ВОЛОНТЕРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ГОРОХУВАТСЬКОГО СІЛЬСЬКОГО КЛУБУ
Після початку повномасштабної російської агресії в лютому 2022 року в усіх областях України почали самоорганізовуватися центри для плетіння маскувальних сіток для фронту.
Було прийнято рішення організувати плетіння маскувальних сіток і в Горохуватському сільському клубі, де також прагнули підтримати наших воїнів. Добра справа робилася і робиться під керівництвом завідувача клубу Світлани Карандюк, старости Валентини Єфимищ та жителя с. Горохуватка Олександра Міхайловського (він і займається всіма організаційними питаннями).
Із квітня 2022 року – ділимося інформацією на сторінці соцмережі Фейсбук. Писали про актуальне, зокрема просили долучитися до плетіння сіток. Згуртовуємо людей, бо це – порятунок життя наших воїнів. Долучилися не тільки жителі нашої громади, а й внутрішньо переміщені особи. Хтось допомагав фізично, хтось матеріально; кошти, які приносили, витрачалися на закупку ниток для плетіння сітки основи.
Вчилися плести й працювали щодня…
Сам процес плетіння розпочинали з основи сітки – це синтетичний матеріал, поліпропілен. Саморобні сітки – плетіння складне і тривале, що вимагає уваги і терпіння.
Небайдужі жителі села, знайшовши вдома непотрібне ганчір’я, приносять його в наш заклад. Тут і старезний одяг із бабусиної шафи, обрізані тканини з домашніх запасів і також тканини, що навіть не використали для пошивки. Далі їх сортували і робили заготовки для плетіння.
Обов’язки розподіляли: хто ріже тканину, хто плете, хто сортує, хтось прибирає. Дехто приносить уже готові смужки для плетіння з дому. Це все робочі моменти. На фото можна побачити дві Надії: Гапич та Владимирову, які, незважаючи на свій вік, приходили, щоб хоч якось допомогти нашим воїнам та зберегти їхні життя.
Під час плетіння ми спілкувалися, і в кожного була своя історія. Причини доєднатися до плетіння сіток у кожного були різні. Хтось виплітає свою злість і ненависть, для когось це заспокійливий процес, а для інших – збереження життя близьких і рідних, що захищають Україну. Але кожен робив це з Любов'ю і шаною до наших бійців. Якщо людина годину працює – для нас це важливо, бо дуже потрібні люди. Тобто, хтось може один раз у вихідні прийти, хтось може кожен день приходити, хтось увечері, хтось зранку. Чим більше рук – тим більше сіток. Було виготовлено понад 100 маскувальних сіток різних розмірів.
Пізніше постало питання виготовлення маскувального одягу «кікімора», займалася цим питанням Світлана Карандюк – завідувач клубом. Перший етап – викрійка сітки, яка є основою маскувального костюму. Здавалося б, усе просто, однак складність полягає в тому, що була потреба порахувати кількість клітинок, бо ж сантиметри тут безсиллі. І не менш важливо зробити це із мінімальними витратами та максимальною економністю. Перші «кікімори» виготовляли з мішковини, це були звичайні мішки. Їх нарізали на клаптики, потім дерли на ниточки. Тож перші «кікімори» були саме з ниточок. Вага однієї такої «кікімори» – близько 5 кг. Значно легшими виходили зі спанбонду – синтетичного матеріалу. До того ж він не промокає і маскує не гірше.
Всього виготовлено було 8 штук.
Допомога Армії може бути різною і не завжди матеріальною!
Учасники волонтерського ХАБу: працівники клубного закладу, а саме – Світлана Карандюк, Наталія Яценко, Тонковид Ніна, Лідія Бабич.
Працівники старостату – Валентина Єфимищ, Тетяна Заїка.
Працівники закладу дошкільної освіти – Анастасія Чорноус, Лілія Люльчук, Яна Козаченко, Людмила Доріченко.
Внутрішньо переміщена з Маріуполя – Вікторія Сінкевич.
Жителі нашої громади: Людмила Дорошенко, Наталія Татарчук, Світлана Шаповал,Тетяна Тонковид, Олена Козаченко, Галина Янголь, Галина Пототня, Любов Дмитренко, Олена та Анастасія Шокот, Ірина Шевченко, Анжела Науменко, Людмила Єфимищ, Надія Личак, Світлана Халаберда, Клавдія Сухар, Лілія Міхайловська, Тетяна Спасиба, Надія Сябро, Ніна Кондратенко, Віта Новосільцька, Максим Довгопол зі своєю сім'єю, Надія Гапич, Надія Владимирова.
Валентина Єфимищ та Наталія Федорівна в’язали шкарпетки для наших захисників. Виготовлено понад 200 пар та передано в ЗСУ.
Усі інші жителі громади активно долучались до збору коштів, овочів, продуктів харчування, засобів гігієни, одягу – як для дорослих, так і для дітей ВПО, які опинились у складних життєвих обставинах, а також для ЗСУ.
Отримували подяки за співпрацю та вдячність від командирів військових частин.
Висловлюємо величезну подяку кожному, хто допомагав та допомагає. Щиро дякуємо всім небайдужим за вагомий внесок в Перемогу.
У серпні 2022 року Олександр Міхайловський та Анатолій Дорошенко запропонували створити благодійний фонд, який буде на постійній основі займатися благодійністю, учасники цієї волонтерської діяльності створили назву – «Зерна Добра», логотип фонду виготовила Світлана Карандюк. Тому на базі Горохуватського старостинського округу працює понині БО «БФ «Зерна Добра». Засновник Анатолій Дорошенко, голова фонду Олександр Міхайловський.
Контакти БФ «Зерна Добра»: 066 069 6201
Ел. адреса: zernadobra@outlook.com
Сторінка в соцмережах: https://www.facebook.com/3ernaDobra
РАЗОМ МИ СИЛА! СЛАВА УКРАЇНІ!
Матеріали підготувала Світлана КАРАНДЮК,
завідувачка Горохуватського сільського клубу
Липень 2024 рік




















