А+ Збільшити шрифт

А- Зменшити шрифт

Сніжана Шевченко: звіт про виконану роботу протягом 2023 року на території Переселенського старостинського округу

опубліковано: 03 червня 2024 оновлено: 17 липня 2024

Виконуючи вимоги Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” щодо щорічного звітування про виконану роботу, пропоную до вашої уваги звіт за 2023 рік.

 Це звіт не тільки про мою роботу як старости,  це звіт про роботу керівників усіх установ і організацій, усіх громадян нашого старостинського округу, які активно дбали і працювали, докладали всіх зусиль для того, щоб життя в нашій громаді стало кращим.

     На території села проживає 1460 жителів, із них 214 дітей віком від 0 до 18 років.

     Проживає в селі:

6 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

8 дітей-інвалідів;

15 багатодітних сімей, у яких виховується 52 дітей;

4 сім’ї, які опинилися в складних життєвих обставинах;

11 дітей із сімей, які переселилися із зони бойових дій;

39 сімей учасників АТО та військовослужбовців;

21 учасник бойових дій.

      Працює на території села двоє соціальних робітників, які обслуговують одиноких людей похилого віку. Соціальні робітники обслуговують 16 одиноких громадян та постійно тримають їх під своєю опікою.

    За зверненнями жителів села формується та передається до ЦНАПу пакет документів на оформлення всіх видів соціальної допомоги, компенсацій та пільг, призначення субсидій тощо.

    Під постійним контролем перебували сім’ї вразливих категорій населення, які потребують особливої уваги. За сприяння міської ради, благодійних організацій неодноразово таким категоріям населення надавалися продуктові і гігієнічні набори.

     У старостинському окрузі здійснюється погосподарський облік, видаються довідки різного характеру, готуються характеристики з місця проживання на запити, оформляються акти обстеження, проводиться реєстрація та зняття з реєстрації місця проживання, видаються витяги, вчиняються нотаріальні дії, ведеться військовий облік, здійснюється оповіщення, ведуться картки первинного обліку, складаються списки юнаків для приписки до призовної дільниці, ведеться облік учасників бойових дій та військовослужбовців, мобілізованих на час особливого періоду.

    Надає свої послуги поштове відділення.

    Працюють продуктові магазини, магазини змішаної групи товарів, кафе-бар «Гетьманський стан».

        Медичне обслуговування жителів села здійснює амбулаторія ЗПСМ КНЗ КМР «Центр ПМСД». У медамбулаторії працює  фельдшер, медична сестра та  молодша медсестра. Приміщення  медамбулаторії  в зимовий час опалюється газовим конвектором. При медамбулаторії працює аптечний кіоск, де жителі можуть придбати  ліки.

    У 2023 році:

- до приміщеннія сільської медамбулаторії проведено водопостачання,

- зроблено каналізацію,

- зроблено ремонт туалетної кімнати та проведено її облаштування,

- проведено воду до робочого кабінету медперсоналу,

- проведено косметичний ремонт кімнати,

- з метою збереження тепла встановлено двері на коридорі,

- відремонтовано дах після пошкодження буревієм,

- встановлені водостічні труби на фасаді.

    Дошкільну освіту діти села отримують у КЗДО КМР «Журавонька». Відвідує дошкільний заклад 32 вихованців. Забезпечують навчально-виховний процес 6 працівників. Дошкільний заклад розташований у приміщенні КЗ КМР «Переселенська гімназія». Заклад підключений до швидкісної мережі Інтернет. Опалення газове.

    За сприяння ПСП «Переселенське-К» відремонтовано та оновлено ігрові споруди на дитячому майданчику біля садочка: проведено зварювальні роботи, відремонтовано дерев’яні конструкції, ретельно видалені багаторічні шари фарби на всіх ігрових елементах.

    Проведені ремонтні роботи з облаштування простого укриття в підвальному приміщенні для розміщення вихованців та працівників дошкільного закладу.

      На території населеного пункту працює КЗ КМР «Переселенська гімназія», в якому навчається 73 учні. Забезпечує навчально-виховний процес  27 працівників, із них 18 педагогічним працівників. Опалюється заклад газом від власної котельні. Наявне альтернативне джерело живлення – бензиновий генератор. Заклад підключений до швидкісної мережі Інтернет.

    Протягом 2023 року:

-        побудовано другий вихід із підвального приміщення, яке використовується як просте укриття,

-        проведено ремонт частини підвального приміщення,

-        облаштовано два в’їзди на територію закладу шлагбаумами,

-        придбано сучасні меблі для гімназії,

-        видалено аварійні дерева біля котельні.

    На території села працюють сільський Будинок культури і бібліотека, які опалюються газовими конвекторами. Заклади підключені до швидкісної мережі Інтернет. Свої особливості під час війни були в роботі сільського Будинку культури і бібліотеки, однак проводилися всі основні культурні й виховні заходи.

    За ініціативи і коштом Станіслава Аржевітіна заміненено табличку на пам’ятнику Шевченка.

    Для залучення жителів до спорту встановлено вуличні тренажери.

    На території села впроваджено проект «Активні парки – локації здорової України».

    В адмінприміщенні с. Переселення проведено воду на другий поверх, облаштовано туалетні кімнати на обох поверхах, проведено ремонт коридору і двох кімнат.

     Враховуючи реалії сьогодення, в адмінприміщенні облаштовано пункт обігріву на випадок екстрених умов – відсутності тепла і світла.

    Наявні резервні джерела тепла і світла – бензиновий генератор і булер’ян.

    Левова частка роботи старости – це благоустрій населеного пункту.

     На території села є 8 дитячих ігрових майданчиків.

     Цього року відремонтовано 3 дитячих майданчики. На 6 майданчиків завезено пісок у пісочниці.

     Усі вулиці села, навіть найвіддаленіші куточки, освітлені. Проведено заміну лампочок після довготривалої перерви під час війни.

     Після буревіїв проводилося розчищення доріг села від повалених дерев.

     Проводилося розчищення сільського парку від чагарників і після буревіїв. Роботи проводилися методом народної толоки та за сприяння комунальних підприємств міської ради. КП КМР «Міськрембудсервіс» видалено аварійні  дерева, які розпиляними були розвезені родинам наших захисників. Неодноразово після розчищення парку проводили дробіння гілок.

     Організовано вивезення прибордюрного змету з центральної вулиці та біля ставу.

     У належному стані утримувалися території закладів соціальної сфери села, пам’ятника воїнам, які загинули в роки війни, пам’ятного знака жертвам Голодомору, дитячі майданчики.

    Біля пам’ятника воїнам висаджено кущі ялівцю (дякуємо за допомогу Євгенію Вітенку).

    Упорядковано усі кладовища перед проведенням поминальних днів, вивезено сміття. Території кладовищ оброблялися гербіцидом.

    На кладовищі по вулиці Шевченка висаджено туї (спонсор – Віктор Ємець) та облаштовано алею (встановлено бордюри, заслано агроволокном) біля місця поховання загиблого воїна.

    Із залученням техніки місцевих землекористувачів було проведено розрівнювання території кладовища по вулиці Українка.

    Усі кладовища протягом літа-осені неодноразово обкошувалися тракторними косарками КП КМР «Міськрембудсервіс».

     На кладовище по вулиці Центральній завезено землю для підсипання могил.

    На всі кладовища села завезено вуличні вбиральні.

    Прибрано узбіччя доріг і прибережні смуги ставків, ліквідовано  стихійні сміттєзвалища.

    Проводився щомісячний вивіз побутових відходів.

    Із залученням техніки ПСП «Переселенське-К» та КП КМР «Міськрембудсервіс» проводилося розчищення доріг села від снігу.

    І на завершення хочу висловити слова вдячності тим, хто з перших днів вторгнення окупанта став на захист Батьківщини. Тільки завдяки їм ми змогли зробити стільки роботи. А зроблено, я вважаю, немало. Безмежна подяка та шана нашим Героям – захисникам!

     Я щиро вдячна жителям старостату за те, що в роки війни вони не втратили людяність і доброту, за те, що завжди підтримують наших захисників та вірять у нашу перемогу.

    Адже громада села з початку повномасштабного вторгнення об’єдналася навколо однієї мети – допомогти нашим захисникам здобути перемогу. Тому постійно проводиться збір допомоги воїнам і жителям прифронтових районів. У Переселенській гімназії проводять ярмарки, виготовляють окопні свічки і плетуть маскувальні сітки. До цієї роботи долучаються учні і працівники гімназії, дошкільного закладу, Будинку культури і бібліотеки, старостату, соціальні робітники та всі свідомі жителі.

    Хочу також подякувати керівництву та депутатам міської ради за те, що чують наші проблеми і вирішують їх. Коли є співпраця, тоді є результат.

     Бажаю всім нам витримки, щоб пережити ці складні часи.

    Переконана, що Перемога обов’язково буде за нами, а поки продовжую працювати над покращенням життя нашого старостинського округу.   

        

Сніжана ШЕВЧЕНКО, староста Переселенського

старостинського округу