А+ Збільшити шрифт

А- Зменшити шрифт

Воркшоп для бібліотекарів закладів загальної середньої освіти Кагарлицької громади

опубліковано: 31 жовтня 2023 оновлено: 17 липня 2024

Шкільна бібліотека – це педагогічне середовище, де бібліотекар у своїй професійній діяльності виступає як тьютор, що формує навички й уміння самостійної самоосвітньої діяльності учнів, консультант при пошуку джерела інформації, наставник, який навчає критичному осмисленню інформації, організатор індивідуальної та колективної діяльності учнів. Таким чином, бібліотекар розвиває, навчає, виховує дітей бібліотечними формами й методами. Паралельно в бібліотеці відбувається постійне навчання і підвищення кваліфікації педагогів із питань керівництва дитячим читанням, удосконалення особистої самоосвітньої та інформаційної діяльності. Тому першочергове завдання шкільного бібліотекаря — перетворити шкільну бібліотеку з центру бібліотечних ресурсів і доступу до інформації в центр дослідження, відкриття, творчості та інноваційної педагогіки.

31 жовтня на базі комунального закладу Кагарлицької міської ради «Кагарлицький ліцей №4» відбувся воркшоп бібліотекарів закладів освіти. Психолог Тетяна Борозенець презентувала матеріали  щодо діяльності шкільних  бібліотек  на тему: «Формування фондів бібліотек закладів загальної середньої освіти».

Згідно з наказом МОН України від 12.08.2014 № 931 традиційно з 1 по 31 жовтня в навчальних закладах громади  проводиться Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек «Вірю в майбутнє твоє, Україно!». Під час місячника бібліотекарі, педагоги та учні брали участь у різноманітних заходах, виставках, презентаціях.

Досвідом роботи поділилася бібліотекар КЗ КМР «Кагарлицький ліцей № 4» Ольга Половиця, яка презентували учасникам заходу матеріали  на тему:  «Спільна робота шкільних бібліотекарів із  учителями щодо організації та проведення масових заходів з учнями».  Ольга Іванівна  розповіла, як вона  разом з учителями організовує масові заходи, бесіди, круглі столи, виставки, презентації, бібліоквести, літературні пінг-понги, історичні години, вікторини, читацькі марафони та інше. Ознайомила присутніх із організацією книжкових виставок:

-            до Дня рідної мови;

-           до Дня української писемності і дня мови;

-           Мова – коріння нації;

-           до Дня захисників і захисниць України;

-           до Дня хліба;

-            «Добрий світ дитячої поетеси Наталії Забіли»; 

-           «Вірю в майбутнє твоє, Україно!»;

-           лист героям України «Повертайся живим»;

-           тиждень безпеки та багато ін.

Ольга Іванівна  ознайомила учнів і педагогів із виставкою «Новинки  художньої літератури», які надійшли в бібліотеку закладу.

Бібліотекарі закладів освіти громади також поділилися своїм досвідом роботи.

 

Тетяна БОРОЗЕНЕЦЬ, психолог КУ КМР «ЦПРПП»