Перше засідання клубу «Незламні» в Кагарлицькому музеї: вшанували пам’ять Героїв Крут
29 січня в Україні вшановують подвиг Героїв Крут – юнаків-курсантів, які ціною власного життя зупинили більшовицький наступ на Київ у 1918 році.
Саме до Дня вшанування пам’яті Героїв Крут було приурочене засідання клубу цікавих зустрічей «Незламні» в Кагарлицькому історико-краєзнавчому музеї.
У Кагарлицькому музеї тепер діє клуб цікавих зустрічей
Це перше засідання новоствореного клубу на базі музею. Символом клубу став птах Фенікс - як символ життя і незламності. Його музейники відобразили на картках учасників клубу.
Відкриваючи роботу клубу, директор музею Валентина Віценко зазначила, що тепер такі засідання стануть регулярними та різними за тематикою. Мета клубу - зустріч із цікавими людьми, "зустріч" із цікавими історіями, спілкування між собою. Можливо, під час таких зустрічей віднайдуться і невідомі таланти Кагарличчини.
"Засідання проводитимемо щомісячно. Ми відкриті для всіх і раді бачити всіх у себе в музеї", - констатувала директорка закладу.
Працівники музею пригостили гостей чаєм та печивом.
Героїчні та трагічні сторінки нашої історії
Валентина Віценко провела короткий екскурс у часи 106-річної давнини, коли на Чернігівщині, під станцією Крути, загін, що нараховував 500—600 вояків, серед яких було близько 300 хлопців-курсантів, дав нерівний бій 4-тисячному війську більшовиків.
Але 27 юнаків, які потрапили після бою в полон до більшовиків, були ними катовані та страчені.
Учасники засідання «Незламні» переглянули фільм «Крути 1918». А після цього працівники Кагарлицького історико-краєзнавчого музею провели для них оглядову екскурсію по закладу.
Валентин Владіміров, журналіст, головний редактор Кагарлик.City
