ЗВІТ про роботу в Шпендівському старостинському окрузі
Керуючись Конституцією та Законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, Положенням про старосту села та іншими нормативно-правовим актами, що визначають порядок його діяльності та взаємовідносини з Кагарлицькою міською радою і її виконавчим комітетом, звітую про свою роботу як старости Шпендівського старостинського округу за 2024 рік.
Протягом звітного періоду виконував доручення Кагарлицької міської ради та її виконавчого комітету, міського голови, проводив особистий прийом громадян і виконував інші обов’язки, визначені законодавством України в межах своїх повноважень.
До Шпендівського старостинського округу належить село Шпендівка та територія колишнього радгоспу ім. 17 партз’їзду, нині вулиця Польова.
На території старостинського округу розташовано 502 домогосподарства, в яких проживає 526 жителів (зареєстровано 379), із яких дітей від 0 до 18 років – 61.У селі проживає 2 дітей, позбавлених батьківського піклування, 2 – дітей-інвалідів, 4 багатодітні сім’ї, у яких виховується 14 дітей, 3 дітей учасників АТО. На цей час службу в ЗСУ несуть 14 жителів села.
80% земель сільськогосподарського призначення на території Шпендівки обробляє ПрАТ «Агрофорт», а решту – фермерські господарства «Лідія», «Макс», «Петренко», «Теам» та 31 одноосібник. У селі на основі приміщень колишнього колгоспу «Червоний маяк» сформовано базове господарство ПрАТ «Агрофорт»: МТФ, гараж, зерносховище, хімсклад, автозаправка, офісне приміщення, 2 гуртожитки, їдальня тощо.
На території села працюють Будинок культури, сільська бібліотека, виїзне поштове відділення, пункт надання медичної допомоги, 2 магазини змішаного типу.
Медичне обслуговування здійснюється в медпункті, де щодня працює фельдшер та молодша сестра. Приміщення опалюється дровами.
Протягом 2024 року на території села Шпендівка працювала виїзна бригада лікарів «Мобільної оптики» за підтримки БФ «МХП – Громаді» у рамках соціальної ініціативи «Лікар для села». Жителі села мали можливість пройти безкоштовне медичне обслуговування та обстеження сучасним діагностичним обладнанням, отримати безкоштовно окуляри.
Дошкільну освіту діти села здобувають у Мирівському та Ставівському закладах дошкільної освіти.
Місцева школа закрита ще у 2013 році, тому освіту діти здобувають шляхом підвезення: 7 – до Мирівського ліцею, 21 – до Ставівської гімназії.
Для потреб Ставівської гімназії завдяки нашим агровиробникам, зокрема ПрАТ «Агрофорт», було придбано телевізор. До дня знань першокласники отримали в подарунок від ПрАТ «Агрофорт» рюкзаки зі шкільним приладдям, Новорічні подарунки виділені всім дітям, які проживають на території старостинського округу та відвідують вищезгадані навчальні заклади.
На території села активно працюють сільський Будинок культури та бібліотека, які опалюються обігрівачами. Усі культурно-мистецькі заходи проводяться на базі цих установ.
У 2024 році проводились благодійні концерти на підтримку ЗСУ за участю місцевого колективу художньої самодіяльності «Народне джерело» та музиканта Олександра Ткаченка. До Дня Незалежності України, коли проводився благодійний ярмарок, було зібрано 39 тис. грн на «Армію дронів». Відбувся благодійний концерт за участю артистів Алли Попової, Олександра Зайченка і Олександра Ткаченка. Зібрано 8 тис. гривень на підтримку 112 бригади. Запрошувався бандурист та волонтер Андрій Міцай – зібрано та передано 5 тис. грн на волонтерську організацію для виготовлення дронів. Художній колектив «Народне джерело» бере активну участь у творчих конкурсах громади, проводить благодійні концерти на підтримку ЗСУ. В сільській бібліотеці проводяться культурно-масові заходи для дітей шкільного та дошкільного віку.
У 2024 році я був керівником проєкту «Кошти на Будинок культури – створення культурного осередку на території старостинського округу с. Шпендівка», який пройшов конкурсну комісію в рамках благодійної акції МХП «Час діяти, Україно!». Це Всеукраїнський конкурс соціальних ініціатив, який має на меті сприяти вирішенню важливих соціальних проблем громад шляхом фінансової підтримки локальних соціальних ініціатив, як відповідь на виклики війни. Наш проєкт здобув підтримку членів комісії, а тому було виділено грант 100 тис. грн на поточний ремонт фоє Будинку культури, а також 28 тис. грн на придбання та заміну лінолеуму в бібліотеці. У рамках цього проєкту було здійснено співфінансування Кагарлицької міської ради на заміну 4 вікон у сільській бібліотеці та 2 вікон у Будинку культури. Відкоси, укладання лінолеуму було здійснено за рахунок спонсорських коштів. Також за бюджетні кошти було замінено карнизи (13 штук) та придбана тюль, замінена проводка та освітлення Будинку культури й бібліотеки.
На території села працює соціальний робітник, який обслуговує 9 самотніх людей похилого віку.
За зверненнями жителів села формується та передається до ЦНАПу пакет документів на оформлення всіх видів соціальної допомоги, компенсацій та пільг, призначення субсидій тощо.
У старостинському окрузі здійснюється погосподарський облік, видаються довідки різного характеру, готуються характеристики з місця проживання на запити, оформляються акти обстеження, проводиться реєстрація місця проживання, видаються витяги, вчиняються нотаріальні дії, ведеться військовий облік, здійснюється оповіщення, ведуться картки первинного обліку, складаються списки юнаків для приписки до призовної дільниці, ведеться облік учасників бойових дій та військовослужбовців, мобілізованих до ЗСУ.
Продовжується робота щодо спрямування на допомогу ЗСУ. Збирали кошти нашим односельчанам, що перебувають на фронті, на придбання дронів, бронеавтомобіля та лікування після поранення.
Значна увага приділяється благоустрою нашого села. Приведено в належний стан територію цвинтаря, видалено 7 аварійних дерев, відремонтовано за спонсорські кошти капличку, завезено землю. За спонсорські кошти проведено ремонт зупинки громадського транспорту, очищено від засмічень та побілено 3 км бордюрів, видалено чагарники та дику поросль на території колишньої школи.
Щебеневою сумішшю було підсипано вулицю Польова.
Біля адмінприміщення було споруджено дровник для зберігання дрів, матеріали для якого були придбані за бюджетні кошти, а роботи здійснені за рахунок спонсорських коштів. Також за рахунок спонсорських коштів були придбані матеріали та виконаний косметичний ремонт адмінприміщення та відремонтовані вхідні двері.
Як староста села, опікуюсь сім’ями учасників бойових дій, багатодітними родинами, сім’ями, що вимушено переселились. Матері нашого захисника Тищенка Максима допомогли з ліквідацією аварійних дерев та завезли безкоштовно за допомогою спонсорів машину дрів.
Дякую керівництву ПрАТ «Агрофорт» за безвідмовну допомогу технічними засобами під час проведення робіт на території старостинського округу, а також усім, хто протягом року брав участь у забезпеченні життєдіяльності нашої громади.
Особлива подяка нашим мужнім воїнам, завдяки яким ми можемо сьогодні жити і працювати.
Інформування жителів села здійснюється через групу «Сільська спільнота» у вайбері.
Микола ПЕТРЕНКО, староста Шпендівського старостинського округу
