ВІДКРИТО МУЗЕЙ У ДРЕВНЬОМУ ЧЕРНЯХОВІ
У Черняхові, що на Кагарличчині, – знакова подія: 31 жовтня тут було відкрито музейну кімнату. Створення музею в селі, що знамените на весь світ древньою Черняхівською культурою, яку відкрив на зорі минулого століття Вікентій Хвойка, стало можливим завдяки ініціативі місцевих культпрацівників, сприянню міської ради та грантовим коштам Благодійного фонду «МХП-Громаді».
Участь у заході взяли і виступили перед присутніми Кагарлицький міський голова Олександр Панюта, заступник міського голови Валентина Циганок, начальник відділу культури Олена Петленко, староста села Володимир Безвербний, менеджер благодійного фонду «МХП – Громаді» Зіновій Лялюк, старший науковий співробітник Кагарлицького історико-краєзнавчого музею Ірина Мироненко, вчителька української мови і літератури Черняхівської гімназії Віра Березюк, директор Черняхівського будинку культури Світлана Безвербна. На урочисте відкриття прийшли працівники соціальної сфери села, місцеві мешканці, серед яких можна було побачили і літніх, і зовсім юних черняхівців.
Кожен із промовців дякував насамперед доблесним захисникам України, завдяки яким у тилу триває мирне життя, а також депутатам міської ради, що віднайшли можливість фінансово підтримати ініціативу черняхівської інтелігенції, благодійному фонду «МХП – Громаді», який виділив грантові кошти на втілення проєкту «Створення музею історії села Черняхів у Кагарлицькій міській територіальній громаді», визнаного найкращою соціальною ініціативою в рамках конкурсу «Час діяти, Україно!»
Організатори дійства склали цікавий сценарій із театралізованими вставками, юними екскурсоводами, а зібрані експонати, кількість яких, безперечно, буде поповнюватись, привертали до себе неослабну увагу присутніх. Першим неоціненним дарунком новоствореному закладу, який невдовзі документально стане філією Кагарлицького історико-краєзнавчого музею, були зразки експонатів Черняхівської культури із його запасників.
Треба сказати, що музей у Черняхові був ще за радянських часів, але, видно, тоді не бажано було українцям глибоко знате своє коріння: музей припинив своє існування десь наприкінці сімдесятих років, лише частина його експонатів була збережена освітянами.
Те, що історичний музей у Черняхові з’явився в суворий час війни, – важливо, адже російські дикуни прагнуть найперше знищити нашу національну ідентичність. Марно робили вони це століттями – не вдасться й сьогодні.
Вітаємо громаду Черняхова і всю Кагарличчину з відновленням історичної справедливості!
Микола СЕМЕНЮК
![](/ua/osximage/pg/311023617429264_n_1m/pic.jpg)
![](/ua/osximage/pg/311023617429264_n_2m/pic.jpg)
![](/ua/osximage/pg/311023617429264_n_3m/pic.jpg)
![](/ua/osximage/pg/311023617429264_n_4m/pic.jpg)
![](/ua/osximage/pg/311023617429264_n_5m/pic.jpg)
![](/ua/osximage/pg/311023617429264_n_6m/pic.jpg)
![](/ua/osximage/pg/311023617429264_n_7m/pic.jpg)
![](/ua/osximage/pg/311023617429264_n_8m/pic.jpg)
![](/ua/osximage/pg/311023617429264_n_9m/pic.jpg)
![](/ua/osximage/pg/311023617429264_n_10m/pic.jpg)
![](/ua/osximage/pg/311023617429264_n_11m/pic.jpg)
![](/ua/osximage/pg/311023617429264_n_12m/pic.jpg)
![](/ua/osximage/pg/311023617429264_n_13m/pic.jpg)
![](/ua/osximage/pg/311023617429264_n_14m/pic.jpg)
![](/ua/osximage/pg/311023617429264_n_15m/pic.jpg)
![](/ua/osximage/pg/311023617429264_n_16m/pic.jpg)
![](/ua/osximage/pg/311023617429264_n_17m/pic.jpg)
![](/ua/osximage/pg/311023617429264_n_18m/pic.jpg)
![](/ua/osximage/pg/311023617429264_n_19m/pic.jpg)
![](/ua/osximage/pg/311023617429264_n_20m/pic.jpg)
![](/ua/osximage/pg/311023617429264_n_21m/pic.jpg)
![](/ua/osximage/pg/311023617429264_n_22m/pic.jpg)
![](/ua/osximage/pg/311023617429264_n_23m/pic.jpg)
![](/ua/osximage/pg/311023617429264_n_24m/pic.jpg)
![](/ua/osximage/pg/311023617429264_n_25m/pic.jpg)
![](/ua/osximage/pg/311023617429264_n_26m/pic.jpg)
![](/ua/osximage/pg/311023617429264_n_27m/pic.jpg)
![](/ua/osximage/pg/311023617429264_n_28m/pic.jpg)
![](/ua/osximage/pg/311023617429264_n_29m/pic.jpg)
![](/ua/osximage/pg/311023617429264_n_30m/pic.jpg)
![](/ua/osximage/pg/311023617429264_n_31m/pic.jpg)
![](/ua/osximage/pg/311023617429264_n_32m/pic.jpg)
![](/ua/osximage/pg/311023617429264_n_33m/pic.jpg)