А+ Збільшити шрифт

А- Зменшити шрифт

ЯК НЕ СТАТИ ЖЕРТВОЮ ТОРГІВЦІВ ЛЮДЬМИ

опубліковано: 17 жовтня 2024 оновлено: 10 травня 2025

Європейський день боротьби з торгівлею людьми

18 жовтня в Україні, як і в багатьох інших європейських країнах, відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми. Цей день був започаткований Європейським Союзом у 2007 році для того, щоб привернути увагу до проблеми торгівлі людьми, яка залишається однією з найсерйозніших форм порушення прав людини.

Торгівля людьми — це глобальне явище, яке зачіпає мільйони людей по всьому світу. Вона включає вербування, перевезення, передачу або отримання людей за допомогою обману, примусу або насильства з метою їх експлуатації. Експлуатація може бути різноманітною, включаючи примусову працю, сексуальну експлуатацію, рабство або видалення органів.

Мета цього дня полягає в тому, щоб підвищити рівень обізнаності населення, мобілізувати зусилля державних установ, правоохоронних органів, міжнародних організацій та громадянського суспільства для запобігання торгівлі людьми та підтримки постраждалих.

Нині, під час повномасштабного вторгнення російської федерації на територію суверенної незалежної держави Україна, проблема торгівлі людьми набула особливої гостроти. Наша країна стикається з катастрофічними гуманітарними та соціальними наслідками (сексуальне насильство з боку російських військ, торгівля людьми, примусова депортація мирного населення до рф). Жінки та діти, що вимушені залишити Україну, також наражаються на ризик торгівлі людьми.

Торгівля людьми – темна сторона нашого світу. Цей злочин може адаптуватись до потреб «ринку», законів, економічної та соціальної ситуації в країні. Він може набувати різних форм, від примусової праці до сексуального та домашнього рабства.

Пам’ятайте, що торгівля людьми ближче, ніж здається. Якщо ви знаєте про випадки торгівлі людьми чи будь-якого виду експлуатації або потерпіли від цього злочину, звертайтесь за номерами:

102 – Національна поліція України

1547 – Гаряча лінія з протидії торгівлі людьми

112 – Служба екстреної допомоги в ЄС

0-800-500-335 або 116123 – Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації