Кадри в Кагарлицькій лікарні хороші, потенціал є

Керівництво Кагарлицької багаопрофільної лікарні

Директор Кагарлицької БПЛ Вікторія Костенко, заступник директора з медичної частини Наталія Терещенко та секретар Надія Корчака. Фото: Наталія Кравець

«Протягом 2023 року в нашій лікарні відбулися суттєві зміни: це і зміна керівництва, і залучення до штату нових спеціалістів, і придбання медичного обладнання, і ремонти, і робота із пакетами медичних послуг, - розповідає керівниця Кагарлицької БПЛ Вікторія Костенко. – Завдяки злагодженості нашого колективу, покращенню комунікації зросли показники роботи. І, як результат, збільшилася кількість коштів, що надходить нам від Національної служби здоров’я України.

Це, в свою чергу, стало стимулом для співпраці між структурними підрозділами лікарні, прагненням колективу до удосконалення, росту та розвитку як медперсоналу, так і закладу вцілому».

У Кагарлицьку БПЛ, за словами пані Костенко, були залучені нові кадри. «Завдяки тому, що до нас прийшов працювати хірург Григорій Заїка, зросла ефективність роботи хірургії, стало більше оперативних втручань. Тому хірургія стала краще працювати».

Ще із нових спеціалістів керівниця закладу називає лікаря-ендоскопіста Олександра Денисенка. «По фіброгастроскопії, колоноскопії робота у нас останнім часом практично стояла на нулі. А зараз проводимо і колоноскопію, і гастроскопію – і під наркозом, і без наркозу (за бажанням пацієнта). Але поки що лише по суботах», - додає директорка медзакладу.

Міні-діагностичний центр для зручності пацієнтів

«У нас з’явилася нова послуга гістероскопія, - продовжує розповідь про роботу лікарні у 2023-му заступник директора з медичної частини Наталія Терещенко. - Закуплений апарат був при керівництві Марії Недолько. Але він тривалий час стояв, не було приміщення.

Завдяки тому, що звільнилося дитяче відділення, а гінекологію перемістили у пологовий будинок, ми плануємо зробити міні-діагностичний центр, де буде проводитися фіброгастроскопія, колоноскопія, гістероскопія. 

Це робиться для зручності пацієнтів. Привозять, до прикладу, пацієнта до приймального відділення - і тут, на місці, є можливість діагностувати йому хворобу прямо на приймальному відділенні».

В лікувальному корпусі плануємо зробити міні-діагностичний центр, - розповідає Наталія Терещенко, заступниця директора Кагарлицької БПЛ із медичної частини

Тож зараз у лікарні працюють над тим, щоб у місці, де прийомний покій, створити міні-діагностичний центр, там буде зручно діагностуватися і не переходити у різні відділення.

«Надходить людина з невідомим діагнозом. Лікарю треба визначитися і встановити його – а на місці і УЗД, і фіброгастро-, і колона - все, що треба для підтвердження діагнозу, не треба буде ганяти людей по поліклініці по всіх поверхах, - уточнює Наталія Терещенко. - Цю роботу ми вже розпочали. Кабінет УЗД з новим апаратом вже зроблений.

До речі, лікар Володимир Калініченко пройшов курси та почав робити електронейроміографію (апарат був вже придбаний раніше), і там для нього теж буде кабінет».

 

«Тобто все на 1 поверсі в одному місці – це дуже зручно. Ну і, звичайно, там будуть палати, резервні лікарняні ліжка. Бо, як останній час показав, хоча в нас у лікарні 130 ліжок, а буває так, що всі пацієнти не поміщаються. Тож там будуть резервні, щоб людині, яка поступала, не казали на приймальному відділенні, що в нас місць нема», - додає застпуниця директорки лікарні.

УЗД в Кагарлицькій лікарні

Наталія Терещенко демонструє новенький апарат УЗД. Фото: Наталія Кравець

У Кагарлицькій багатопрофільній лікарні планують відкрити 3 палати із резервними ліжками.

«В нас у гінекологічному відділенні було 5 дитячих ліжок, ми їх перевели у будівлю інфекційного відділення на 2 поверх, і це деяким не сподобалося через назву «інфекційне». Декого це насторожує, - ділиться пані Наталя. - Але враховуючи те, що будівля має 2 різні входи, а палати боксовані - для матусь із дітьми це тільки краще.

У мене також були малі діти, і мені хотілося бути в палаті окремо зі своєю дитиною. А не так, що тут моя дитина заснула, а на сусідньому ліжку дитина прокинулася, почала плакати і збудила моє дитя. Для мам із маленькими дітками боксовані палати, мені здається, - це краще.

Якщо ж когось хвилює, що дитячі ліжка знаходяться на базі інфекційного відділення, то все-таки вони розділені по поверхах і входами. Інфекційні хворі не пересікаються з дітьми та їх матусями».

Які ще послуги надає Кагарлицька багатопрофільна лікарня

Щосуботи за направленням лікаря можна пройти ФГДС (фіброгастродуоденоскопію). Надаються послуги хірургічної офтальмології, хірургічної лапароскопії та хірургічної урології (цистоскопія). Ще доступна електронейроміографія (перевірка провідності нервів у кінцівках). Також на приймальному відділенні можна пройти УЗД внутрішніх органів, а невдовзі - Ехо серця.

Одне із завдань 2024 – стаціонарна паліативна допомога

У цьому році Кагарлицька лікарня планує укласти договір, а точніше підписати пакет на стаціонарну паліативну допомогу (це допомога хворим з тяжкими хронічними захворюваннями, які потребують стаціонарної допомоги – онкологія, деякі післяінсультні стани).

У Кагарлицькій лікарні багато зроблено у 2023 році

Фото: Наталія Кравець

«У минулому році у нас була підписана тільки амбулаторна паліативна допомога. Лікарі поліклініки виїжджали додому до хворих , якщо це лежачі пацієнти, і давали свої рекомендації щодо лікування. А в цьому році ми плануємо підписати стаціонарну. Тобто привозять цих пацієнтів у стаціонар і вже безпосередньо наш медперсонал надає їм допомогу (щоб не вдома рідні догладали, бо не у всіх є така можливість)», - пояснює пані Вікторія.

Такі палати, за словами пані Костенко, поки будуть розташовані у кожному відділенні в залежності від профіля. Наприклад, післяінсультні пацієнти будуть перебувати у неврологічному відділенні; ті, в кого онкологія пов’язана з хірургією (наприклад, онко- шлунка чи кишківника) – це в хірургічному; онко- легенів – в терапевтичному. У кожному відділенні буде для них окрема палата.

Кагарлицькі медики працюють над розширенням спектру пакетів медичних послуг

Скорочень штату в Кагарлицькій БПЛ протягом 2023 року не було, стверджує її директорка.

Зараз керівництво лікарні працює, щоб розширити спектр пакетів медичних послуг. За 2023 рік із НСЗУ було підписано 16 пакетів.

Пфідтримка Кагарлицької лікарні благодійними організаціями

Підтримка від благодійників: завідувач хірургічного відділення Григорій Заїка та хірург Дмитро Комлик отримують обладнання, яке надійшло від Благодійного фонду «Океан надій», за підтримки зарубіжного партнера «Operation Sunflower». Фото: Валентин Владіміров

Серед підписаних пакетів

  1. Готовність закладу охорони здоров’я до надання медичної допомоги в надзвичайних ситуаціях
  2. Колоноскопія
  3. Цистоскопія
  4. Медична допомога при пологах
  5. Стоматологічна медична допомога в амбулаторних умовах
  6. Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій
  7. Амбулаторна вторинна (спеціалізована) та третинна (високоспеціалізована) медична допомога дорослим та дітям, включаючи медичну реабілітацію та стоматологічну допомогу
  8. Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах
  9. Хірургічні операції дорослим та дітям в умовах стаціонару одного дня
  10. Езофагогастродуоденоскопія
  11. Ведення вагітності в амбулаторних умовах
  12. Гістероскопія
  13. Діагностика, лікування та супровід осіб із ВІЛ
  14. Мобільна паліативна медична допомога дорослим та дітям
  15. Забезпечення кадрового потенціалу системи охорони здоров’я шляхом організації надання медичної допомоги із залученням лікарів-інтернів
  16. Медичний огляд осіб, який організовується територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки

У цьому році в лікарні у Кагарлику планують розширити кількість пакетів, над чим зараз натхненно працюють.

«Один із перших, які ми хочемо додати – стаціонарна паліативна допомога. Про наступні ви дізнаєтеся згодом», - запевняє Вікторія Костенко. А з тим додає: «У нас великий потенціал в лікарні, спеціалісти хороші. І можливості є, й апаратура. Наша задача – плідно працювати».

Увага від Департаменту охорони здоров'я Київської ОДА

новий реанімобіль у Кагарлицькій лікарні

Новий реанімобіль. Фото: Наталія Кравець

Між іншим, Департамент охорони здоров’я Київської облдержадміністрації, як стверджує пані Вікторія, звернув на них увагу як на таких, хто старанно працює і дбає як про пацієнтів, так і про працівників. До речі, завдяки Департаменту – і дотація, і новий реанімобіль, і каталка для транспортування хворих – усе задля пацієнтів. Одна лише каталка коштує понад 100 тисяч гривень. Реанімобіль, який заклад отримав нещодавно і про який ми уже розповідали, виконує свої функції.

Чим допомагають лікарні благодійники

«Благодійники нашій лікарні дуже допомагають, - стверджує Наталія Терещенко. - Є такий благодійний фонд «100 % життя», який допомагає продуктовими наборами. Він надає дуже хорошу якісну продукцію (борошно, крупи, олію) - усе це, щоб ми годували хворих. Це не разова допомога, а постійна. Ці благодійники опікуються не тільки нами, а й по всьому Обухівському району».

Продукти для Кагарлицької лікарні від благодійників

Благодійні організації допомагають лікарні продуктовими наборами. Продукти показує завідуюча складом Олена Удод. Фото: Наталія Кравець

«Дякуємо і нашому місцевому підприємцю-благодійнику Риті Касем, - додає Вікторія Костенко. – Кілька років поспіль вона щодня безкоштовно постачає для лікарні хліб. А це 130 ліжок, тобто 130 пацієнтів, яких потрібно годувати. Для лікарні це дуже вагомий внесок. І вона ніколи нам не відмовляла».

Окрім того, від благодійних організацій Кагарлицька лікарня отримала світлодіодну операційну лампу, 15 функціональних ліжок та 9 ортопедичних матраців.

Ремонти треба робити вчасно

Тривають ремонти в хірургічному відділенні Кагарлицької багатопрофільної лікарні. Тут одну операційну вже зробили «під ключ» із новим обладнанням: це і операційний стіл, і спеціальна операційна лампа. Все обладнання сучасне, все функціонує.

Виготовлено проєктно-кошторисну документацію на праве крило хірургічного корпусу за вимогами ДБН (Державних будівельних норм). А також проведено косметичний ремонт у хірургічних палатах за власні кошти Кагарлицької БПЛ.

Зараз іде ремонт у другій операційній та коридорах хірургічного відділення.

«На жаль, капремонт там робився, мабуть, при радянському союзі. Або й взагалі не робився,- з гіркотою констатує Вікторія Костенко. - Панелі стін, пофарбовані синім – жалюгідне видовище. Але все зробимо по-сучасному, бо хворі мають перебувати у зручних та комфортних умовах".

Постійна підтримка медзакладу з бюджету Кагарлицької громади

В операційній хірургічного відділення Кагарлицької лікарні

Нове обладнання в операційній хірургічного відділення. Фото: Валентин Владіміров

За підтримки керівництва та депутатів Кагарлицької міськради коштом бюджету громади для лікарні було придбано 2 пральні промислові машини, які разом коштують 550 тисяч гривень. Два хірургічних універсальних столи обійшлися громаді у 237 тисяч, 3 хірургічних стельованих двокупольних світильники вартують 592 тисячі гривень.

Ще придбали електрокоагулятор, аспіратор-іригатор, 3 біополярні дисектори за Келлі, жорсткий ендоскоп, електронейроміографічний комп’ютерний М-TEST ONE-4 комплекс, хірургічний діодний лазер. Крім того, ультразвукову діагностичну систему експертного класу з набором датчиків (2 мільйони 145 тисяч гривень).

А ще ендоскопічний монітор, приладову ендоскопічну систему, ендоскопічний процесор, відеогастроскоп, інфільтраційну помпу, повітряний стерилізатор, імунофлюоресцентний аналізатор, промислову електричну плиту, спірограф, електрокардіограф, монобіполярний електрохірургічний апарат.

Щоб у палатах було комфортно

Крім того, 300 тисяч гривень депутати Кагарлицької міськради спрямували на програму кліматичного контролю. На ці кошти придбано та встановлено 21 кондиціонер для комфорту хворих, що є умовою для відкриття пакетів надання медичних послуг населенню. А ще замінено вікна та двері на енергозберігаючі металопластикові в інфекційному, приймальному й хірургічному відділеннях, лабораторії, рентген-кабінеті.

Кондиціонери в палатах Кагарлицької лікарні

Палати в Кагарлицькій лікарні обладнують кондиціонерами. Фото: Наталія Кравець

Зараз коштом місцевого бюджету проводиться заміна пошкоджених труб тепломережі. Завершений ремонт в ургентній операційній хірургічного відділення, встановлення там обладнання. Також триває ремонт у двох передопераційних.

Аналізи відбиратимуть на 1 поверсі

Найближчим часом планується відкрити кабінет відбору аналізів на 1 поверсі будувлі поліклініки на розі біля адмінприміщення. По-перше, пацієнтам не потрібно буде підніматися на 4 поверх, а по-друге, - вони не будуть пересікатися з хворими, що прийшли на прийом до лікаря. Нині тут триває ремонт приміщення.

Вікторія Костенко та Наталія Терещенко наголошують, що усвідомлюють, наскільки важливо для мешканців Кагарлицької громади, щоб лікарня працювала і надавала якісні послуги. Тому запевнили, що не підведуть і працюватимуть із колективом Кагарлицької багатопрофільної лікарні задля пацієнтів на повну потужність.

Наталія Кравецьжурналіст Кагарлик.City