А+ Збільшити шрифт

А- Зменшити шрифт

Світлана БАКАЛ: звіт про проведену роботу старости Слобідського старостинського округу за 2023 рік

опубліковано: 03 червня 2024 оновлено: 17 липня 2024

У своїй роботі я як посадова особа органу місцевого самоврядування керуюся Конституцією України, Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про запобігання корупції», «Про доступ до публічної інформації», «Про захист персональних даних» та іншими законами України; указами і розпорядженнями Президента України, постановами Верховної Ради України, постановами та розпорядженнями Кабінету Міністрів України, іншими підзаконними нормативно-правовими актами, актами органу місцевого самоврядування.

Протягом звітного періоду виконувала доручення Кагарлицької міської ради та її виконавчого комітету, міського голови, надавала необхідну інформацію, проводила особистий прийом громадян  і виконувала інші обов’язки, визначені законодавством України в межах своїх повноважень. Не допускала дій чи бездіяльності, які могли б зашкодити інтересам підвідомчого мені населеного пункту чи територіальної громади.

Цього року приділялась велика увага як проблемам постійних жителів підпорядкованих мені сіл, так і внутрішньо переміщеним особам, які тимчасово проживали та проживають на території Слободи та Расавки, а також тим, хто захищає незалежність України, та тим, хто постраждав від рашистської навали.

Як староста, я намагалася приділити достатньо уваги всім сферам життєдіяльності підпорядкованих мені сіл.

На території села Слобода налічується 965 домогосподарств, у яких проживає 1525 жителів, із них 274 дітей віком від 0 до 18 років.

     Проживає в селі:

6 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

5 дітей-інвалідів;

15 багатодітних сімей, у яких виховується 53 дітей;

72 учасники АТО та ООС;

28 учасників бойових дій.

На території села Расавка налічується 163 домогосподарства, у яких проживає 94 жителі, з них 10 дітей віком від 0 до 18 років.

Проживає в селі 3 інваліди дитинства; 2 багатодітні сімї, у яких виховується 8 дітей; 1 учасник ООС.

На території сіл Слобода та Расавка працює фельдшерсько-акушерський пункт, Будинок культури та сільська бібліотека, школа та дитячий садок, поштове відділення, 4 магазини змішаного типу, в обох селах є православні храми, які за рішенням жителів громади змінили своє підпорядкування та приєдналися до Православної церкви України. Оскільки територія села велика, тому і землі сільськогосподарського призначення обробляють кілька підприємств, фермерських  господарств та одноосібники: ПП «Слобода-агро», СК «Агробізнес», ПрАТ «Агрофорт», ФГ «Пителя», ФГ «Коваля», ФГ «Марути», ФГ «Дриги», ФГ «Заїки», ТОВ «УкрАгроСмарт», ПОСП «Дніпро», ФГ «Гуз і КО».

На території кожного села працюють по одному соціальному робітнику, які обслуговують одиноких людей похилого віку. 15 одиноких громадян перебувають під опікою соціального робітника в Слободі та 10 у Расавці.

Медичне обслуговування жителів Слободи здійснюється у фельдшерському пункті КНЗ КМР «Центр ПМСД», де щодня працює  фельдшер та  молодша медсестра. Медичне обслуговування жителів Расавки здійснюють сімейний лікар та медична сестра амбулаторії с.Стайки, які за графіком приїжджають у село та проводять прийом хворих, надають медичну допомогу, забезпечують мешканців медичними препаратами.

Дошкільну освіту діти села отримують у КЗДО «Фіалочка». На цей час у  дошкільному закладі рахується 30 вихованців. Забезпечують навчально- виховний процес 8 працівників. У 2023 році в закладі дошкільної освіти за бюджетні кошти проведено фарбування покрівлі, ремонт підлоги в приміщенні молодшої групи, на території закладу встановлено камери відеоспостереження та  вкомплектовано електрообігрівачами  укриття на випадок повітряної тривоги.

На території населеного пункту працює КЗ КМР «Слобідська гімназія», де навчається 100 учнів, у т.ч. 7 учнів із сімей внутрішньо переміщених осіб. Забезпечує навчально-виховний процес 30 працівників, із них 22 педагогічні працівники. Опалюється заклад газом від власної котельні.

З  метою захисту населення  та учнів під час оголошення повітряних тривог та повноцінного  функціонування навчального процесу за бюджетні кошти в Слобідській гімназії  цього року облаштовано аварійний (другий) вихід із укриття, встановлено нові двері та з допомогою батьків і працівників гімназії проведено косметичний ремонт укриття. За сприяння БФ «Рокада» укриття укомплектоване світлодіодними ліхтарями, ковдрами, матрацами, ємностями для питної води. Також за кошти громади проведено капітальний ремонт східців навколо центрального входу, за сприяння та підтримки керівника СК «Агробізнес» відремонтовано перила навколо східців, а за фінансової підтримки ПП «Слобода-агро» проведено косметичний ремонт коридорів першого поверху гімназії.  До Дня знань першокласники отримали в подарунок від ПрАТ «Агрофорт» шкільні рюкзаки з приладдям.

Завдяки нашим спонсорам-благодійникам: ПрАТ «Агрофорт», ПП «Слобода-агро», СК «Агробізнес» школярі та дошкільнята отримали «солодкі подарунки» до Дня Святого Миколая та Новорічних свят. За фінансової  підтримки наших аграріїв (одноосібників, орендарів) придбано штучну новорічну ялинку для гімназії та вручено грошові премії 11 переможцям районних етапів олімпіад.

Намагаюсь завжди брати участь та допомагати директору Слобідського будинку культури, завідувачу Слобідської сільської бібліотеки та працівнику музею в організації культурних заходів, які проходять у наших населених пунктах. У 2023 році проводились благодійні концерти на підтримку ЗСУ, благодійний концерт гурту «Заграва» на підтримку нашого земляка, який отримав важке поранення. Працівники культури постійно піклуються про зайнятість та культурний розвиток дітей, що постійно та тимчасово проживають на території села. При Слобідському сільському будинку культури працює танцювальний гурток, який відвідують діти, які постійно мешкають у селі, і діти, які мешкають у нас тимчасово, працює клуб «Етнохата». Школярі Слобідської гімназії неодноразово відвідували виставки, які презентувала сільська бібліотека, екскурсії до музейної кімнати.

Велика увага цього року приділялася допомозі ЗСУ та постраждалому від війни населенню: жителі підпорядкованих мені сіл неодноразово збирали допомогу  нашим військовим: продукти харчування, теплі речі, засоби гігієни, ліки, які через волонтерів передано воїнам ЗСУ. Фінансово допомагали коштами: на лікування наших поранених односельчан, для придбання авто, запчастин до авто (колеса, зарядний пристрій) і т.д. Учні, батьки, вчителі та працівники Слобідської гімназії також регулярно підтримують наших воїнів: неодноразово проводився збір продуктів харчування, засобів гігієни та теплих речей, закуплялися ліки, виготовлялися  окопні свічки та передавалися грошові кошти для потреб військовослужбовців. Матраци, ковдри, постільну білизну, одяг, продукти харчування, воду, засоби гігієни зібрано нашими жителями для постраждалого населення внаслідок підриву Каховської ГЕС.

Значна увага у 2023 році приділялася благоустрою наших населених пунктів: проведено вуличне освітлення по вул. Польова та Лісова в Слободі та додано ліхтарів по вул. Тичини та Гончара в Расавці.  За фінансування ФГ «Пителя» та допомоги працівників старостату зроблено ремонт зупинки громадського транспорту в с. Расавка. Продовжуючи досвід минулих років, на одному з кладовищ провели розчистку території, встановлено бетонну огорожу: частково за кошти жителів та частково за бюджетні кошти. Також побудовано новий туалет біля Слобідського будинку культури та встановлено дерев'яний туалет на центральному кладовищі Слободи. У парковій зоні в центрі села та на пагорбі навпроти Стріховського ставу висаджено сосни та ялівець.

У червні 2023 року проводилися громадські слухання щодо встановлення вежі мобільного зв’язку Lifecell на даху Слобідського будинку культури. Вежа встановлена, якість мобільного зв’язку покращилася.

Щодо ремонту доріг: відходами фрезерування відремонтовано ділянки дороги по вул. Підлісна та вул. Пасічна, щебеневою сумішшю підсипано вулиці Садову та частково Миру в Слободі, також із залученням підрядної організації відремонтовано відрізок дороги по вул. Тичини в с. Расавка, на якій взагалі не було твердого покриття.   

Цього року знову, як керівник проєкту, брала участь у конкурсі, який проводив Благодійний фонд «МХП-Громаді». Хоча проєкт і не став переможним, але кошти були виділені (40 тис. грн) та з залученням коштів місцевого бюджету (40 тис. грн), вдалося втілити в життя проєкт щодо встановлення 8 камер відеоспостереження в Слободі.

Улітку 2023 року за кошти бюджету закуплено чотири нові елементи для дитячих майданчиків та чотири елементи додано до спортивного майданчика на території Слобідської гімназії. Також на території Слобідського сільського будинку культури встановлено дві нові лавочки. Постійно підтримується в належному стані полотно стадіону, яке восени за сприяння СК «Агробізнес» підготоване для весняного посіву трави та в майбутньому буде використовуватися для змагань із футболу.  Цього року замінено футбольні  ворота.

Як староста села, постійно опікуюсь сім'ями, де проживають діти-інваліди, сім'ями учасників АТО та ООС, багатодітними родинами, родинами, що опинилися в складних життєвих обставинах, сім'ями, що вимушено переселилися до наших населених пунктів, надаю допомогу людям похилого віку та одиноким престарілим громадянам. Завжди намагаємось тримати зв'язок із родинами військовослужбовців, допомагаємо в оформленні документів на отримання пільг, субсидій, матеріальної допомоги.

За сприяння благодійного фонду «Рокада», з яким цього року почали співпрацювати, внутрішньо переміщені особи отримували гігієнічні набори, а для дітей проводилися психологічні тренінги.

Протягом року брала участь у засіданнях комісії з питань захисту прав дитини щодо сімей, які потрапили в складні життєві обставини, також у складі комісії відвідувала сім'ї, що перебувають на обліку в соціальній службі. За сприяння Кагарлицького міського Центру соціальних служб для сім'ї та дітей, діти отримували подарунки до Дня знань, новорічних свят, до дня людей з інвалідністю, а внутрішньо переміщені особи регулярно отримують продуктові набори, засоби гігієни, теплі речі та постільну білизну.

Одинокі престарілі та люди похилого віку, що проживають у Расавці, тричі отримували грошові кошти від орендаря земель (ПОСП «Дніпро») до Дня людей похилого віку та державних свят.

Із турботою про охорону та чистоту навколишнього середовища  на території підпорядкованих мені сіл встановлено урни для сміття та 6 сітчастих контейнерів для збору пластику, який згодом переробляється, не залишаючись на сміттєзвалищах та не створюючи засмічень навколо доріг та лісосмуг. Щомісяця вивозяться на переробку тверді побутові відходи від домогосподарств.  

Постійно проводиться робота і зустрічі з керівником та учасниками громадської організації «Слобідський клуб рибалок» щодо необхідності утримання прибережної зони та гідротехнічних споруд Стріховського ставу в належному санітарному стані.

Працівники старостату щодня продовжують працювати для покращення життя громади. Значна увага приділяється благоустрою наших сіл: видалено аварійно-небезпечні дерева на території гімназії, парку та дитячого садка, проводилась санітарна обрізка дерев у парках та обабіч доріг та вулиць, покроновано аварійно-небезпечні дерева на відрізку шляху Кагарлик-Слобода, прибиралось опале листя у парках та скверах, підбілено дерева, видалялась дика поросль навколо кладовищ, трансформаторів, щодня прибирається сміття на зупинках, дитячих майданчиках, на території закладів соціальної сфери, біля пам'ятних знаків. Неодноразово дробарка та роторна косарка паркового господарства та КП КМР «Міськрембудсервіс» працювала на території  підпорядкованих мені сіл.

На території Слободи та Расавки впорядковано всі кладовища (яких налічується 7) перед проведенням поминальних днів завезено землю для підсипки, передроблено гілля, протягом року неодноразово вивозилося сміття.

Регулярно проводиться обкошування узбіч доріг, очищуються від засмічень бордюри, тротуари та спуски посипаються протиожеледною сумішшю.

На даху адмінбудівлі, Будинку культури та гімназії за допомогою автовишки закріплено шифер та коники, що зірвані внаслідок негоди. Також працівники з благоустрою КП КМР «Міськрембудсервіс», Адміністрації парку-пам’ятки «Кагарлицький» та небайдужі жителі села  брали участь у ліквідації наслідків буревію,  розпиляно та прибрано в парковій зоні та з проїжджої частини повалені дерева.

Звіт про роботу старостату, інформування жителів із питань  життєдіяльності населеного пункту та всієї  громади, про планові відключення електроенергії, дати вивезення побутових відходів,  про заходи та події, що відбуваються на території підпорядкованих сіл, відбувається через групу у Фейсбук «Інформаційний вісник Слободи».

 Я, як староста, разом із працівниками старостату щодня намагаюся забезпечувати потреби жителів громади села, ми допомагаємо соціально незахищеним громадянам, багатодітним сім’ям, родинам військовослужбовців, працюємо над покращенням умов проживання наших жителів.

Дякую всім за допомогу та підтримку.

 

     Світлана БАКАЛ, староста Слобідського

     старостинського округу