А+ Збільшити шрифт

А- Зменшити шрифт

Психологічна стійкість. Резилієнтність як особистісний ресурс підтримки та зміцнення ментального здоров’я

опубліковано: 28 березня 2024 оновлено: 18 липня 2024

 Резилієнтність (психологічна пружність, стресостійкість) - це спроможність  проходити крізь життєві випробування, зберігаючи,  відновлюючи і плекаючи при цьому психічне здоров’я,  особистісну цілісність та зріст, соціальні зв'язки. Це надзвичайно важлива якість, з якою ми усі народжуємося  (наче з м’язами) –  вона росте і міцніє з кожним досвідом  подолання труднощів та викликів життя. Ми стаємо стійкішими кожен раз, коли обираємо в миті випробувань резильєнтну відповідь: підводитися, коли падаємо; творити життя з надією попри біль втрат; бути мужніми, не зважаючи на страх і т.д.

Резилієнтність – це наче парасолька, яка тримає нас більш-менш сухими під час дощу, в той час коли ми продовжуємо йти вулицею.

28.03.2027 року на базі КЗ КМР «Кагарлицький ліцей №3» тренери Віта Титаренко (практичний психолог КЗ КМР Кагарлицький ліцей № 3) та Тетяна Борозенець (психолог КУ КМР «ЦПРПП») провели тренінг «Психологічна  стійкість» для вчителів математики. Важливим є не тільки розуміння плекання стресостійкості, а й набуття досвіду  у формуванні цінностей.  Віта Анатоліївна ознайомила учителів з  поняттям «резилієнтність», провела тест  із учасниками про власну шкалу резилієнтності, розглянули рецепт стійкості та модель «Колесо резилієнтності», пропрацювали проективну методику «Годинник», а на завершення тренінгу Віта Анатоліївна провела арттерапію пошуку ресурсу, де вчителі малювали фарбами, висловлюючи на папері свої  думки і бажання.

Дуже корисними були практичні приклади. Енергійна атмосфера тренінгу сприяла активній взаємодії учасників і в дискусіях. На завершення вчителі отримали пам'ятки з корисною інформацією про психологічну стійкість.

Тетяна БОРОЗЕНЕЦЬ, психолог КУ КМР «ЦПРПП»