів соціальної допомоги, компенсацій та пільг, призначення субсидій тощо.

 Під постійним контролем перебувають сім’ї вразливих категорій населення, які потребують особливої уваги. За сприяння міської ради, благодійних організацій неодноразово таким категоріям населення надавалися продуктові і гігієнічні набори.

 У старостинському окрузі здійснюється погосподарський облік, видаються довідки різного характеру, готуються характеристики з місця проживання на запити, оформляються акти обстеження, проводиться реєстрація та зняття з реєстрації місця проживання, видаються витяги, вчиняються нотаріальні дії, ведеться військовий облік, здійснюється оповіщення, ведуться картки первинного обліку, складаються списки юнаків для приписки до призовної дільниці, ведеться облік учасників бойових дій та військовослужбовців, мобілізованих на час особливого періоду.

 Продовжується робота, що спрямована на допомогу ЗСУ та постраждалому від війни населенню. Станом на 31.12.2024 року понад 60 наших односельців мужньо захищають нашу державу від ворожої навали. Тому жителі підпорядкованих мені сіл неодноразово збирали допомогу нашим військовим: продукти харчування, теплі речі, матраци та білизна, засоби гігієни, ліки, одяг для стабілізаційних пунктів, які через волонтерів передано воїнам ЗСУ. Фінансово допомагали коштами: на лікування наших поранених односельчан, для придбання авто, запчастин до авто, а за кошти, зібрані під час благодійних ярмарків, виготовили та передали нашим військовим 8 дронів.

 Значна увага приділяється благоустрою наших населених пунктів: щодня прибирається сміття на зупинках, дитячих майданчиках, на території закладів соціальної сфери, біля пам'ятних знаків, регулярно проводиться обкошування узбіч навколо доріг, очищуються від засмічень бордюри, тротуари та спуски посипаються протиожеледною сумішшю. Видалено аварійно-небезпечні дерева на території школи та парку, проводилась санітарна обрізка дерев у парках та обабіч доріг і вулиць, прибиралось опале листя в парках та скверах, видалялась дика поросль навколо кладовищ, трансформаторів, регулярно підгорталось сміттєзвалище, де була залучена техніка ПрАТ «Агрофорт». У травні 2024 року спільними зусиллями працівників старостату, завдяки допомозі працівників КП КМР «Міськрембудсервіс», за участю небайдужих жителів вул. Затишна розчистили від дикорослих дерев та чагарників ділянку під лініями електромереж. Проте на території сіл не тільки проводиться вирізка старих дерев, а й поповнюються зелені насадження: у жовтні 2024 року разом зі старшокласниками Слобідської гімназії в парковій зоні висадили понад 30 дубів та кленів, територія Слобідської гімназії цьогоріч також поповнилася новими деревами та кущами (майже 80 саджанців). На території Слободи та Расавки впорядковано всі кладовища (яких налічується 7), перед проведенням поминальних днів завезено землю для підсипки, передроблено гілля, протягом року неодноразово вивозилося сміття. Неодноразово дробарка та роторна косарка Адміністрації парку-памятки «Кагарлицький» та КП КМР «Міськрембудсервіс» працювали на території підпорядкованих мені сіл. У весняно-літній період проводилась робота щодо підтримання в належному стані полотна сільського стадіону, яке навесні за сприяння СК «Агробізнес» було підготоване та засіяне газонною травою.

 Із турботою про охорону та чистоту навколишнього середовища на території підпорядкованих мені сіл встановлено урни для сміття та 6 сітчастих контейнерів для збору пластику, який згодом переробляється, не залишаючись на сміттєзвалищах та не створюючи засмічень навколо доріг і лісосмуг. Щомісяця вивозяться на переробку тверді побутові відходи від домогосподарств.

 У 2024 році проведено ремонт вуличного освітлення та додано ліхтарів по вул. Незалежності, за сприяння СК «Агробізнес» на площі біля Слобідського будинку культури встановлено металевий флагшток для Державного Прапора України. У рамках програми декомунізації замінено таблички на пам’ятниках воїнам Другої світової війни. За бюджетні кошти проведено косметичний ремонт в одному з кабінетів адмінбудівлі с. Расавка, ще 3 кабінети відремонтовано за спонсорські кошти ПОСП «Дніпро».

 Щодо ремонту доріг: щебеневою сумішшю підсипано вулиці Польова та Миру, частково проведено ямковий ремонт дороги біля кладовищ по вул. Свободи та Щаслива, також із залученням підрядної організації відремонтовано відрізок дороги та місток по вул. Поповича. У грудні завезено на майданчик у Расавку щебеневу суміш, яка буде використана для підсипки ґрунтової дороги.

 Як староста села, постійно опікуюсь сім'ями, де проживають діти-інваліди, сім'ями учасників АТО та ООС, багатодітними родинами, родинами, що опинилися в складних життєвих обставинах, сім'ями, що вимушено переселилися до наших населених пунктів, надаю допомогу людям похилого віку та самотнім престарілим громадянам. Завжди намагаємось тримати зв'язок із родинами військовослужбовців, допомагаємо в оформленні документів на отримання пільг, субсидій, матеріальної допомоги. За сприяння служби у справах дітей та сім'ї, малозабезпеченим родинам із місцевого бюджету виділено кошти на придбання дрів; діти військовослужбовців, діти з малозабезпечених родин, діти з інвалідністю до новорічних свят отримали солодкі подарунки.

 Звіт про роботу старостату, інформування жителів із питань життєдіяльності населеного пункту та всієї громади, про планові відключення електроенергії, дати вивезення побутових відходів та про заходи та події, що відбуваються на території підпорядкованих сіл, відбувається через групу у Фейсбук «Інформаційний вісник Слободи».

 На сьогодні основними проблемними питаннями є ямковий ремонт асфальтних доріг у селі, які перебувають у критичному стані; проведення вуличного освітлення та встановлення паркану ще на двох кладовищах. Я, як староста, разом із працівниками старостату щодня продовжую працювати для покращення життя громади, ми намагаємося забезпечувати потреби жителів сіл округу, допомагаємо соціально незахищеним громадянам, родинам військовослужбовців, багатодітним родинам, працюємо над покращенням умов проживання наших жителів.

 Дякую всім, хто протягом року брав участь у забезпеченні життєдіяльності нашої громади, сільгоспвиробникам, депутатам міської ради, місцевим підприємцям та всім небайдужим жителям села. Та особлива подяка нашим мужнім захисникам, завдяки яким ми можемо сьогодні жити і працювати на благо нашої держави!

 Світлана БАКАЛ,

староста Слобідського  старостинського округу