Коли та куди переводимо годинники

Час із зимового на літній і навпаки в Україні змінюють щорічно. Роблять це в березні та в жовтні. В останню неділю березня о 3:00 годинникові стрілки переводять на 1 годину вперед. А в останню неділю жовтня – о 4:00 на 1 годину назад.

Не забувайте, що більшість електронних пристроїв перейдуть на зимовий час самостійно, але механічні або не під’єднані до інтернету пристрої необхідно переводити вручну. 

Переведення годинника – варто, чи ні

Уперше сезонне переведення стрілок годинника провели у Великій Британії 1908 року. Зроблено це було з метою економії енергоресурсів. У США перехід на літній і зимовий час застосовується з 1918 року.

Сезонне переведення годинників також практикують у Канаді, країнах ЄС, Ізраїлі, Ірані, Австралії, Великій Британії.

Зимовий час відповідає географічному положенню нашої держави, тож є природним для її території. А запровадження літнього часу обгрунтовують ефективністю використання світлої частини доби.

Протягом останніх років в Україні можновладці обіцяли завершити історію із переходом із літнього часу на зимовий. Утім, далі балачок це не заходило. Лунали заклики покінчити з часовим «двосезонням» і цього року.

А от жителі нашої країни тиждень-два після переведення стрілок скаржаться на погіршення самопочуття, порушення сну тощо. Щоб мінімізувати такий вплив на організм, медики радять дотримуватися певних правил.

Щоб зміна часу вам не нашкодила, потрібно

  • прокидатися за минулим часом;
  • лягати спати потрібно трохи раніше;
  • починати день з контрастного душу;
  • мінімізувати фізичні навантаження, уникати перевтоми;
  • більше гуляти на свіжому повітрі
  • збалансовано харчуватися: відмовитися від гострих, жирних і копчених продуктів, алкоголю і надмірної кількості кави, додати в меню овочі та фрукти;
  • випивати до 1,5 літрів рідини на добу — це може бути вода, ягідні морси, трав’яні настої та відвари;
  • головне - намагайтеся бути в настрої

Валентин Владіміровжурналіст, головний редактор Кагарлик.City