Звісно, весь комплекс весняно-польових робіт ще не розпочався, проте підживлення озимини та роботи зі збереження вологи вже в повному розпалі.

- Нині у весняному ґрунті є найбільше вологи, яку необхідно зберегти для вирощування ярих культур. Погодні умови восени минулого року та взимку посприяли тому, що в землі накопичилося багато вологи, набагато більше, ніж минулого року, - розповідає Іван Семцов, - а отже, є всі підстави очікувати успішної динаміки вегетаційних процесів у цьому сезоні. Ті аграрії, які збережуть, закриють вологу, повинні мати і врожай. 

За словами Івана Семцова, на Кагарличчині повністю завершили роботи з закриття вологи у ФГ «Широкоступ» та СК «Агробізнес». Ще працюють над цим у «Віскар-агро», «Бурти. Перемога» та «Переможці». Інші ж сільгосппідприємства в цю роботу ще не включилися.

Закриття вологи на поляг ФГ Закриття вологи на поляг ФГ "Широкоступ". Фото: Іван Семцов

Що ж стосується озимини, то Іван Семцов вихід посівів із зимівлі оцінює як успішний: сходи перебувають у доброму та задовільному станах.

- Оскільки весною озимина особливо чутлива до підживлення, то вкрай важливо в цей період вчасно внести необхідну кількість добрив, - продовжує Іван Семцов. – І на цьому етапі значну роль відведено досвідченим агрономам, які стежать за розвитком рослин і розраховують потребу в добривах. Вже повністю підживлено озимину у ФГ «Широкоступ», СК «Агробізнес» та «Віскар-Агро». Поступово набирають обертів в цьому напрямі і в ПрАТ «Агрофорт». У більшості сільгосппідприємств до нового виробничого сезону підготувалися завчасно. Ще минулого року закупили необхідні засоби для проведення запланованих польових робіт.

Станом на 1 березня вже підживлено 70 відсотків площ озимини на всіх полях громади.

Загалом на території Кагарлицької громади діє 102 сільгосппідприємства різної форми власності, які обробляють 42 тисячі гектарів ріллі. 

Структура озимих культур на Кагарличчині є традиційною, щоправда площі цього року під озимину відведено значно менші, ніж минулого, - 5 тисяч гектарів: серед посіяного — пшениця (2800 га) та ріпак (2200 га).

Це пояснюється низькою рентабельністю озимих культур. Адже паливно-мастильні матеріали, засоби для захисту рослин, мінеральні добрива, деталі до сільськогосподарської техніки суттєво подорожчали, а ціна зерна в то й же час зменшилася. У багатьох господарства громади, за словами Івана Семцова, ще й досі не реалізували пшеницю минулорічного врожаю і навіть позаминулого року.

Рентабельністю пояснюються і плани аграріїв Кагарличчини віддати найбільші площі під час майбутніх посівів ярих культур кукурудзі, соняшнику та сої.

Початок березня засвідчив, що весняний старт аграріїв Кагарличчини - вдалий, залишається лише сподіватися на подальшу добру погоду!

Олексій Адаменкожурналіст

Кагарлик.City