Розпочалося все два місяці тому - тоді в місцевій вайбер-групі «Сущанські дівчата» запустили челендж «Рушничок єднання».

Про челенж «Рушничок єднання» розповідає завідувачка Сущанського будинку культури на Кагарличчині  Галина ПеревертунПро челендж «Рушничок єднання» розповідає завідувачка Сущанського будинку культури Галина Перевертун

«Наші майстрині - талановиті у всьому. Будь-яка пропозиція, і все - вже відразу сиплються ідеї, варіанти, як краще зробити, що, хто і чим може допомогти, - каже про акцію та її реалізацію ініціаторка челенжу завідувачка Сущанського будинку культури Галина Перевертун. - І так завжди. Такі у нас неймовірні люди».

Пані Галина розповідає, що саме в листопаді й виникла ідея вишити мінірушнички з орнаментом, типовим для кожної області України, та розмістити їх на мапі нашої держави у фоє закладу культури в Сущанах.

До реалізації цього плану залучили жительок села та їхніх родичок. Найстаршій вишивальниці - 92 роки, а наймолодшій - 20.

Учасники заходу з нагоди Дня Соборності в Сущанському будинку культури на КагарличчиніУчасники заходу з нагоди Дня Соборності в Сущанському будинку культури

«Найперше я запропонувала рушнички єднання вишити нашим майстриням поважного віку, - продовжує розповідь Галина Перевертун. - Щоб вони змогли вибрати варіант, який їм буде під силу. Адже зір у них уже не той. Та й здоров’я».

88-річна Ольга Павлівна Семененко за роботу взялась відразу. І не просто взялася, а вишила рушнички для Миколаївської, Кіровоградської і Дніпропетровської областей.

Марія Григорівна Сович, якій 84 роки, на рушничок Донецької області перенесла візерунок із великого вишитого рушника. Працювала без схеми вишивки.

А ще ініціативу сущанських рукодільниць підтримала свекруха місцевої жительки Наталії Трохименко (Ткачук) 92-річна Віра Юхимівна Ткачук, яка мешкає у Ворзелі. Вона вишила рушничок Волинської області.

До односельців звертається староста Сущан, що на Київщині Василь ТрохименкоДо односельців звертається староста Сущан Василь Трохименко

Ну а далі сільські майстрині вишили рушнички областей звідки або самі родом, або звідки їхні чоловіки чи свати.

«От так вийшло, що ще й родини об'єдналися навколо цього вишивання, - констатує ініціаторка челенжу. - Тож дякую кожному, хто доклав рук до нашого проєкту».

Також не пошкодували свого часу та доклали зусиль і вміння майстрині:

  • Галина Сахно - створила рушничок Сумської області, звідки сама родом; ще підібрала візерунок і вишила рушнички Чернігівської і Харківської областей;
  • Людмила Литвин - перенесла на рушничок візерунок своєї малої батьківщини - Черкащини;
  • Галина Мудрик - заквітчала полотно для Київщини;
  • Віта Луп'як - для Вінницької області, звідки родом її чоловік Василь;
  • Наталія Кушнір - для Рівненщини, звідти її чоловік Сергій;
  • Катерина Гнинюк - в пам'ять про свого чоловіка Михайла вишила рушничок Житомирської області;
  • Алла Вавака - вишила рушничок Полтавської області, звідки родом їхні свати, та ще рушнички Закарпаття та Запоріжжя, бо сподобалися тамтешні візерунки;
  • Надія Гринько - рушничок рідної Чернівецької області;
  • Ольга Пономаренко - вишила рушнички Луганщини, бо там її внучок, а ще - Львівщини та Хмельниччини;
  • Наталія Головкіна - вишила символічні візерунки Одещини (обрала цей край, щоб підтримати його, бо саме в той день Одесу бомбили рашисти) та Тернопільщини;
  • Наталія Ширій - рушничок із узором Івано-Франківської області;
  • Валентина Осадча - вишила рушничок для Херсонщини;
  • Аміна Коваленко, наймолодша наша учасниця челенжу, - взяла в роботу Крим, при цьому посміхнулась і сказала: «Він наш, ми ще обов'язково там будемо відпочивати!» Аміні допомогла її бабуся Катерина.

Символічно, що презентація мапи України, уквітчаної рушничками, відбулася саме в День Соборності.

Відвідувачі будинку культури в Сущанах, що ан Кагарличчині, оглядають мапу України з рушничкамиВідвідувачі Будинку культури в Сущанах оглядають мапу України з рушничками

Учасники заходу вшанували хвилиною мовчання пам’ять тих, хто віддав своє життя в боротьбі із російським агресором та поліг від рук рашистів, зокрема і своїх земляків Артема Соколова, Євгенія Глушка, Анатолія Литвина та Сергія Чуса.

Галина Перевертун розповіла про історію Дня Соборності та про челендж «Рушничок єднання». А ще - акапельно виконала пісню «Єднаймося, люба родино».

Староста Сущан Василь Трохименко, звертаючись до земляків, закликав до єднання, до підтримки наших захисників та віри в Перемогу.

Валентин Владіміров