А+ Збільшити шрифт

А- Зменшити шрифт

НЕ СПАЛЮЙТЕ СУХУ РОСЛИННІСТЬ!

опубліковано: 28 лютого 2024 оновлено: 18 липня 2024

 Обухівське РУ ГУ ДСНС України у Київській області інформує, що із настанням теплої погоди природні пожежі стають для навколишнього середовища справжнім лихом. Навесні торішня трава швидко висихає і легко загорається від сірника, цигарки. Мешканці приватних житлових будинків та дач активно починають наводити лад у домогосподарствах, спалюючи гілки, суху траву та різний непотріб. Дуже часто вогонь виходить з-під контролю людини. Такі пожежі швидко поширюються, особливо у вітряні дні. Водночас неконтрольоване випалювання сухої трави часто є причиною лісових та торф’яних пожеж, загоряння житлових будинків та господарських споруд, травмування і навіть загибелі самих паліїв. Необережне поводження з вогнем може призвести до великомасштабних пожеж, адже швидкість поширення вогню у суху та вітряну погоду надзвичайно висока.

Пам’ятайте!

Згідно зі статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 3060 грн до 6120 грн, на посадових осіб від 15300 грн до 21420 грн.

Тому закликаємо всіх суворо дотримуватися правил пожежної безпеки, не випалювати суху траву та сміття на присадибних ділянках, не розводити відкритий вогонь поруч із господарськими будівлями, не спалювати залишки рослинності (стерня, солома), не розводити багаття в лісах та лісосмугах, а також не залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці.

Якщо ви помітили пожежу, що розгоряється, спробуйте загасити її підручними засобами: гілками дерев, піском чи водою. Якщо ж не вдається впоратися самотужки – терміново телефонуйте до Служби порятунку за номером 101!

***

З метою запобігти пожежам та іншим надзвичайним подіям в екосистемах та житловому секторі, виявити порушників правил пожежної безпеки 27 лютого  рятувальники Обухівщини провели інформаційно-роз’яснювальну роботу серед жителів  одного з населених пунктів Кагарлицької громади.

Громадянам нагадали правила пожежної безпеки в екосистемах, наголосили про заборону спалювання сухої рослинності, правила поведінки біля води та на водних об’єктах, правила пожежної безпеки в побуті та про наслідки, до яких призводять пожежі.

Особливу увагу населення було звернуто на дії в разі виявлення вибухонебезпечних чи інших підозрілих предметів.