Челендж «Рушничок єднання»: у Сущанах створили мапу України із вишитими рушничками із усіх регіонів
Розпочалося все два місяці тому - тоді в місцевій вайбер-групі «Сущанські дівчата» запустили челендж «Рушничок єднання».
Про челендж «Рушничок єднання» розповідає завідувачка Сущанського будинку культури Галина Перевертун
«Наші майстрині - талановиті у всьому. Будь-яка пропозиція, і все - вже відразу сиплються ідеї, варіанти, як краще зробити, що, хто і чим може допомогти, - каже про акцію та її реалізацію ініціаторка челенжу завідувачка Сущанського будинку культури Галина Перевертун. - І так завжди. Такі у нас неймовірні люди».
Пані Галина розповідає, що саме в листопаді й виникла ідея вишити мінірушнички з орнаментом, типовим для кожної області України, та розмістити їх на мапі нашої держави у фоє закладу культури в Сущанах.
До реалізації цього плану залучили жительок села та їхніх родичок. Найстаршій вишивальниці - 92 роки, а наймолодшій - 20.
Учасники заходу з нагоди Дня Соборності в Сущанському будинку культури
«Найперше я запропонувала рушнички єднання вишити нашим майстриням поважного віку, - продовжує розповідь Галина Перевертун. - Щоб вони змогли вибрати варіант, який їм буде під силу. Адже зір у них уже не той. Та й здоров’я».
88-річна Ольга Павлівна Семененко за роботу взялась відразу. І не просто взялася, а вишила рушнички для Миколаївської, Кіровоградської і Дніпропетровської областей.
Марія Григорівна Сович, якій 84 роки, на рушничок Донецької області перенесла візерунок із великого вишитого рушника. Працювала без схеми вишивки.
А ще ініціативу сущанських рукодільниць підтримала свекруха місцевої жительки Наталії Трохименко (Ткачук) 92-річна Віра Юхимівна Ткачук, яка мешкає у Ворзелі. Вона вишила рушничок Волинської області.
До односельців звертається староста Сущан Василь Трохименко
Ну а далі сільські майстрині вишили рушнички областей звідки або самі родом, або звідки їхні чоловіки чи свати.
«От так вийшло, що ще й родини об'єдналися навколо цього вишивання, - констатує ініціаторка челенжу. - Тож дякую кожному, хто доклав рук до нашого проєкту».
Також не пошкодували свого часу та доклали зусиль і вміння майстрині:
- Галина Сахно - створила рушничок Сумської області, звідки сама родом; ще підібрала візерунок і вишила рушнички Чернігівської і Харківської областей;
- Людмила Литвин - перенесла на рушничок візерунок своєї малої батьківщини - Черкащини;
- Галина Мудрик - заквітчала полотно для Київщини;
- Віта Луп'як - для Вінницької області, звідки родом її чоловік Василь;
- Наталія Кушнір - для Рівненщини, звідти її чоловік Сергій;
- Катерина Гнинюк - в пам'ять про свого чоловіка Михайла вишила рушничок Житомирської області;
- Алла Вавака - вишила рушничок Полтавської області, звідки родом їхні свати, та ще рушнички Закарпаття та Запоріжжя, бо сподобалися тамтешні візерунки;
- Надія Гринько - рушничок рідної Чернівецької області;
- Ольга Пономаренко - вишила рушнички Луганщини, бо там її внучок, а ще - Львівщини та Хмельниччини;
- Наталія Головкіна - вишила символічні візерунки Одещини (обрала цей край, щоб підтримати його, бо саме в той день Одесу бомбили рашисти) та Тернопільщини;
- Наталія Ширій - рушничок із узором Івано-Франківської області;
- Валентина Осадча - вишила рушничок для Херсонщини;
- Аміна Коваленко, наймолодша наша учасниця челенжу, - взяла в роботу Крим, при цьому посміхнулась і сказала: «Він наш, ми ще обов'язково там будемо відпочивати!» Аміні допомогла її бабуся Катерина.
Символічно, що презентація мапи України, уквітчаної рушничками, відбулася саме в День Соборності.
Відвідувачі Будинку культури в Сущанах оглядають мапу України з рушничками
Учасники заходу вшанували хвилиною мовчання пам’ять тих, хто віддав своє життя в боротьбі із російським агресором та поліг від рук рашистів, зокрема і своїх земляків Артема Соколова, Євгенія Глушка, Анатолія Литвина та Сергія Чуса.
Галина Перевертун розповіла про історію Дня Соборності та про челендж «Рушничок єднання». А ще - акапельно виконала пісню «Єднаймося, люба родино».
Староста Сущан Василь Трохименко, звертаючись до земляків, закликав до єднання, до підтримки наших захисників та віри в Перемогу.



