Пласт у Кагарлику - долучайтеся

Збори ініціативної групи зі створення осередку Національної скаутської організації «Пласт» у Кагарлицькій територіальній громаді відбулися ще 14 вересня. Тоді активну участь у роботі групи взяли Ілона Ластівка, Аня Кириленко, Анастасія Іванюта та Мацюк Марина.

Анна Кириленко, Ілона Ластівка, Марина Мацюк: запрошуємо долучатися до "Пласту"
 

Діє ж осередок на базі молодіжного простору Молодіж.Ка, який розташований у приміщенні, де розміщено Кагарлицький краєзнавчий музей та Центральну бібліотеку в Кагарлику.

Нині ж кагарлицькі пластуни запрошують приєднуватися до себе молодь громади. Окрім того, до першої групи провадиться набір дівчаток віком 7-8 років.

«Запрошуємо долучитись до Пласту охочих, які прагнуть розкрити себе, а також виховати майбутнє покоління українців з цінностями, які допоможуть їм в житті. Можна написати нам, якщо вам цікаво як долучитись, в Телеграм-канал Пласт Кагарлик https://t.me/+KdBusMEBwA9hMWY6, чи у Фейсбуці https://m.facebook.com/groups/269993732167730/», - зазначає керівниця місцевого осередку «Пласту» Марина Мацюк.

Що таке пласт в Україні

Пласт – це найефективніша система національно-патріотичного виховання дітей та молоді. Щоб познайомити краще з організацією, ось деякі факти через які я хочу, щоб моя дитина була в Пласті.

Це найбільша та найдавніша українська організація, яка має 111 років. Пласт представлений загалом у 27 країнах.

Пласт — це особливий стиль життя з любов’ю до українських традицій, історії, завдяки тому, що історія та традиції вивчаються в піснях, іграх та розповідях дітям цікаво долучатись та дізнаватись нове.

Пласт навчає навичок виживання у природі. Завдяки практичному навчанню дітей основ виживання в природі та набуття навичок ставити намет, робити ватру, шукати місце для табору, в’язати вузли, знатися на картографії. Всі навички стають у пригоді у подорожах як вдома, так і за кордоном. Дитина буде впевнена у своїх силах та вміннях.

Якщо дитина протягом року була активна у регулярних пластових заняттях, вона їде до пластового табору. Це навіть є обов’язковим для здобуття нових пластових ступенів, що зазвичай так захоплює дітей. Цього року, попри війну, українські пластуни виїжджали на табори до Польщі, Німеччини, Словаччини. Загалом 35 таборів за кордоном та 65 у найбільш безпечних куточках Західної України.

Підвищує стресостійкість. Ми разом вчимось бути сміливими та вміти керувати емоціями. Після початку війни у Пласті для дітей 6-11 років проводять спеціальні тренінги про те, як впоратися зі стресом, як підтримувати інших у сховищах, без світла, та поводитися під час повітряної тривоги.

Навчає надавати першу медичну допомогу. Кожен пластун вчить основи щодо медицини: як розпізнати види ран, які ліки та навіщо потрібні у польовій аптечці, розрізняти та допомагати при зомлінні, запамороченні, серцевому нападі. За воєнних часів, погодьтеся, це першочергові навички, з якими можна почувати впевнено, й іншим за потреби допомогти.

Пласт в Кагарлку 2

Учасниці "Пласту". Автор: plast.org.ua

Пласт залучає до корисної волонтерської діяльності. Пластунські осередки стали також штабами волонтерства. Зараз вони закуповують на зібрані кошти тепловізори, дрони, військове спорядження, форми, рації, павербанки і тд. Плетуть маскувальні сітки, виготовляють і продають різні патріотичні сувеніри, власноруч розмальовують футболки для шпиталів. Кожна дитина зможе обрати справу до снаги, яка точно приносить користь.

Пласт розвиває вміння комунікації. Брати на себе відповідальність та організовувати себе, намагатися досягати мети, бути лідером та захоплювати своїми ідеями інших, мислити критично, вирішувати конфлікти. Пластові реалії невимушено та швидко розвивають їх. А практика, за якої на кожному кроці діти самостійно вигадують назви груп, символи, створюють ігри, майструють, розробляють проєкти розвиває найціннішу рису — креативність.

Пишіть у телеграм канал Пласт Кагарлик https://t.me/+KdBusMEBwA9hMWY6 чи на сторінці в Фейсбуці https://m.facebook.com/groups/269993732167730/

 

Кагарлик.City