А+ Збільшити шрифт

А- Зменшити шрифт

Валентина ЄФИМИЩ: звіт старости Горохуватського старостинського округу за 2023 р.

опубліковано: 18 липня 2024 оновлено: 27 липня 2024

Керуючись Конституцією, Законами України, Положенням про старосту та іншими нормативно-правовими актами, я, староста Горохуватського старостинського округу, звітую про свою роботу протягом 2023 року.

У старостинському окрузі, до якого входять села Горохуватка, Іванівка і Тарасівка, проживає 520 чол.: у с.Горохуватка – 255, у с.Іванівка – 244, у с.Тарасівка – 21, дворів усього 546. Внутрішньо переміщених осіб у 2023 р. було 124.

У селі Горохуватка працює дошкільний заклад «Лілея», сільський клуб, бібліотека, фельдшерський пункт, виїзне поштове відділення, 3 магазини змішаного типу, будинок сімейного типу Міщенків, у якому на цей час виховується 6 прийомних та 3 усиновлених неповнолітніх дітей. На території є 4 фермерські господарства: «Володимир», «Лорак»,»Фаворит», «Агролан», працюють приватні підприємці, одноосібники. Соціальний працівник обслуговує 10 самотніх непрацездатних громадян, які потребують сторонньої допомоги, є також фахівець із соціальної роботи. Дітей до 18 р. у нас 94, дітей-інвалідів – 4, інвалідів війни – 2, учасників бойових дій (Афганістан) – 1, учасників бойових дій – 10, напівсиріт – 5, багатодітних сімей – 7, у них 35 неповнолітніх дітей. Майже всі ці категорії громадян я відвідувала. Вивчала їхні проблеми та потреби, надавала їм посильну допомогу. У 2023 р. померло 8 людей, народилось – 2 (для порівняння: у 2024 р. померло 4, народилось – 2).

Одним із основних завдань є соціальна підтримка, захист пільгових категорій

жителів наших сіл та тих сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах. У 2023 р. їх було 3 і вони перебували під постійним супроводом.

У фейсбуці створена група «Горохуватка, Іванівка, Тарасівка ІНФО», в якій я висвітлюю необхідну інформацію та роблю оголошення для жителів громади, звітую про свою роботу.

На старосту покладені повноваження щодо реєстрації місця проживання та зняття з реєстрації. Так, у 2023 р. зареєстровано 27 осіб, знято – 8. Беру участь у засіданнях виконавчого комітету, сесіях ради. Виконую доручення голови, виконавчого комітету. Інформую їх про хід виконання. Прийом громадян проводжу за місцем роботи в межах робочого часу та в позаурочний час за місцем проживання мешканців сіл. Приймаю заяви громадян та пропозиції різного характеру, переадресовую їх у відповідні інстанції. У 2023 р. видано 210 довідок, оформлено жителям субсидії, компенсацію на відшкодування за тверде паливо та скраплений газ.

Брала участь у складанні актів обстеження матеріально-побутових умов проживання громадян. Надано 13 послуг із нотаріальних дій, підготовано 82 відповіді різним установам. Ведеться обік військовозобов’язаних та призовників, здійснюється оповіщення про виклик їх до Другого відділу Обухівського РТЦК та СП.

На території округу працює фельдшерський пункт. Фельдшер кваліфіковано надає допомогу населенню, за призначенням лікарів робить хворим ін’єкції, вимірює тиск, продає медикаменти. Робоча кімната фельдшера опалюється електрикою. На випадок відключення електрики встановлено булер’ян. Дровами забезпечені. Зроблено косметичний ремонт, у 2023 р. замінено в кімнаті одне вікно, у 2024 р. замінено два вікна, рами яких із роками струхли, та зроблено відкоси. Пофарбовані стіни, підлога та двері.

У с. Горохуватка працює сільський клуб, бібліотека.

Діє народний аматорський колектив «Мальви», працюють драматичні гуртки для дітей та дорослих. Працівники закладу організовували та брали активну участь у благодійних заходах на підтримку ЗСУ «Промінь надії», із нагоди Дня Конституції, а також з Дня Незалежності України. Брали участь у благодійних заходах і в інших селах нашої громади: в с. Антонівка та в с. Сущани.

На території сіл проводились заходи на відзначення Дня скорботи та примирення, Дня пам’яті жертв Другої світової війни, проводяться виховні, інформаційні години в клубі та в бібліотеці. У приміщеннях виконано косметичний ремонт: пофарбовано вікна знадвору та вхідні двері. У 2024 р зроблено ремонт у робочому кабінеті завідувачки: зроблено відкоси біля двох дверей, пофарбовано стелю, панелі, переклеєно шпалери.

У наших селах проживає 17 осіб, які перемістились із зони активних бойових дій (Харків, Донецька обл. (Часів Яр) та Костянтинівка. Є сім’я переселенців із 10 осіб, у якій 6 неповнолітніх дітей.. Наші жителі надавали їм меблі, холодильник, телевізор та всі необхідні речі. Також неодноразово завозили їм одяг, взуття та інше.

Із перших днів повномасштабної війни наші жителі активно включились у роботу зі збору продуктів харчування для Збройних сил України. Ми постійно співпрацювали з волонтерами, відшукували можливості надавати гуманітарну допомогу як переселенцям, так і нашим місцевим жителям. Забезпечували одягом, взуттям, речами першої необхідності, дитячим харчуванням, підгузками та продуктами харчування. У сільському клубі було організовано плетіння сіток та маскувальних костюмів «кікімора». З початку війни громадянами було сплетено понад 100 сіток та «кікімор». До цієї справи залучалось багато людей. Для військових також в’язали шкарпетки.

Із початку повномасштабного вторгнення до ЗСУ було призвано 28 наших жителів, серед них безвісти зниклих – 3, у полоні – 2, загиблих – 1.

За допомогою наших сільгоспвиробників та небайдужих жителів для земляків-захисників було придбано військове спорядження та інші речі. Особлива подяка ФОП Дорошенку А.М. Місцевий житель Міхайловський О.М. є нашим волонтером. Він за потреби відвозить на передову зібрані продукти харчування, засоби гігієни, маскувальні сітки, дрони, машини та інші речі. Він створив благодійний фонд «Зерна добра», який зареєстровано в нашому селі. Від військових частин та командувань отримували неодноразово подяки та грамоти.

Протягом усього цього періоду велику увагу приділяли благоустрою населених пунктів. Завдяки нашим фермерам та підприємцям узимку розчищались усі дороги від снігу. Піл час весняного благоустрою впорядковувались дороги, вулиці, прилеглі до них території, береги ставків. Ліквідовувались стихійні сміттєзвалища. Активну участь брали працівники адмінбудинку, клубу, працівники соціальної служби, дошкільного закладу та жителі сіл.

Підтримувався належний санітарний стан на території закладів соціальної сфери, на 3 кладовищах, біля пам’ятників загиблим воїнам, на зупинках. До благоустрою залучаємо всі підприємства та установи, незалежно від форм власності, а також залучаються і жителі сіл. Розчистили від порослі та дикорослих дерев сільський садок. На всіх кладовищах зроблено великий обсяг роботи. Небайдужі жителі надали допомогу у видаленні великої кількості самосійних кленків. Вивозиться сміття, обкошуються зелені зони. Встановлено туалет на кладовищі в с.Тарасівка, на двох інших туалети було встановлено раніше.

 Надавалася велика допомога в облаштуванні побуту для військовослужбовців, які перебували на нашій території. У міру можливостей забезпечували їх необхідним.

 Проводився ремонт у кабінеті адмінприміщення. Зробено відмостку адмінбудівлі та за бюджетні кошти придбано і встановлено водостоки з фасадного боку будівлі. При допомозі «Міськрембудсервісу» замінено декілька листів шиферу на даху адмінбудівлі в тих місцях, де було протікання. Замінено одне вікно на металопластикове та зроблено відкоси.

У 2023 р. проведено ямковий ремонт по вул. Перемоги в с.Іванівка, частини вул. Центральної в с.Горохуватка. Зроблено підсипку щебеневою сумішшю частини вул. Перемоги в с.Іванівка та вул. Шевченка в с.Горохуватка. По вул. Миру (колишня Гагаріна) була ґрунтова дорога, підрядники облаштували дорогу з твердим покриттям.

Кожного місяця проводиться централізований вивіз твердих побутових відходів від населення.

 Постійно обкошуються території наших сіл, усіх установ соціальної сфери, узбіччя центральних вулиць, території кладовищ, зупинок громадського транспорту. Для обкошування стадіону та сільських вигонів надає допомогу голова ФГ «Лорак» Кушнір П.С. На території наших сіл усі вулиці освітлені, але на цей час освітлення відключено з причин складної ситуації в енергетиці.

У 2023 р. біля сільського клубу було облаштовано місце під спортивний майданчик. Допомогу в облаштуванні та завезені землі надав ФОП Дорошенко А.М. За бюджетні кошти придбано, а за спонсорські кошти встановлено елементи спортивних споруд. Допомогу надали голова ФГ «Вовковінський А.В.», голова ФГ «Агролан» Янченко Р.М., голова ФГ «Володимир» Вітенко В., ФОП Мірошник С.Ф. За участю ФОП Ломаки М.М. викорчувано пеньки зрізаних великих дерев. «Міськрембудсервіс» завіз землю під облаштування дитячого майданчика. За бюджетні кошти придбано майданчик та встановлено. За спонсорські кошти зроблено пісочницю та завезено пісок.

Як староста, я намагаюся всіляко сприяти у вирішенні проблем сільських жителів. Працюю для покращення умов життя та побуту наших громадян. Намагаюся вирішувати питання на місці, не допускаючи звернень та скарг у вищі інстанції.

Хочу подякувати керівництву та працівникам міської ради, всім, хто підтримує мене, хто дає поради, хто допомагає і словом, і ділом. Хто не просто критикує, а вносить пропозиції з покращення життя громади.