А+ Збільшити шрифт

А- Зменшити шрифт

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ВІД ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ

опубліковано: 29 вересня 2023 оновлено: 17 липня 2024

Відділ  обслуговування громадян № 10 (сервісний центр)  ГУ ПФУ у Київській області інформує:

Формування та подача страхувальниками запиту на створення копій листків непрацездатності як правонаступнику.

В особистому кабінеті страхувальника на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України реалізовано сервіс формування та подачі страхувальниками запиту на створення копій листків непрацездатності як правонаступнику.

Користувачу - страхувальнику необхідно бути автентифікованим на вебпорталі ПФУ за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП).

Для подання запиту на створення копій листків непрацездатності, як правонаступнику, в екранній формі перегляду та пошуку листків непрацездатності додано параметр «Запити на створення копій листків непрацездатності як правонаступнику».

Для заповнення та подачі до ПФУ запиту страхувальнику необхідно заповнити відповідну форму, підписати КЕП та відправити до ПФУ. При підписі виконується контроль наявності даних КЕП особи (зчитаних при автентифікації на вебпорталі) – якщо дані є, вони беруться для підпису; якщо дані втрачено (в процесі роботи вебпорталу користувач перечитував сторінки), користувачу надається інтерфейс введення даних КЕП.

Після відправки запиту до ПФУ користувачу надається повідомлення «Ваш запит подано».

Після збереження даних в електронному реєстрі листів непрацездатності, запиту автоматично надається статус «Надіслано» та запит призначено для подальшого ручного опрацювання спеціалістами ПФУ.

Якщо в процесі опрацювання запиту прийнято рішення про створення копій листків непрацездатності, і в системі наявні листки непрацездатності, які відповідають умовам на створення копій листків непрацездатності, страхувальнику в кабінеті в пункті меню «Листки непрацездатності» для перегляду доступні додані листки непрацездатності як правонаступнику. 

До уваги застрахованих осіб та лікарів медичних закладів!

В рамках повноважень, набутих органами Пенсійного фонду України в сфері загальнообов’язкового державного соціального страхування, територіальні органи ПФУ мають право перевіряти обґрунтованість видачі, продовження листків непрацездатності.

Відповідно до ст. 16 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” не оплачується по листку непрацездатності період непрацездатності, що визнано необґрунтованим.

Одним із випадків визнання періоду непрацездатності необґрунтованим є перевищення допустимих термінів на який може видаватися один листок непрацездатності із причиною непрацездатності “Захворювання або травма загального характеру”.

Варто зазначити, що відповідно до законодавства, листок непрацездатності із причиною непрацездатності “Захворювання або травма загального характеру” не може видаватися на період, який перевищує 30 календарних днів.

У такому разі, за необґрунтовану видачу листка непрацездатності відповідальним є лікар, що видавав такий листок непрацездатності, а в разі оплати його страхувальником, заклад охорони здоров’я зобов’язаний компенсувати відповідну суму страхової виплати, виплачену по даному документу. 

Як подати корегуючу заяву-розрахунок?

Підставою для фінансування страхувальників на виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності є заява-розрахунок.

Іноді, після того як роботодавець надіслав заяву-розрахунок до Пенсійного фонду України і вона вже набула статусу “Оплачено”, з’являється необхідність відкорегувати внесені дані.

Наприклад, може виникнути потреба додаткового фінансування, дозамовлення коштів (Корегування збільшення) чи, навпаки, повернення вже отриманих сум (Корегування зменшення). Або ж (як правило, для паперових листків непрацездатності) виникає необхідність у виправленні інформації про застраховану особу (Корегування несумових параметрів).

 Довідково

Корегування несумових параметрів застосовується для виправлення даних в паперових лікарняних, де помилки виникають, наприклад, в реквізитах документів, особистих даних особи, періодах непрацездатності, відмітках тощо.

 Для таких випадків на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України реалізовано можливість подання корегуючої заяви-розрахунку.

Алгоритм дій для подання корегуючої заяви-розрахунку такий.

1. Зайдіть в особистий кабінет страхувальника на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України https://portal.pfu.gov.ua

2. На панелі зліва оберіть розділ “Заява-розрахунок”.

3. У вікні, що спливе, натисніть “Пошук” та з випадаючого списку скопіюйте номер заяви-розрахунку, яку потрібно відкорегувати.

4. Далі натисніть кнопку “Створити нову” та оберіть опцію “Корегуюча ЗР”.

5. У новому вікні введіть попередньо скопійований номер заяви-розрахунку, щодо якої необхідно зробити корегування та натисніть “Продовжити”.

6. При формуванні корегуючої заяви-розрахунку оберіть необхідний тип корегування з переліку: “Корегування зменшення” або “Корегування збільшення”, або “Корегування несумових параметрів”. Натисніть “Продовжити”.

7. Після цього у “Додатку про тимчасову непрацездатність” натисніть піктограму з олівцем.

8. У листку непрацездатності, який з’явиться на екрані, у полі “Сума (в гривнях з копійками) (всього)” введіть новий коректний запис (повну правильну суму, якщо обрано опцію “Корегування збільшення” або сторнуючий (від’ємний) запис із знаком “-”, якщо обрано “Корегування зменшення”). Відповідні чисельні значення внесіть в поле “Сума (в гривнях з копійками) (у т.ч. за рахунок коштів Фонду)”.

Якщо обрано опцію “Корегування несумових параметрів”, внесіть виправлену інформацію в поле, яке потребує корегування (наприклад, в реквізити лікарняного, дані про стаж, причину непрацездатності, прізвище тощо).

Важливо! До корегування зменшення має бути прикріплено скановану копію платіжного доручення, згідно з яким проведено повернення коштів.

9. Внесіть дані в поле “Причина розбіжності суми”, обравши відповідний запис із випадаючого списку або введіть причину, яка не передбачена в автоматичному режимі, в поле “Причина розбіжності суми – інше”. Натисніть “Продовжити”.

10. Після внесення корегуючих даних, натисніть кнопку “Сформувати заяву–розрахунок”.

11. Перевірте сформовану заяву-розрахунок та натисніть кнопку “Підписати та відправити в ПФУ”.

12. Корегуюча заява-розрахунок набуває статусу “В опрацюванні”. Після її прийняття Фондом корегуюча заява-розрахунок набуває статусу “Прийнято”. 

Про благодійні пожертви.

Якщо юридична або фізична особа надає персоналізовану благодійну пожертву (адресовану визначеному нею пенсіонерові), то у платіжній інструкції у реквізиті “Призначення платежу”обов’язково зазначається інформація про пенсіонера, якому адресована благодійна пожертва.

А саме:

- прізвище, ім’я, по батькові (за наявності),

- дата народження,

- реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) або номер паспорта громадянина України (для осіб, які через релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, та мають відповідну відмітку у паспорті). 

Соціальні нормативи, в межах яких надається пільга на оплату послуг з постачання та розподілу природного газу. 

Соціальні норми житла та соціальні нормативи споживання житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком визначено постановою Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 року № 409 “Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування” (зі змінами).

Назва послуги

Соціальні нормативи

З газопостачання за наявності газової плити та централізованого гарячого водопостачання

3,3 куб. м на одну особу на місяць

З газопостачання за наявності газової плити в разі відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача

5,4 куб. м на одну особу на місяць

 

З газопостачання за наявності газової плити та газового водонагрівача

10,5 куб. м на одну особу на місяць

 

 

Чи буде надано відпустку у зв’язку із вагітністю та пологами жінці, з якою підприємство призупинило дію трудового договору?

У період дії воєнного стану роботодавець не може відмовити працівниці в наданні відпустки у зв’язку із вагітністю та пологами та відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку навіть під час призупинення дії трудового договору (стаття 12 Закону України “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану”).

Роботодавець має відновити вагітну жінку на роботі з моменту відкриття лікарняного та надати заяву-розрахунок для фінансування допомоги по вагітності та пологах. 

Соціальні норми житла, в межах яких надається пільга на оплату житлово-комунальних послуг.

Соціальні норми житла та соціальні нормативи споживання житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком визначено постановою Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 року № 409 “Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування” (зі змінами).

Назва послуги

Соціальна норма житла

Оплата житлової послуги (послуги з управління багатоквартирним будинком)

21 кв. м загальної площі на одну особу та додатково 10,5 кв. м на сім’ю.

Наприклад: сім’я пільговика складається із трьох осіб. Соціальна норма на сім’ю: 21+21+21+10,5 = 73,5 кв. м.

Коли фактична площа житла (квартири) є меншою, застосовується фактична площа

Оплата комунальної послуги (послуги з постачання теплової енергії, електроенергії, газу для опалення житла)

21 кв. метр опалюваної площі на одну особу та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю

Для сімей ветеранів війни, жертв нацистських переслідувань, що складаються лише з непрацездатних осіб, у разі використання природного газу для індивідуального опалення зазначена норма становить 42 кв. метри опалюваної площі на одну особу, яка має право на знижку плати, та додатково 21 кв. метр на сім’ю.

 

Виплата пенсії під час мобілізації

Так, буде. Частиною третьою статті 2 Закону України „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (далі – Закон) визначено, що пенсіонерам з числа військовослужбовців та осіб, які отримують пенсію за цим Законом, у разі призову їх на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийняття на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, до Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, органів та підрозділів цивільного захисту під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення виплата пенсій не припиняється. 

Які документи для призначення житлової субсидії необхідно подати непрацюючому пенсіонеру?

Якщо непрацюючий пенсіонер зареєстрований і проживає у житловому приміщенні один, для призначення житлової субсидії він має подати лише заяву та декларацію (за встановленими формами).

Важливо!

За наявності заборгованості зі сплати за житлово-комунальні послуги подається документ про сплату заборгованості або укладений договір про її реструктуризацію, або ухвалу про відкриття провадження у справі у разі оскарження заборгованості в судовому порядку.

Якщо разом з непрацюючим пенсіонером у житловому приміщенні зареєстровані інші особи, які фактично не проживають за місцем реєстрації, до заяви і декларації додатково подаються документи, що підтверджують непроживання  у житловому приміщенні таких осіб. Це можуть бути: довідка про навчання або працевлаштування особи в іншому населеному пункті, довідки ЖЕК, ОСББ або ЖБК про непроживання особи за адресою домогосподарства, довідка про сплату спожитих житлово-комунальних послуг за іншою адресою чи акт обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства / фактичного місця проживання, що складається органом місцевого самоврядування.  

Соціальні нормативи, в межах яких надається пільга на оплату послуг з постачання та розподілу електричної енергії.

Норми на оплату послуг з постачання та розподілу електроенергії встановлено постановою Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 року № 409 “Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування” (зі змінами).

Назва послуги

Соціальна норма

Послуга з постачання електричної енергії в житлових приміщеннях (будинках) з газовими плитами, за наявності централізованого постачання гарячої води

70 кВт/г на місяць на сім’ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт/г на місяць на кожного іншого члена сім’ї (домогосподарства), але не більш як 190 кВт/г на місяць

Послуга з постачання електричної енергії в житлових приміщеннях (будинках) з електроплитами, за наявності централізованого постачання гарячої води

110 кВт/г на місяць на сім’ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт/г на місяць на кожного іншого члена сім’ї (домогосподарства) на житлове приміщення (будинок), але не більш як 230 кВт/г на місяць

Послуга з постачання електричної енергії в житлових приміщеннях (будинках) з електроплитами, за відсутності централізованого постачання гарячої води

130 кВт/г на місяць на сім’ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт/г на місяць на кожного іншого члена сім’ї (домогосподарства) на житлове приміщення (будинок), але не більш як 250 кВт/г на місяць

Послуга з постачання електричної енергії в житлових приміщеннях (будинках) без електроплит, за наявності централізованого постачання холодної води та за відсутності централізованого постачання гарячої води та газових водонагрівальних приладів

100 кВт/г на місяць на сім’ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт/г на місяць на кожного іншого члена сім’ї (домогосподарства) на житлове приміщення (будинок), але не більш як 220 кВт/г на місяць

Послуга з постачання електричної енергії у селах і селищах міського типу для громадян, яким держава забезпечує безоплатне освітлення житла

30 кВт/г на місяць на одну особу

 Як внести зміни в особисті дані на вебпорталі е-послуг ПФУ?

Якщо в своєму особистому кабінеті на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України застрахована особа виявила неактуальні чи неправильні відомості про себе (наприклад, помилку в даті народження, прізвищі тощо), можна звернутися до Фонду, щоб виправити/актуалізувати інформацію.

Алгоритм дій

1. Зайдіть в особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua/) з допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП).

2. В лівому боковому меню розділу “Комунікації з ПФУ” оберіть пункт “Анкета для зміни даних в Реєстрі застрахованих осіб” (далі — Анкета).

3. Заповніть екранну форму Анкети.  

4. Поставте позначку в чек-боксі “Я даю згоду на передачу та обробку моїх персональних даних”.

5. Прикріпіть скан-копію паспорта, інших документів, що підтверджують актуальні/правильні дані (наприклад, свідоцтво про шлюб, зміну прізвища, імені, по батькові).

6. Підпишіть Анкету за допомогою КЕП: оберіть файл ключа та введіть пароль.  Натисніть кнопку “Підписати та відправити до ПФУ”.  Після відправлення заяви на екрані з’явиться повідомлення “Запис збережено та відправлено на розгляд до ПФУ”.

7. Результат обробки заяви перегляньте в особистому кабінеті в розділі “Мої звернення”. Після того, як фахівець Фонду опрацює Анкету, звернення набуде статусу “Виконано”.