А+ Збільшити шрифт

А- Зменшити шрифт

НА РІВНІ ОБЛАСТІ

опубліковано: 24 січня 2025 оновлено: 10 травня 2025

23 січня на базі КЗ КМР «Кагарлицький ліцей №2 ім. В.П.Дашенка» відбулася друга зустріч обласної педагогічної студії з теми «Розвиток ключових компетентностей учнів початкової школи через гейміфікацію освітнього процесу» для вчителів початкових класів. Понад 40 учителів із різних куточків області зібралися, щоб ознайомитися з інноваційними методами навчання, обговорити можливості гейміфікації та її застосування в освітньому процесі.

Гейміфікація – це процес додавання ігрових елементів або механіки гри до навчального процесу. Головна ідея гейміфікації полягає в тому, що учні найкраще навчаються, коли їм ще й весело. А ще краще, коли d них є цілі й можливість отримати визнання та винагороди за досягнення цих цілей.

Обласне професійне об’єднання функціонує під керівництвом потужної, креативної команди фахівців КЗ КМР «Кагарлицький ліцей №2 ім. В.П.Дашенка»: учителя-методиста Людмили Мартиненко та старшого вчителя Віти Вовк, які впроваджують інновації в освітньому процесі.

Координує професійне об’єднання Жанна Володимирівна Вихристенко, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки, психології та менеджменту освіти КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів».

Відкрили роботу обласної педагогічної студії та привітали усіх учасників педстудії запрошені гості: Вихристенко Ж.В., КНЗ КОР «КОІПОПК», Шершень О.М., директор КУ КМР «Центр професійного розвитку педагогічних кадрів», директор КЗ КМР «Кагарлицький ліцей № 2 ім. В.П.Дашенка» Дячук В.В., заступник директора ліцею з НВР Ковровська І.І.

У ході зустрічі всі учасники завітали до школи чародійства «Hogwarts School of Witchcraft and Wizardry», в якій чарівниці освіти дізналися, як за допомогою магії гейміфікації перетворити звичайні уроки на захопливі пригоди.

Спікери студії Людмила Мартиненко та Віта Вовк поділилися своїм досвідом та представили найновіші дослідження в області гейміфікації. Особливу увагу було приділено таким аспектам, як мотивація учнів, розвиток критичного мислення, командній роботі та співпраці. Учасники педстудії взяли активну участь у квесті, створювали розвивальні й пізнавальні завдання для учнів на новітніх платформах; розробляли власні інтерактивні ігри, що дозволяють перетворити складні теми на легкі й цікаві; дослідили можливості гейміфікації для формування ключових компетентностей НУШ; ознайомилися з різноманітними онлайн-платформами та обмінятися досвідом із колегами.

Зустріч була наповнена практичними вправами, майстерками, творчими ідеями та невимушеним спілкуванням. Учителі не лише отримали корисні інструменти для роботи, а й натхнення для нових педагогічних звершень.

Дякуємо всім учасникам за активну участь і бажання створювати уроки, які діти запам’ятають на все життя!

Разом творімо нові освітні пригоди!

Леся Чоповська - КЗ КМР "Кагарлицький ліцей №2 ім. В.П.Дашенка"