А+ Збільшити шрифт

А- Зменшити шрифт

ОЛЕКСАНДР ШИРОКОСТУП – АГРОНОМ РОКУ-2024

опубліковано: 21 серпня 2024 оновлено: 09 травня 2025

Журнал «The Ukrainian Farmer» започаткував щорічну незалежну рейтингову відзнаку «АГРОНОМ РОКУ» для вшанування наших героїв нив, які впроваджують сучасні техноло­гії, ухвалюють відповідальні рішення, завдяки яким мільйони людей мають хліб на столі. Таким чином аграрне видання прагне привернути ува­гу суспільства до нелегкої та почесної праці агрономів, які вирощують най­більшу групу польових культур – зернові та технічні, а всім аграріям нагадати, що високі врожаї формуються саме завдяки професіоналам, що працюють творчо, мислять нешаблонно, діють ефективно. «Ми не обмежуємося тільки професійними агрономами чи техноло­гами. Адже нерідко агрономія – скла­дова роботи директора господарства, операційного директора або фермера, що обробляє власний наділ, агрономічні знання допомагають їм підвищувати продуктивність поля та якість урожаю, знижувати собівартість виробництва й підвищувати рентабельність підпри­ємства, а відтак й економіку держави, – зазначає «The Ukrainian Farmer». - Щороку наша команда спільно з незалежними експертами аграрної галузі, представниками профільних аграр­них організацій та компаній обира­тиме 100 найкращих агрономів з усієї України. Ми усвідомлюємо, що наш вибір комусь видасться заангажованим, адже талановитих аграріїв дуже багато, а потрібно обрати всього 100. Проте це наш вибір, наша незалежна оцінка, що ґрунтується на багаторічному особис­тому спілкуванні з хліборобами, а також ураховує думку експертів галузі. Тож, шановні агрономи, не приховуйте своїх досягнень — вони варті того, щоб про них дізналася вся країна».

І ось приємна новина для Кагарличчини: серед перших номінантів незалежної рейтингової відзнаки «АГРОНОМ РОКУ» – керівник фермерського господарства «Широкоступ»  Олександр Широкоступ. Крім плідної роботи в аграрній галузі, Олександр Васильович є депутатом Кагарлицької міської ради, він очолює постійну комісію міської ради з питань земельних відносин,  екології та природокористування. Нещодавно почесну відзнаку Олександру Широкоступу було вручено в урочистій обстановці.

Олександр Широкоступ має ґрун­товну агрономічну освіту. Після Маслівського радгосптехнікуму вдосконалював знання в НУБіП, закінчив аспірантуру й захистив кандидатську дисертацію.

1996 року створив власне фермерське господарство на Київ­щині, де поєднує науковий підхід із найкращими практиками здорового земле­робства, зменшуючи механічний вплив на ґрунти й приділяючи значну увагу протистоянню ерозійним процесам.

У господарстві «Широкоступ» вирощу­ють такі культури, як озима пшениця, озимий ріпак, ячмінь озимий і ярий, горох, соя, соняшник, кукурудза, цукро­вий буряк, гречка, квасоля. Адже чим більше різноманіття культур у сівозміні, тим краще для ґрунту, економіки, керу­вання ресурсами й ризиками.

Завдяки наявності тваринницького напряму в сівозміні є кормова компо­нента: багаторічні трави, кукурудза на силос.

«Щороку 10-11 тис. тонн органіки вносимо на наші землі. Для покращення ґрунту активно застосовуємо сидерати», – наголошує керівник фермерського господарства.

Розумний підхід у ФГ «Широкоступ» застосовують і щодо внесення ЗЗР за допомогою дронів. Малооб'ємне обприскування не лише значно еконо­мить воду й інші ресурси, а й зменшує пестицидне навантаження на навко­лишнє середовище.

Крім того, в господарстві систем­но сприяють підтриманню біорізноманіття. Зокрема, на землях ФГ «Широ­коступ» функціонує мікрозаказник для приваблення, збереженням розпо­всюдження корисних комах. Ураховую­чи те, що в господарстві користуються тільки перевіреними агротехнологіями, дотримуються регламентів і рекомен­дацій компаній-виробників і науковців, комахи почуваються комфортно, допома­гаючи запилюванню. Недарма на поля пана Олександра пасічники радо приво­зять свої вулики, адже така колаборація є максимально корисною для всіх.

«Ми дбаємо про здорову екосистему й отримуємо добрі врожаї, забезпечую­чи продовольчу безпеку України»,– підкреслює Олександр Широкоступ.